Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyczyny zachorowania na SM w świetle najnowszych badań
#1
Do końca jeszcze nie wyjaśniono przyczyny ale moze wkrótce ...


https://youtu.be/ugKpilYt5Qo
Odpowiedz
#2
Czyli Prof mówi, że każde sm przejdzie w formę postępującą...super...
Odpowiedz
#3
Ale przy dobrych lekach jest szansa tego nie dożyć, tak myślę,


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#4
Co do rozwoju leków to najbliższe lata na pewno kilka ich przyniosą, aczkolwiek oglądając ten filmik mam wrażenie, ze ciagle błądzi się i próbuje wszystkiego doczepić jeśli chodzi o przyczynę choroby, ale nic z tego nie wychodzi do końca. Trzeba być dobrej myśli, ze w końcu poznamy ta przyczynę, a co za tym idzie znajda się wtedy naprawdę skuteczne leki.
Odpowiedz
#5
Dokładnie. Chodzą po omacku. Wkluczona genetyka? Ostatnio było, że jednak to genetykaUśmiech
Odpowiedz
#6
Czasami mam wrażenie, że SM to taki "worek", do którego wrzucamy nieznane choroby, ale dające podobny obraz w MRI itd., a co za tym idzie również charakterystyczne objawy. Nie zdziwiłbym się jak kiedyś dowiemy się, że chorowaliśmy na różne choroby.
Odpowiedz
#7
Mi sie kiedys snilo ze trafilam do szpitala, bo testowalam nowa wersje Tec ale w zelkach ?- fajnie by bylo.
Lekarz przyszedl i mi powiedzial ze wycieto mi nerke.
Ze ma znajomego prawnika ktory do mnie jedzie i ze mam pozwac mojego lekarza do sadu bo ja nie mam SM.
Przypomnialam sobie ten sen po przeczytaniu twojego wpisu Moris
Ja tez jestem zdania ze moze kiedys byc tak , ze nagle sie okaze ze chorujemy na cos innego. Albo sie nie dowiemy o tym. Jest szansa ze sa osoby ktore dostaly doagnoze sm a nie maja sm.

Sm to jedna wielka niewiadoma- szkoda.
Odpowiedz
#8
Żelki spoko, a sen średnio przyjemny Haha  Duży uśmiech No czas pokaże co nam dane będzie wiedzieć  Uśmiech
Odpowiedz
#9
No kiedyś myślano że sm to kilka różnych chorób.
Odpowiedz
#10
(15-04-2019, 11:31)hela napisał(a): No kiedyś myślano że sm to kilka różnych chorób.

A udowodniono gdzieś, że tak nie jest?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości