Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
Pierwszy raz dopadł mnie tak potworny ból brzucha. Rano chyba zadzwonię do lekarki i zapytam czy jeszcze się nie wstrzymać z Tecfiderą po tej jelitotowce
Odpowiedz
Zaczałem przygodę z Tecfidera od  7. 12. jak narazie jest ok., raz lekkie pieczenie twarzy, szyi i górnej części klatki poza tym spokuój! Aha rano, godzinkę  przed jedzeniem ranigast i jak na razie gitara. Pilnie obserwuje to forum i będę je analizował i dzielił się spostrzeżeniami na własnym przykładzie Oczko. Do następnego kliknięcia!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
Yazon witaj wśród nowych Oczko
Ja od piątku zwiększyłam już dawke i jak widać co organizm to inaczej Uśmiech Po pierwszej tabletce to nie miałam lekkiego pieczenia tylko potworne pieczenie i wysypkę - przez 2 godziny a teraz póki co nic Uśmiech
Na razie borykam się z gorączką ale u mnie to norma i jak zwykle antybiotyk.

Mufa i jak brzuch?
Odpowiedz
Dziś łyknąłem nospę i było trochę lepiej z brzuchem. Myślałem, że z Tecfiderą będzie prosto, że łyknę tabletki i SM opanowane. A tu jeszcze trzeba kombinować nad skutkami ubocznymi. Czytałem dziś jeszcze raz cały watek. Część z was od początku brała probiotyki. Na co one mają właściwie pomóc? Gubię się trochę w tej chorobie.
Odpowiedz
Probiotyki ułatwiają pracę jelit. Ponoć dobrym jest Enterol 250 - brałam kilka tyg. żeby pozbyć się np bakterii i faktycznie skończyło się faszerowanie antybiotykami. Do tego na stałe biorę Panzoz z powodu refluksu i może dzięki temu też nie ma tragedii. Czytając inne wątki to i tak cieszę się z tej tecfidery bo współczuję ciągłego kłócia Smutny a przypilnować z tabletkami się da, chociaż mam killa budzików włączonych bo jakieś tabletki muszę brać przed jedzeniem o odpowiednich porach.
Odpowiedz
Słoneczko po 2 nospach max przeszło. Ale postanowiłam że do poniedziałku odstawiam lek dopóki nie zacznę normalnie jeść bo ten ból był tragiczny i nie chce go znowu
Odpowiedz
Mogę zapytać dlaczego tak wielu z was łyka codziennie tabletki, które tak naprawdę to robią niezły bałagan w organizmie?
Czy aż tak boicie sie zastrzyków? Czy wasi lekarze tak zachwalają te pigułki?
Dodam, ze ja leczę sie w Anglii i lekarz serdecznie mi odradził branie tabletek. No i jestem na Plegridy i nie narzekam Uśmiech
Odpowiedz
Moja lekarka polecala Copaxone lub Tecfidere (Plegridy nie maja na Wegrzech, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo). Ja sie igiel boje, wiec nie bylo za bardzo dyskusji w moim przypadku.
Wyniki badan klinicznych sa bardzo obiecujace jesli chodzi o Tecfidere, ma bardzo dobra skutecznosc. U mnie skutki uboczne sa niewielkie, wiec poki co jestem bardzo zadowolona.
A jesli sie zastanowic, to ktore leki nie robia balaganu w organizmie? Wszystkie maja skutki uboczne i wszystkie sa, jakby nie patrzec, ciezka chemia. Jesli ktos kiedys wynajdzie lek, ktory bedzie w pelni bezpieczny, to pierwsza sie na niego pisze Uśmiech
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
Ja myślę podobnie jak Areliee. Zarówno interferony jak i tabletki robią bałagan. Ale skoro w badaniach wychodzi, że Tecfidera jest dużo skuteczniejsza niż interferon to nie miałam wątpliwości co wybrać. Zresztą myślę, że warto też leczenie dobrac do swojego stylu życia. Mnie jest łatwiej z tabletkami. Nie zastanawiam czy np nie będę gdzieś w drodze gdy wypadnie zastrzyk.
Odpowiedz
(11-12-2016, 17:30)Anka81 napisał(a): Mogę zapytać dlaczego tak wielu z was łyka codziennie tabletki, które tak naprawdę to robią niezły bałagan w organizmie?
Czy aż tak boicie sie zastrzyków? Czy wasi lekarze tak zachwalają te pigułki?
Dodam, ze ja leczę sie w Anglii i lekarz serdecznie mi odradził branie tabletek. No i jestem na Plegridy i nie narzekam Uśmiech

Odpowie Ci pytaniem na pytanie: czemu Ty bierzesz Plegridy skoro jest to po prostu  peginterferon beta-1a
Prawie to samo co Avonex z niewielkimi zmianami?!?!?!(rzadziej wstrzykiwany) Ja mając o nim(Avonexie) taką wiedzę (z praktyki) nigdy bym go nie wziął!
Co chory to inna opinia i inne doświadczenia! Pozdrawiam
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości