Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam :)
#1
Śledzę to forum od kiedy tylko usłyszałam diagnozę, co miało miejsce w sierpniu tego roku, więc jestem całkiem świeża  Uśmiech . Swój pierwszy rzut miałam jakieś niecałe dwa lata temu. Zaczęło się od drętwienia nóg, ale to drętwienie było na tyle subtelne, że nie zgłosiłam się wtedy do lekarza. Wiem, wiem trochę nieodpowiedzialnie. Niestety w tamtym czasie byłam mocno przepracowana i przeciążona, więc nie zrobiłam nic oprócz fizjo. Po jakimś czasie wszystko samo ustąpiło i wszystko było ok. W sierpniu zaczęło się na nowo, z tą różnica, że drętwienie obejmowało jedną nogę (w całości), dodatkowo zaburzenia czucia, osłabienie kończyny, a przez to kłopoty z chodzeniem. Tym razem zapaliła mi się czerwona lampka. Moją pierwszą myślą było sm, ale starałam się nie zakładać takiego scenariusza od razu. Poszłam do neurologa na prywatną wizytę, który stwierdził niedowład piramidowy i zgłosiłam się do szpitala. Później wszystko potoczyło się bardzo szybko. Tygodniowy pobyt w szpitalu, rezonans (mój pierwszy w życiu, trwający 2,5 h), punkcja i inne badania, sterydy. Na szczęście wszystkie dolegliwości minęły. Wyszłam ze szpitala z rozpoznaniem i skierowaniem na kwalifikację do programu lekowego. Aktualnie od 10 dni biorę Tecfiderę. Jak na razie nie miałam żadnych nieprzyjemnych odczuć z tego tytułu. Teraz muszę wybrać jakiegoś lekarza prowadzącego, co nie jest takim łatwym zadaniem. Chciałabym pójść do kogoś, kto ma doświadczenie pracy z sm, a nie chcę podjąć pochopnej decyzji. Czy ktoś z Was mógłby polecić mi kogoś w Poznaniu lub okolicach? Z góry dziękuję. Pozdrawiam wszystkich serdecznie Duży uśmiech
Odpowiedz
#2
(11-10-2021, 08:52)e-smka napisał(a): Hej,
ja też leczę się w Poznaniu na ul. Szwajcarskiej.
Tam nie mam żadnego neurologa, zresztą nikt mi nie zaproponował, że mam kogoś wybrać...
Są lekarze w programie i tyle, ale oni zajmują się tylko programem, a jak występują jakieś dolegliwości, to każą mi iść do specjalisty na własną rękę i wrócić do nich z opinią.
Neurolog, do której chodzę od początku (prywatnie w ramach PZU) to dr Młodzikowska-Albrecht. Moim zdaniem bardzo dobry lekarz. Przyjmuje np. w Med-Polonii.
A ty w jakim szpitalu jesteś w programie?

Ja też na Szwajcarskiej  Oczko Wiem, że oni tam są tylko od programu, dlatego właśnie szukam. Dzięki za odpowiedź Uśmiech
Odpowiedz
#3
OlekSapkowski, post usunęłam z powodu naruszenia regulaminu forum.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości