Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cześć:)
#11
No myślałam o edss


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#12
Cześć bagi. Witaj wśród nas. Fajnie, że jesteś aktywny, ja należę do grupy leniwców. Wiem, że aktywność powinna być w naszym przypadku na pierwszym miejscu, ale jakoś nie mogę się zabrać za bardziej efektywne ćwiczenia. Trzymam kciuki za Ciebie Oczko
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#13
(19-10-2018, 13:10)Monika napisał(a):
(19-10-2018, 13:05)hela napisał(a): Ja mam 3/10, leczę się już ponad rok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hela, Ty chyba masz na myśli 3/10 w skali EDSS a Bagi pisze (o ile się nie myle) o tych punktach, które przyznawane są przy kwalifikacji do programu lekowego. Trzeba mieć ich 10, żeby się zakwalifikować. 

Jeśli chodzi o te punkty przy kwalifikacji  -  Bagi, kiedy lekarz stwierdził, że masz tylko 3/10 pkt? Bo w ostatnich latach naprawdę zmieniło się ogromnie dużo na plus w dostępie do leczenia.
Przy ocenie punktowej właśnie osoby w dobrym stanie neurlologicznym i z krótkim stażem choroby otrzymują najwięcej punktów. 
Przy EDSS  0 a 2  (czylu u osób w pełni sprawnych lub z niewielką niepełnosrawnością) - otrzymuje się aż 6 pkt. Skoro biegasz, to pewnie jesteś w dobrym stanie fizycznym i choćby w tej części powinieneś mieć więcej punktów. A są jeszcze punkty za staż choroby i liczbę rzutów w ostatnim roku.



Cytat:Punktowy system oceny i kwalifikacji do leczenia stwardnienia rozsianego interferonem beta, peginterferonem beta-1a,  octanem glatirameru, fumaranem dimetylu, teryflunomidem i alemtuzumabem:

1) czas trwania choroby:
a) od 0 do 3 lat - 6 pkt.,
b) od 3 do 6 lat - 4 pkt.,
c) powyżej 6 lat - 2 pkt.;

2) liczba rzutów choroby w ostatnim roku: 
a) 3 i więcej - 5 pkt.,
b) od 1 do 2 - 4 pkt.,
c) brak rzutów w trakcie leczenia immunomodulacyjnego (w ostatnim roku) - 3 pkt.,
d) brak rzutów - 1 pkt;

3) stan neurologiczny w okresie międzyrzutowym (przy  rozpoczynaniu leczenia):
a) EDSS od 0 do 2 - 6 pkt.,
b) EDSS od 2,5 do 4 - 5 pkt.,
c) EDSS od 4,5 do 5 - 2 pkt.
Zapis z programu lekowego


w 2016 jak ostatni raz byłem w szpitalu na kontrolnym rezonansie. Stwierdzili, że punktow do programu lekowego jest za malo...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

(19-10-2018, 17:15)Bubka napisał(a): Cześć bagi. Witaj wśród nas. Fajnie, że jesteś aktywny, ja należę do grupy leniwców. Wiem, że aktywność powinna być w naszym przypadku na pierwszym miejscu, ale jakoś nie mogę się zabrać za bardziej efektywne ćwiczenia. Trzymam kciuki za Ciebie Oczko


Cześć Sid Oczko Dziękuje Uśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#14
Jaki Sid?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#15
(19-10-2018, 17:58)hela napisał(a): Jaki Sid?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Też nie wiem o co chodzi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#16
(19-10-2018, 18:18)Anka napisał(a):
(19-10-2018, 17:58)hela napisał(a): Jaki Sid?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Też nie wiem o co chodzi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Bajek nie oglądacie ? Sid Leniwiec [emoji23][emoji23]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#17
Ha ha ha zastanawiałam się nad tym ?

Oj miał być uśmieszek a wyszedł?
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#18
Sid jak na leniwca jest wyjątkowo nadpobudliwyOczko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#19
Hej,
zostałem dziś przyjęty do programu lekowego [emoji123] Mój lek to nomen omen AUBAGIO[emoji41][emoji23]

Pozdrawiam formumowiczów,

od 10/2020 miałem problemy z prawą nogą (drętwienia i bóle - myślałem, że to kontuzyjne od biegania...” ) i oczopląs... Na MRI wyszły kolejne 4 ogniska (w sumie > 20) Teraz miałem 3 sterydu i decyzja o włączeniu wreszcie w program...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#20
To gratulacje :-)!!!
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości