Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SM w filmach
#61
(12-12-2018, 12:53)WorkBorg napisał(a): No z tego co kojarzę, to u niego problemy sercowe były znacznie poważniejsze niż sam SM.
Tam kilka poważnych zawałów było.

Ze sławnych osób - i powiązane z filmami - dość fajnym przykładem jest Joan Didion. Autorka książek, scenariuszy, rozpraw. Zdiagnozowana w latach 70tych.

Ona na pewno została na 100% zdiagnozowana? Z tego co wiem ta diagnoza nie była potwierdzona. Świetna babka, wzieła udział w sesji dla GAP i był o niej fajny dokument na NetflixieUśmiech
Odpowiedz
#62
(12-12-2018, 16:50)Anna Zet napisał(a):
(12-12-2018, 12:53)WorkBorg napisał(a): No z tego co kojarzę, to u niego problemy sercowe były znacznie poważniejsze niż sam SM.
Tam kilka poważnych zawałów było.

Ze sławnych osób - i powiązane z filmami - dość fajnym przykładem jest Joan Didion. Autorka książek, scenariuszy, rozpraw. Zdiagnozowana w latach 70tych.

Ona na pewno została na 100% zdiagnozowana? Z tego co wiem ta diagnoza nie była potwierdzona. Świetna babka, wzieła udział w sesji dla GAP i był o niej fajny dokument na NetflixieUśmiech

z tego co mi wiadomo, tak.
Odpowiedz
#63
(12-12-2018, 16:57)WorkBorg napisał(a):
(12-12-2018, 16:50)Anna Zet napisał(a):
(12-12-2018, 12:53)WorkBorg napisał(a): No z tego co kojarzę, to u niego problemy sercowe były znacznie poważniejsze niż sam SM.
Tam kilka poważnych zawałów było.

Ze sławnych osób - i powiązane z filmami - dość fajnym przykładem jest Joan Didion. Autorka książek, scenariuszy, rozpraw. Zdiagnozowana w latach 70tych.

Ona na pewno została na 100% zdiagnozowana? Z tego co wiem ta diagnoza nie była potwierdzona. Świetna babka, wzieła udział w sesji dla GAP i był o niej fajny dokument na NetflixieUśmiech

z tego co mi wiadomo, tak.

Ma teraz ponad 80 i ma się całkiem całkiem ale w latach 70 nie było MRI,i chyba diagnoza nigdy nie została potwierdzona, nie wiemy też czy jej "zaniewidzenie" spowodował SM


"Pod pewnymi względami śmiertelność zawsze była pod ręką. W 1972 roku u Didion zdiagnozowano stwardnienie rozsiane po tym, jak kilka razy ślepiła, naprzemiennie, przez sześć tygodni. Kiedy MRI stały się dostępne, nigdy nie próbowała potwierdzić lub odrzucić diagnozy"

Cytat z The Monthly i z tego co znam angielski diagnoza nie potwierdziła się:

Since her third decade Didion has endured a more comprehensively demoralising series of maladies, bundled unhelpfully under the label ‘neuropathy’: a collection of disorders that occur when nerves of the peripheral nervous system are damaged. (Advanced technology decisively scotched an earlier diagnosis of multiple sclerosis.) She therefore disliked and mistrusted medicos, especially neurologists, even before her daughter fell ill.

Link do artykułu o niej:

https://www.themonthly.com.au/issue/2011...annot-hold
Odpowiedz
#64
Warto wiedzieć!

Z innych osób - Ann Romney, kilku dziennikarzy z Fox News i CNN, Nancy Davis.

Generalnie, mnóstwo osób, jest to - niestety - dość popularna choroba.
Odpowiedz
#65
SM w na dobre i na złe
Odpowiedz
#66
Jak nie oglądam, bo mi pora nie pasuje, tak wczoraj kawałek widziałam i czułam się, jakbym oglądała sama siebie 21 lat temu. Tylko ja miałam odwrotnie najpierw brak czucia, potem nerw wzrokowy.
Odpowiedz
#67
Widziałam jedynie końcówkę. Jak pokazali nasze sm?
Wątek zapowiada się dłuższy więc zobaczymy czy stereotypowo czy nie.
Odpowiedz
#68
(04-04-2019, 10:43)Aneczka2018 napisał(a): Widziałam jedynie końcówkę. Jak pokazali nasze sm?
Wątek zapowiada się dłuższy więc zobaczymy czy stereotypowo  czy nie.

we wtorek w ekspresie reporterów był Jacek Noch -chory na sm .
Odpowiedz
#69
(03-04-2019, 21:28)agica napisał(a): SM w na dobre i na złe

No kurcze i akurat ciekawy temat a ja nie zdążyłam bo akurat mnie w domu nie było, a to mój ulubiony serial, koniecznie muszę powtórke zobaczyć Uśmiech
Odpowiedz
#70
Jakoś dzisiaj chyba powtarzają. Też chcę zobaczyć od początku :-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości