Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
#91
Cześć Bracki, ja podobnie jak dziewczyny aż tak nie panikuje jak mi się przesunie godzina połknięcia tabletki. Staram się w miarę regularnie 10 i 22 ale różnie bywa. Na weekend np. jeśli wiem, że będzie jakieś dłuższe spotkanie i rano chętnie pośpię dłużej to już od piątku delikatnie przesuwam sobie czas np zamiast o 22 to biorę 22.30 i zyskuję czasUśmiech a w niedzielę delikatnie skracam czas żeby na poniedziałek wróciło do normy.Trzeba sobie radzićUśmiech

Jeśli chodzi o jedzenie to jakoś nie zmieniłam nawyków. Nie lubię tłustego chyba ze to masło orzechowe lub awokadoUśmiech Początkowo tym się ratowałam. Rano tabletka nigdy na pusty żołądek ale wieczorem już bez posiłku ( ale to tak zaczęłam po 4 tygodniach). I rano nie piję herbaty z cytryną bo to powoduje, że mi niedobrze. I oczywiście od początku probiotyk ( patent ściągnięty od Mufy Uśmiech ) Więc może i Ty po jakimś czasie odstawisz też tłuste jedzenie dla dobra wątroby Uśmiech

Jeśli chodzi o wysypkę to ja w 5 dniu dostałam dość dużej i która nie schodziła a to przez to, że sobie olałam aspirynę. Aspiryna plus claritine pomogły. A jedną aspirynę dziennie przyjmuję do dziś a to już będzie 3 miesiące od startu z Tecfiderą.
Bierzesz aspirynę ?
Odpowiedz
#92
Dzień dobry,

dzięki za odpowiedzi  Uśmiech  
Nie biorę Aspiryny ani probiotyku. Brałem jedynie pierwszy lek z ulotki, myślałem że to probiotyk ale okazał się, że to lek na zgagę  Podejrzany  więc odstawiłem. Jeśli niedogodności żołądkowe nie wrócą, to probiotykiem nie będę sobie pomagał, często piję kefir Uśmiech  

Natomiast zainteresowała mnie aspiryna , w czym miała by mi pomóc? Można ją sobie tak po prostu brać codziennie?
Jeśli chodzi o wysypkę to trwa 10 minut i znika więc nie jest problemem.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#93
Hej!  Uśmiech 
 Tecfidere biorę od  6.11.16r. na początku jedyne dolegliwości to uderzenia gorąca na twarz i szyje zaczerwienienie i  swędzenie. max 30 min i mija.  Na śniadanie zjadalam zwykle miseczke zupy.  na kolacje 2-3 kanapki z jakąś wędliną. Niestety od jakiegoś tygodnia pojawiły się u mnie okropne bóle żołądka trwają ok 30- 45 min, powiedzcie czy coś polecacie na ten nieszczęsny żołądek żeby tak nie bolał? Ratunku Smutny
Ja również brałam z ulotki polprazol ale on jest na zgagę właśnie wiec chyba odstawiam...
Jutro jadę na wizytę, odebralam dzis wyniki tak to w sumie wszystko w normie jedynie ALT mi podskoczył:/  boje się jutrzejszej wizyty... Płacz
Odpowiedz
#94
Nie boj sie, bedzie cacy Uśmiech Jesli do tej pory skutki uboczne niewielkie, wykluczajac te przygody zoladkowe, to nie ma powodoe do obaw.
Na dolegliwosci zoladkowe polecala mi lekarka aspiryne wlasnie.
A poza tym warto moze zmodyfikowac diete, gdzies tu ktos wrzucil fotke z rekomendacjami w zaleznosci od dolegliwosci.
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
#95
Ja słyszałam, że aspiryna jest głównie na zaczerwienienia twarzy i wysypkę. U mnie jeszcze niweluje uczucie gorąca.

Elinea a żołądek boli Ci o jakiejś określonej porze,  po każdej tabletce?
Odpowiedz
#96
Na bóle w górnej części brzucha w ulotce jest polecany pantoprazol i omeprazol , bóle w podbrzuszu/wzdęci symetykon. No i przyjmowanie leku z tłustym posiłkiem Duży uśmiech  od tego bym zaczął. Zapewne jak u większości, z czasem minie. Przytulanie

Dzięki za odpowiedzi na moje pytania. 
Aspirynę na pewno uzupełnię w apteczce - dziś uczucie gorąca minęło jak zwykle szybko ale wysypka utrzymywała się ponad godzinę Zły  Spróbuję jednak dodatkowo na stałe nie brać już żadnych tabletek - biorę już tecfidera'e ,witaminę D3 (jeśli ktoś nie bierze, niech szybko zacznie  Wykrzyknik ) i delikatny lek na delikatnie podwyższone ciśnienie. Właśnie w związku z tym, zastanawiałem się nad pojemnikiem (kasetka,dozownik) na leki. Tecfidera ma ogromne te blistry ale producent nie zaleca wyjmowania tabletek wcześniej niż bezpośrednio przed zażyciem, ale jeśli bym miał odpowiednią kasetkę , nieprzezroczystą ... oryginalny blister może być niewygodny w różnych sytuacjach - na razie to jedynie ciekawskie spojrzenia w pracy, co tam zażywam spod biurka Oczko
Może ktoś się zdecydował na takie rozwiązanie ?
Odpowiedz
#97
Czy ktoś orientuje się gdzie w Polsce tabletki są dostępne dla osób nowo zdiagnozowanych? W Poznaniu niestety nie. Jestem nowo zdiagnozowaną osobą i bardzo mi zależy żeby były to właśnie tabletki.
Odpowiedz
#98
Dominika na pewno w Chrzanowie w Małopolsce jest dostępna na pewno bo sama biorę
Odpowiedz
#99
W Krakowie też nie ma problemu z Tecfiderą.

Bracki ja sobie wycinam po 2 tabletki i zawsze mam je ze sobą. Całości nie noszę bo po pierwsze za duże a po drugie gdybym zgubiła torebke to tracę tylko dwie tabletki Oczko
Odpowiedz
Alterra sprytnie  Cwaniak 
Dominika w Warszawie też jest.
Pamiętam jak jeszcze przymierzałem się do interferonu, to "moja" pani doktor sugerowała, że mogę dzwonić do poszczególnych placówek i pytać, bo u niej został wyczerpany limit. Tylko zastanawiam się jakich placówek ? Ja jestem w programie lekowym przy poradni SM, poradnia jest przy szpitalu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 23 gości