Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa na Tec
#1
Witajcie Kochani,
 
Wreszcie zebralam sie w sobie, aby napisac. Czytam forum od momentu, kiedy dowiedzialam sie, ze mam SM, czyli od 07.04.20, ale nie mialam odwagi napisac.
 
Nazywam sie Iwona i mam 40 lat. Zycie splatalo mi figla i 2 dni po 40stych urodzinach dostalam rzutu w postaci mrowienia stop i odretwienia prawej nogi. Wczesniej mialam incydent z zawrotami glowy, ale nikt tego nie laczyl z SM, raczej z kregoslupem, bo u mnie z nim tez nieciekawie - teraz juz wiem ze to musialo byc SM. Pierwsze MRI glowy w listopadzie 2019 wykazalo pare zmian, ale zadnych aktywnych, natomiast kwietniowe niestety pokazalo juz aktywne plaki i dostalam skierowanie na oddzial. Punkcja, dodatkowe MRI szyi (z tez jedna zmiana ale nieaktywna) i 5 dawek solumedrolu. 28.04.20 wizyta w poradni w szpitalu klinicznym w Zabrzu i diagnoza. Odretwienie prawej nogi jakos sie uspokoilo po miesiacu, mrowienie w palcach zostalo i jakos sie przyzwyczailam Oczko
 
Dostalam Tec, nie wiem dokladnie dlaczego ten lek, a nie inny. Jestem juz na wyzszej dawce miesiac. Na poczatu mialam pare razy flash i kilka dni problemy zoladkowe. Zaczelam brac omeprazol i na szczescie przeszlo. Od czasu do czasu nadal mam flashe, ale bardzo sporadycznie. Staram sie jesc regularnie i zawsze przy leku.
 
Mam dzieci, meza i rodzine, ktorzy wspieraja mnie jak moga. Nie jest mi teraz latwo, gdyz jestem raczej realistka niz optymistka i bylam wczesniej aktywna fizycznie. Mam nadzieje ze z czasem bedzie lepiej.

Mam do Was pare pytan, ale napisze je w innych watkach, zeby nie zasmiecac tego.

 
 
Pozdrawiam Was serdecznie.
Odpowiedz
#2
Witaj!
Pisz śmiało
Odpowiedz
#3
Witaj serdecznie :-)
Odpowiedz
#4
Hej Uśmiech wszystko będzie dobrze, a Tec to super lek Oczko
Odpowiedz
#5
Dziekuje, dzieki Wam jakos sie trzymam Uśmiech
Odpowiedz
#6
Zobaczysz z czasem będzie tylko lepiej, u mnie pierwsze pozytywne efekty były po ok 6 miesiącach.
Na początku faktycznie trzeba było przygotować żołądek i psychikę
Odpowiedz
#7
Cześć Uśmiech Witaj w drużynie pierścienia.
Odpowiedz
#8
(05-06-2020, 12:04)agica napisał(a): Zobaczysz z czasem będzie tylko lepiej, u mnie pierwsze pozytywne efekty były po ok 6 miesiącach.
Na początku faktycznie trzeba było przygotować żołądek i psychikę

Hej agica, zoladek juz jakos przezylam, z psychika gorzej ale jakos sie trzymam Oczko
Odpowiedz
#9
Witaj na forum Oczko

Wszystko z czasem się ułoży, zobaczysz, Mi na początku też choroba platala różne figle a od 2 lat bez rzutu i śmigam na co dzien nawet w butach na obcasach a były momenty,  że ciężko mi było przejść pare  metrów podczas rzutu, więc głowa do góry i do przodu Uśmiech pozytywne myślenie i " nie myślenie " o chorobie to pół sukcesu Oczko
Odpowiedz
#10
Witaj na forum. Miło Cię poznać. Tec bierze wiele osób i sobie chwalą. Ja się nie wypowiem na temat leku bo mam Remuler.

Aktywność jest nam wskazana. Także jak czujesz się na siłach to działaj Oczko zauważyłam że teraz jestem bardziej aktywna niż kiedyś.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości