Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam
#11
Ja takie pogorszenia zwalam na pogodę, bo faktycznie raz jest super, a czasem bardziej się odzywają uszkodzenia po rzucie, a że jestem meteopatką to się raczej sprawdzaUśmiech zresztą przy każdym osłabieniu organizmu, nawet podczas okresu bardziej odczuwam objawy sm, jak przechodzi to się nie przejmujęUśmiech
Odpowiedz
#12
Strasznie sie boje ze z pieskiem nie bede mogla juz nigdy wyjsc...a wiecie czy jakies leki na na zawroty glowy??
Odpowiedz
#13
Cześć RudaGrazyna :Uśmiech
Fajny nick Uśmiech Powiem Ci jedno. Nie poddawaj się !!! Rehabilitacja potrafi zdziałać cuda.  Co prawda ja jeszcze nie miałam możliwości pojeździć " furka " ale miałam już problemy z chodzeniem i tez byłam na rehabilitacji. 2 msc wystarczyło w moim przypadku aby przywrócić mi prawie pełna sprawność. Rehabilitacja bardzo dużo mi pomogła. Mózg jest plastyczny i aby wytworzyć nowe połączenia zeby zastąpić uszkodzone miejsce potrzebuje, trochę czasu i bodźców, dlatego tak ważna jest rehabilitacja. Oczywiście w przypadku SM trzeba też uważać, żeby nie była zbyt intensywna. Jak czujesz ze juz masz dosyć, to mów to rehabilitantowi i wtedy zleci inne zabiegi lub zrobi przerwę.  Nie można się przemeczac. Trzymam kciuki i walcz o siebie Uśmiech

A z pieskiem jeszcze nie raz na spacer wyjdziesz Oczko może to być dla Ciebie dodatkowa motywacja do ćwiczeń Uśmiech
A zawroty mają tendencję do zanikania z czasem i tez są ćwiczenia na równowage, które ułatwią Ci funkcjonowanie z zawrotami. Tez się z tym zmagałam. Ja miałam tzw. ćwiczenia indywidualne, równoważne a potem jak juz było lepiej, to w grupie. Z leków to brałam kiedyś Betaserc ale on mi nie pomagał.
Odpowiedz
#14
Dzieki ?? a jezeli chodzi o moje zawroty i brak czucia w dloni i w stopie mam powiedziec na wizycie i moze cos dostane na zawroty a na ta niedoczulice suplementacja moze.
Odpowiedz
#15
Jak najbardziej o wszystkim mów lekarzowi. Może dobierze pod Ciebie jakiś lek na zawroty a jeżeli chodzi o zanik czucia i inne sprawy neurologiczne, to pomocna jest suplementacja witamina B a najlepiej ta w zastrzykach. Są to trochę bolesne zastrzyki i w nich jest porządna dawka tych witamin.
Wspomagają one proces odnowy nerwów. Wiadomo, że też to wymaga czasu, do tego racjonalna i zdrowa dieta (dużo owoców, warzyw, ryby to co ma dużo kwasów omega3, jeżeli masz np.niedobór witaminy D to warto suplementowac) tez nie zaszkodzi. Może też tak być, że jakiś tam ubytek zostanie ale jeżeli nic się nie zrobi, to będzie on większy. Trzeba walczyc o to aby był on jak najmniejszy.
Odpowiedz
#16
Bede walczyć
Odpowiedz
#17
(10-01-2018, 13:30)RudaGrazyna napisał(a): Bede walczyć

No, to lubię Oczko Tak trzymać Uśmiech

Ps. Co jakiś czas daj znać co u Ciebie i jak będziesz miała jakieś pytania, problemy to pisz Uśmiech W miarę możliwości pomożemy.
Odpowiedz
#18
?? ołkej
Odpowiedz
#19
A u was? Na spokojnie?
Odpowiedz
#20
Na zawroty głowy często stosuje się betaserc - na receptę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości