Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
(24-06-2017, 09:53)Anna Zet napisał(a):
Dwie tabletki. Wczorajsza ranna i wieczorna nie wróciły żadną stroną!
Brzuch boli jednak i słaba jestem okropnie.
Ja, zapalony palacz nie palę od dwóch dni..
Zobaczymy co będzie dalej...

Slaba jestes, bo malo masz wartosci odzywczych w sobie jak caly czas one uciekaly jedna, badz druga strona i z tego powodu tez pusty zolodek masz...
Kup sobie elektrolity (w wiekszosci supermarketow przy kasach, sa w tabletkach rozpuszczalnych, w aptece pewnie tez beda) jak to hanoolka radzi oraz kilka nutridrikow(~7PL za sztuke) w aptece.

I mam nadzieje, ze szybko ból pusci i wszystko wroci do normy Oczko
Odpowiedz
Ech...może trzeba zrezygnować z tego leku...Raz po tabletce ok a raz cyry?
Odpowiedz
(25-06-2017, 21:33)Anna Zet napisał(a): Ech...może trzeba zrezygnować z tego leku...Raz po tabletce ok a raz cyry?

Też miałam chwilę zwątpienia ale póki jest w miarę może warto przeczekać też mam raz lepsze raz gorsze dni , ale mam nadzieje ze ten lek to szansa na 'lepsze życie' więc zaciskam zęby i łykam kolejną tabletkę . Może porozmawiaj z lekarzem prowadzącym o zmniejszeniu dawki jeżeli nie dajesz rady . Trzymam kciuki że będzie ok . Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
Anna chyba za szybko chcesz się poddać. Nikt nie mówił że będzie łatwo, ale sprawdź najpierw wszystkie możliwości łagodzenia objawów niepożądanych (Ja ze swej strony proponowałam Ci Vivomixx próbowałaś? Tylko ten za 80zl A nie za 25 bo w tym droższy więcej szczepów baterii) A dopiero później mysl o zmianie
Odpowiedz
(04-09-2016, 21:02)Alterra napisał(a): Izka, nie dopytałam dlaczego nie można  bo stwierdziłam, że skoro tyle lat się nie szczepiłam to wytrzymam jeszcze.
I tak wzięłam kolejną tabletkę z lżejszą kolacją i bez aspiryny. Miejmy nadzieję, że rewolucji nie będzie Oczko
Mufa dokładnie ja też testuję na sobie i obserwuje reakcje.
Zastanawiam się jeszcze czy nie zacząć brać biotyny na włosy. Są przypadki, że zaczynają wypadać więc może zacznę już teraz je wzmacniać Język

Hej 
A w Niemczech zupełnie inaczej. Mnie szczepili na wszystkie możliwe choroby pytałam najpierw mojej domowej lekarki czy aby na pewno mogę bo choruje na SM i ta Tecfidera ona na to że tak. Potem pytałam mojego neurologa i tez potwierdził,ze to wskazane. Tutaj szczepią praktycznie co 5 i co 10 lat przeciw różnym chorobom bo ponoć szczepionki potem przestają nas chronić i to co wzięliśmy jako dzieci to już nic nie daje. Wogole neurolog był zdziwiony, że się o to pytam. Powiedział,że gorsze skutki gdy zachorujemy niż ewentualna możliwość rzutu po szczepionce. Wiec wzięłam przez rok w odstępach chyba z 7 roznych czempionek w tym przeciw grypie i nic sie całe w szczescie nie stalo
Odpowiedz
Sloneczko, odpowiadam tutaj, by nie mieszac watkow! Oczko (pytanie o wypadanie wlosow i Tec z watku "Suplementy")
Mi wypadaja straaasznie, ale ja nie wiazalam tego z Tec. Tylko ze nie umiem znalezc innej przyczyny, wiec bardzo przemawia do mnie Twoja teoria! Daj znac, jak znajdziesz cos, co pomaga, odwdziecze sie tym samym Oczko

A co do szczepien, to ja jeszcze zadnych nie mialam, ale mam zakaz przy Tec szczepic sie "zywymi" szczepionkami (to po polsku? Duży uśmiech).
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
Witajcie.
Ponad 3 lata przyjmowałam Avonex. Podjęłam decyzję na zmianę leku i tu lekarz polecił Tecfiderę. Dziś przyjęłam pierwszą tabletkę i czuję się rewelacyjnie! Jestem mile zaskoczona. Nie pojawił się rumień na twarzy, nie boli mnie brzuch. Nic. Zupełnie nic. A przy Avonexie po godzinie już miałam dreszcze i bóle mięśni i stawów. Już brałam leki przeciwbólowe. Bałam się zmiany, ale oby było tak dalej jak jest teraz. Niebo... Niebo bez bólu...
Obym nie chwaliła dnia przed zachodem słońca.



Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Odebrałam wczoraj powtórzone wyniki badań i w końcu po prawie roku moje leukocyty rosną i weszłam już w normę 1,12 Uśmiech 3 tyg temu było 1. Mam nadzieję, że tak już zostanie. Niestety do poprawki idzie OCT, bo nie wiadomo czy wina sprzętu czy coś tam mi się ze wzrokiem dzieje.
Ale póki co cieszę się jak głupia tymi leukocytami.
Odpowiedz
Brawo!!! Uśmiech Super wieści Uśmiech A manipulowałaś jakoś dietą/suplementami, czy same skoczyły? W sumie to nawet nie wiem, jak leukocytom pomóc...
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
Przez miesiąc jadłam leki antyalergiczne, więc to mogło mieć jakiś wpływ na wszystkie stany zapalne w organizmie, ale teraz od mies. już nie jem. w sierpniu znowu mam badania to się okaże czy stan się utrzymuje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 61 gości