Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakość opieki zdrowotnej osób z SM w Polsce.
#15
(29-11-2018, 16:46)WorkBorg napisał(a): Hej, 

w lutym przyszłego roku zostałem zaproszony do wygłoszenia prezentacji nt. jakości opieki zdrowotnej osób z SM w Polsce.

W związku z tym -- w wolnej chwili -- dajcie znać jak oceniacie poszczególne kategorie. (wszędzie - skala od 1 do 5, plus komentarz, jeżeli znajdziecie czas). Jeżeli któryś punkt was nie dotyczy - pomińcie. 

1. Czas postawienia diagnozy.
2. Dostęp do rezonansu.
3. Przedstawienie informacji nt. choroby.
4. Dostęp do terapii.
5. Zmiana terapii.
6. Opieka w trakcie rzutu.
7. Kontakt z neurologiem.
8. Kontakt z pielęgniarką.
9. Dostęp do opieki psychologicznej.
10. Dostęp do rehabilitacji.
11. Aspekt wymagający -- waszym zdaniem -- największej poprawy.

Jest dużo czasu, więc na spokojnie.

1. 4 - Od momentu przyjęcia na oddział 3 dni jednak najpierw nie przyjęto mnie na SOR-ze, musiałam iść prywatnie do neurologa od którego dostałam skierowanie na oddział (przyjęli mnie od razu jak tylko zgłosiłam się ze skierowaniem).
2. 3 - z oddziału tego samego dnia a ze skierowaniem rok oczekiwania.
3. 1 - lekarz który poinformował mnie o diagnozie nie przekazał mi kompletnie żadnych informacji. (jednak ocena ta dotyczy tylko i wyłącznie tego jednego lekarza bo wiem że inni tam pracujący mają trochę inne podejście do pacjenta).
4. 3 - po diagnozie nie otrzymałam leków (wtedy jeszcze wymagane były dwa rzuty), na pierwszy telefon czekałam pół roku i wtedy mi odmówiono, drugi telefon był po roku od pierwszego i wtedy ja odmówiłam ponieważ byłam po porodzie, po czym zostałam skreślona z listy oczekujących (za to że odmowilam przyjścia). Mój neurolog stwierdził że tam na leki to ja się nie doczekam i skierował mnie do innego szpitala, gdzie leki dostałam od razu (było to już ponad 3 lata po diagnozie).
5. Na razie nie zmieniałam terapii.
6. 5 - szybkie przyjęcie na oddział, wykonanie wszystkich niezbędnych badań, pierwsza dawka solu podawana bardzo szybko po przyjęciu, opieka ok.
7. 5 - jednak dotyczy to mojego neurologa prowadzącego, do którego mam numer telefonu i mogę do niego dzwonić w każdej chwili. Jeśli chodzi o neurologów z programu lekowego to nie mam możliwości skontaktowania się z nimi.
8. 3 - do pielęgniarki z programu mogę dzwonić codziennie jednak tylko o wyznaczonej godzinie.
9. 1 - nie miałam zapewnionej opieki psychologicznej po diagnozie jednak znowu jest to wina lekarza który się wtedy mną zajmował bo wiem że inni lekarze te opiekę zapewniali.
10. 2 - nie korzystałam nigdy z rehabilitacji. W szpitalu na oddziale jest z tym kiepsko a czas oczekiwania w mojej okolicy to zazwyczaj kilka miesięcy.
11. Według mnie największej poprawy wymaga to że wielu lekarzy nie potrafi rozmawiać z pacjentem. I kolejnym problemem jest to iż wielu lekarzy niestety lekceważy nas kiedy zgłaszamy się z jakimiś dolegliwościami.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jakość opieki zdrowotnej osób z SM w Polsce. - przez klaudia26 - 27-01-2019, 01:27

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości