Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o zerknięcie na objawy
#1
Moja sytuacja wygląda tak - 3 lata temu kiedy miałem 35 lat, podczas leżenia poczułem drżenie w lewej nodzy, oprócz tego miałem dziwny ból nadgarstka w lewej ręce podczas np. manipulacji śróbokrętem.  Poszedłem do neurologa, ten mnie zbadał polecił saunę i wypoczynek i tyle.
Po roku ból się zwiększył poszedłem do innego neurologa, ten mnie już zbadał bardzo dokładnie, wysłał na inne badania. Wyszedł niski poziom magnezu, próba tężyczkowa dodatnio borelioza ujemnie.

Mineły 2 lata i teraz sytuacja wygląda tak. Mam stałe bóle po lewej stronie ciała - "wędrujące" , czasami ból jest stawu (nadgarstka, skokowego), czasami ból jest skóry podobny do znieczulenia, czasami boli mnie kolano i bark zawsze po tej samej lewej stronie. Mam umiarkowany ból "w tyle" lewego oka, trochę nachodzące na zatokę (chociaż może to być problem z kanalikiek łzowym, bo jest niezależny od ruchu gałek ocznych, a nasila się po naciśnięciu na skroń)i lekki ból zęba po tej stronie.  Mój ból oceniam bardziej jako uciążliwy nic ciężki np. znacznie bardziej bolesne jest dla mnie niesienie ciężkiej siatki w lewej niż prawej ręce. Czasami mam uczucie przepływającego prądu po boku lewej nogi od kolana do stopy.

Brak zaburzeń widzenia, ani osłabienia ciała - ale np. podczas robienia pompek po prostu bardziej boli mnie lewa ręka, ale nie jest słabsza. Zrobię nią tyle samo podniesień ciężarka co prawą, podobnie brak różnic w obwodach.

Byłem w międzyczasie u innej babki neurolog i tamta przepisała leki opisane jako antydepresyjne, pomimo że się na nic nie skarżyłem.

Teraz chcę iść raz jeszcze i tym razem już wymóc rezonans głowy.

Myślicie że to tylko tężyczka czy mogą być objawy SM?
Odpowiedz
#2
(06-09-2022, 09:02)e-smka napisał(a): Tak z grubsza na SM to nie wygląda. Zrób rezonans to może coś się wyjaśni. Może to ta tężyczka właśnie... a na nią nie dali ci żadnych leków?

Właśnie nie - tylko magnez i witamina D3. A jakie leki się bieże na tężyczkę?
Odpowiedz
#3
Wegorz jesli to od tezyczki to oprocz magnezu jeszcze moze warto wziac pod uwage wapn i potas ?

Poziom B12 sprawdzales juz ?

A tak poza tym to rezonans jednak najwazniejszy jesli chcesz wykluczyc inne choroby ...
Odpowiedz
#4
(06-09-2022, 23:41)Tosiia napisał(a): Wegorz jesli to od tezyczki to oprocz magnezu jeszcze moze warto wziac pod uwage wapn i potas ?

Poziom B12 sprawdzales juz ?

A tak poza tym to rezonans jednak najwazniejszy jesli chcesz wykluczyc inne choroby ...

Ze wszystkich badań które miałem zlecona nieprawidłowa wyszła próba tężyczkowa (pozytywna) oraz

25 (OH) Wit D3 13,9 ng/ml (Deficyt < 20 Stężenie: niskie 20 - 30 optymalne )

Tyle, że to było dwa lata temu, a potem już mnie olewali i dawali jakieś środki antydepresyjne (których nie chciałem brać)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości