Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SM, a odszkodowanie za zachorowanie u Ubezpieczyciela.
#1
Hej. Na stwardnienie rozsiane zachorowałem niecały rok temu, święta i sylwester spędzone w szpitalu. Ale nie o tym mowa. Mam problem z ubezpieczycielem - UNIQA (dawniej AXA - Ochrona z plusem). Dostarczyłem wszystkie wymagane dokumenty(potwierdzające zachorowanie) do wspomnianej firmy, niedawno okazało się, iż wymagają ode mnie również potencjałów wywołanych - słuchowych jak i wzrokowych. Badania zrobiłem. Wzrokowe nieprawidłowe (od tego się to dziadostwo u mnie zaczęło), słuchowe prawidłowe i tutaj powstaje problem, po kontakcie z ubezpieczycielem, usłyszałem, że muszę mieć OBA! potencjały NIEPRAWIDŁOWE. Stąd odmowa wypłaty świadczenia. Czy ktoś z was miał podobny problem? Czy to jest zgodne z prawem (jeśli mają tak w regulaminie)? O ile dostanę odmowę, oczywiście sprawy nie zostawię i skieruję ją na drogę sądową, bądź przez Rzecznika Praw Obywatelskich.

Z góry dziękuję za każdą udzieloną mi poradę, podpowiedź.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Cześć,
Ja mam ubezpieczenie w Nationale Nederlanden. Bez problemu mi wyplacili. Za 1 razem dostarczyłem badania (wpw, rezonans, pmr) oraz wpis że szpitala. Chcieli jeszcze przebieg leczenia (na co długo czekałem aby lekarz przygotował) oraz rozpoznanie bodajże z kryteria McDonalda. Po paru dniach od dostarczenia kasa była na koncie.
Sprawdź w OWU co jest napisane, ale wg mnie rozpoznanie i przebieg leczenia są najważniejsze.
Odpowiedz
#3
Sorry za odkopanie ale nie lubię mnożyć bytów Oczko Udało się komuś odwołać od PZU? Mi odwalili wniosek bo byłem diagnozowany przed przystąpieniem do ubezpieczenia (rezonanse które wykryły zmiany), ale dopiero w czerwcu dostałem oficjalnie diagnozę (przedtem w poradni i pierwszym szpitalu kod choroby to zmiany demelinizacyjne).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości