Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmienione czucie...
#31
(06-07-2020, 13:09)e-smka napisał(a): Ja biorę Prewenit intensive i tam jest B6, B9 (czyli kwas foliowy) i B12.
A jakie jeszcze bierzecie suplementy ? Słyszałaś może lub brałaś  Acetyl-L-Karnityna i możesz polecić jakiś dobry? Ponoć dobrze stawia na nogi bo mi ostatnio jakoś nic się nie chce brak mi chęci..
Odpowiedz
#32
Ja komplex B, jesień-zima wit.D. Olej z wiesiołka w kapsułkach
As long as you fight you are the winner Serce
Odpowiedz
#33
(30-06-2020, 15:36)agica napisał(a):
(30-06-2020, 15:32)klaudia26 napisał(a): Mi od wczoraj zaczyna się coś dziać z palcami przy stopie.
Mam nadzieję że na tym się zatrzyma...
A ta stopa po rzucie? Co się dzieje?

Przez jakiś czas mniej zaglądałam na forum...

Agica ja mam już obie nogi po rzutach ale prawą rzeczywiście mam słabszą od lewej. Już jest trochę lepiej. Zaczęło się od dwóch palców a później doszedł trzeci. Miałam takie uczucie jakbym miała te palce wykręcone i sztywne pomimo tego że wyglądały normalnie i mogłam nimi normalnie ruszać... Ale na szczęście już odpuszcza bo nie czuję już tego przez cały dzień. Najgorzej jest rano a jak już się trochę rozruszam to jest lepiej.

A jeśli chodzi o suplementacje witamin z grupy B to ja niestety po zestawach typu neurovit mam biegunkę więc jak zaczyna się u mnie pojawiać większy problem z drętwieniami itp to mój neurolog wypisuje mi na dwa tygodnie milgamme w zastrzykach.
Odpowiedz
#34
Ojj rozumiem, ja mam prawą po dwóch nieleczonych i lewą po jednym. Też rano muszę rozchodzić. Czasem są dni, że mam ochotę ją odrąbać. Reaguje na wszystko, zmęczenie, zmiany pogody, nerwy itd. Ogólnie śródstopie zdrętwiałe i dużo słabsza noga, ale chodzę, jakoś nauczyłam się z nią żyć.
Wszystko tylko mogę ograniczać i morsowanie bardzo mi pomogło na tą nogę, myślę że masaże i jakieś ćwiczenia też by pomogły.
As long as you fight you are the winner Serce
Odpowiedz
#35
Cześć, 

Moje rzuty są właśnie takie "czuciowe". Pierwszy jakieś 4-5 lat temu zaczął się od cierpnięcia/mrowienia stóp, potem szło coraz wyżej. Po jakiś 2 tygodniach tak dziwnie czułam już w zasadzie całe nogi i brzuch i plecy w zasadzie do pępka. To właśnie wtedy wylądowałam w szpitalu, diagnoza SM. Przebadali mnie na wszystkie strony, w końcu dali 5 dawek sterydów i wypuścili do domu. Wtedy po sterydach czułam się fatalnie. Cześć mrowienia/cierpnięcia puściło mi już w szpitalu, ale resztki tego uczucia trzymały się jeszcze przez jakiś czas, a przez pół roku jak nachylałam głowę do przodu to czułam tak jakby ciągniecie z boku na plecach. 

Kolejny rzut miała dokładnie rok temu. Taka niedoczulica po lewej stronie tułowia. Zgłosiłam to mojej lekarce i znowu szpital, 5 dawek sterydów i minęło. Po sterydach chyba klasyk - problemy ze snem, ze skórą, rozbicie, itp. Teraz od 4 dni cierpniecie i mrowienie w stopach, najpierw delikatnie same podeszwy z przodu stopy. Teraz już całe palce u stóp. Ale zobaczę co będzie dalej. Postanowiłam sobie, że poczekam co będzie dalej. Jak będzie tylko mrowienie i drętwienie bez problemów ruchowych, to zamierzam to przeczekać. Dostałam od znajomego lekarza receptę na Milgamma 100 i będę to brać. Przekonuje mnie to co piszecie, że na lekkie rzuty, które w zasadzie nie przeszkadzają w funkcjonowaniu bez sensu brać sterydy.
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#36
(25-06-2020, 12:27)Anna 888 napisał(a): Kiedyś słyszałam,ze rzut może pojawiać się co miesiąc, ale nigdy tego nie doświadczyłam na sobie .... Moja neurolog na takie czuciowe zmiany zawsze daje Milgamma 100 to są witaminy z grupy B, właśnie teraz sama je biorę ... Zobaczymy czy pomoże, twierdziła, że w większości przypadków to pomaga .
cześć


ja myślę, że na problemy z czuciem nie ma specjalnego leku. ten objaw sam Tobie z czasem minie ale to trwa dosyć długo. Czasami brak czucia czy niedoczulica występuje u zdrowych ludzi dlatego nie przejmuj się tym aż tak. Zazwyczaj mija wtedy kiedy o tym nie myślimy. A w tej chorobie zwłaszcza najgorsze co można sobie zrobić skupiać się na chorobie.
Odpowiedz
#37
(01-03-2021, 11:18)patrycjasm napisał(a):
(25-06-2020, 12:27)Anna 888 napisał(a): Kiedyś słyszałam,ze rzut może pojawiać się co miesiąc, ale nigdy tego nie doświadczyłam na sobie .... Moja neurolog na takie czuciowe zmiany zawsze daje Milgamma 100 to są witaminy z grupy B, właśnie teraz sama je biorę ... Zobaczymy czy pomoże, twierdziła, że w większości przypadków to pomaga .
cześć


ja myślę, że na problemy z czuciem nie ma specjalnego leku. ten objaw sam Tobie z czasem minie ale to trwa dosyć długo. Czasami brak czucia czy niedoczulica występuje u zdrowych ludzi dlatego nie przejmuj się tym aż tak. Zazwyczaj mija wtedy kiedy o tym nie myślimy. A w tej chorobie zwłaszcza najgorsze co można sobie zrobić skupiać się na chorobie.
Nie, problemy z czuciem nie występują u ludzi zdrowych. Mogą być, owszem, wynikiem niedoborów składników odżywczych (witamin albo minerałów), ale zawsze jest jakaś przyczyna. Kiedy natomiast są wynikiem rzutu sm, nie ustępują pod wpływem myślenia o innych rzeczach. U mnie zaburzenia czucia w dwóch rzutach utrzymywały się, czy się na nich skupiałam, czy nie. Oczywiście, że nie należy ciągle myśleć o chorobie, ale człowiek rozsądny nie udaje, że jest zdrowy, tylko przyjmuje do wiadomości fakty i podejmuje leczenie oraz dba o siebie.
Odpowiedz
#38
Kochani od tygodnia miałam właśnie zmienione czucie w prawej nodze, jakbym mniej czuła np ciepło wody itd. Dzisiaj doszło do tego uczucie ciepła w tej nodze... Nie chcę brać sterydów więc może Milgamma pomoże? To ciepło to tez objaw rzutu może być? Lekkie mrowienie tez występuje Smutny
Odpowiedz
#39
Jeśli jakoś mocno Ci to nie przeszkadza to moim zdaniem chyba lepiej sterydów nie brać. Chyba że dojdzie do tego coś jeszcze albo bardzo Ci to dokucza. Mi milgamma przy takich czuciowch problemach pomagała. Ale ja zawsze miałam w zastrzykach. Podobno szybciej działają niż tabletki.
Takie objawy mogą wskazywać na rzut ale mogą to równie dobrze być właśnie niedobory witamin lub osłabienie organizmu przez które jakieś stare zmiany mogą się odzywać.
Odpowiedz
#40
Cześć, ja takie zmienione czucie mam od września ubiegłego roku Smutny. Mam uczucie gorąca w prawej nodze a przed snem uczucie lodowatej prawej stopy. Wtedy poszłam do neuro i diagnoza wstępna SM. W tym czasie byłam w 24 tygodniu ciąży - na szczęście w styczniu tego roku urodziłam zdrowego chłopca. Zmienione czucie mam dalej a liczyłam nie ukrywam, że po porodzie minie, do tego doszła słabsza noga właśnie ta ze zmienionym czuciem. Rezonans z kontrastem za tydzień - zobaczymy co pokaże. Staram się ćwiczyć ale ta noga ewidentnie nie daje rady, martwię się, że będzie postępować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości