Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
Cześć wszystkim,
widzę że temat się rozrasta, po krótkim czasie jest sporo do nadrobienia Zdziwko
Akurat opisywane na ostatnich stronach tematy dotyczą również mnie, to znaczy flash i pominięcie dawki. Flash miewałem od początku ale ewidentnie się nasilił ostatnio (wiosna?), w pracy to już zaczyna być problemem, twarz całkowicie czerwona!  Zły
Do tego zdarzyło mi się pominąć 3 tabletki z jednego blistra! Zły
Wizytę u mojego neurola Uśmiech mam dopiero za miesiąc a już bym wypytał. Liczę na to, że pominięcia dawek na tym poziomie nie będą problemem, natomiast flash powoli staje się problem, mam nadzieje że istnieje sposób na złagodzenie tego objawu Zły Zły Zły
Odpowiedz
Bracki też mi się zdarzają pominięcia,no ale cóż zrobić.
Ja jutro znowu po leki
Odpowiedz
Cześć Wam!
Mnie też zdarzyło się pominąć tabletkę, a to z zapomnienia, a to celowo kiedy zdarzyło mi się wypić 2-3 szklaneczki ........... i cholera jakoś z tego powodu nie wyzdrowiałem!
Ja podchodzę do tego "luźno" aczkolwiek nie olewatorsko, staram się być grzeczny i brać regularnie Oczko Duży uśmiech ! Trzymam się tego że mam żyć w miarę "normalnie" A Flasz to moje drugie imię. Choć, kurcze teraz mi to uprzytomniliście, już bywa rzadszy Wykrzyknik Wykrzyknik Wykrzyknik
Ja też jutro idę do szpitala po Tec. i odbieram kolejny rezonans!
Pozdrawiam!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
Yazon często masz rezonans?
Odpowiedz
Powodzenia jutro u lekarzy! Yazon, trzymam kciuki za wyniki rezonansu Oczko

Ja też 2 tygodnie temu w ciągu tygodnia opuściłam 3 tabletki, tylko jedną celowo. Pobiłam rekord, ale też staram się nie świrować. Jak ładnie tłumaczę mojemu czepialskiemu chłopakowi, tabletek w tygodniu mam 14, jak mi się jedna czy dwie zgubią, to nie ma dramatu. Zastrzyków w tygodniu są trzy/cztery, tam zapomnieć o dawce to już większy ambaras, a i to się zdarza przecież Duży uśmiech
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
(04-04-2017, 16:51)mufa napisał(a): Yazon często masz rezonans?

Mufa, głowy tak jak każdy w programie raz w roku. Ponieważ chodzę też do mojej neurolog oprócz wizyt w programie to też do poradni neurologicznej, to ona może mi zlecić również inne badania nie związane z programem podczas takich wizyt. Rehabilitacje, jakiś dodatkowy rezonans kręgosłupa itp. ale to już nie z programu!
Pozdro!
P.s.
Areliee Dzięki!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
Aaa ja teraz muszę jeszcze OCT zrobić, bo po roku kazali powtórzyć i chyba zrobię jutro też morfologię z rozmazem, żeby zobaczyć czy mi sie wyniki polepszyły.
Odpowiedz
Mufa, a na OCT skierowanie dostałaś od lekarza z programu? Mam problemy z oczami, a nigdy mi tego badania nie zlecali
Odpowiedz
Witajcie,

Wiem ze ten temat pewnie był już tu nie raz poruszany, ale moze możecie mi coś doradzic. Narzeczony od 3 tyg bierze tecfidere. Wiadomo ze sa to dopiero poczatki i ze organizm sie przyzwyczaj ale martwią mnie występujące u niego skutki uboczne. Czeste biegunki, długotrwałe bóle brzucha (dzisiaj ból wyrwal go ze snu i musial wziąć cos przeciwbólowego). Lekarz zalecił mu osłonę na żołądek, nospe i loperamid w razie potrzeby. A Wy czym ratujecie sie w takich sytuacjach?
Odpowiedz
Hercule cześć
Z całym szacunkiem i nie traktuj tego jako czegoś złego, ale każdy ma inny sposób na takie dolegliwości i taki który jemu pomógł. Chcesz  żeby wałkować to od początku. Użyj wyszukiwarki(prawy górny róg) na Forum bo tylu ilu członków Forum to za chwilę będziesz mieć tyle odpowiedzi Wykrzyknik 
I nie piszę tego żeby Ci zwracać uwagę tylko dla tego że o tym już kilka krotnie było pisane! I jest wiele sposobów na skutki uboczne!
Nie jest moim celem upominanie Cię tylko nakierowanie na odpowiedzi Wykrzyknik
A tych jest tu na Forum na pewno kilka. Są też i tacy którzy je znoszą z mniejszą lub większa cierpliwością. Której Ci życzę w poszukiwaniach odpowiedzi!
Pozdrawiam!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 31 gości