Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezonans głowy i szyi
#1
Witam.
Od paru lat leczę się w programie i rok temu pojawiło się u mnie pieczenie stóp i kostek jakbym miała "zakwasy".
Neurolog prywatnie zapytał mnie,jak wypadł ostatni rezonans szyi.
Odpowiedziałam, że tylko przy rzucie zrobili mi raz i były tam plaki demielinizacyjne.
Doktor stwierdził,że problemy z kończynami powoduje "szyja" i powinnam mieć zrobiony rezonans głowy  szyi i klatki piersiowej.
Doktor w programie powiedziała, że to prawda i tylko przy mega ostrym rzucie zrobią mi dodatkowy rezonans i powinnam zrobić RMI 3 odcinków,bo to na pewno kręgosłupa wina(dyskopatia,kifoza).

Miesiąc temu wróciły bóle stóp i szyi, ale prywatnie neurlodzy mówią,że jestem pod dobra opieką i nie dostanę skierowania,bo specjaliści od SM są tylko w szpitalu.
Myślałam, że mając rozszerzony pakiet dostanę skierowanie prywatnie,ale nic z tego.

Pytanie do Was-  w programie macie 2w1 czy tylko rezonans głowy?
Odpowiedz
#2
W programie tylko rezonans głowy. Resztę miałam robiona na skierowanie od neurologa, do którego po prostu chodzę. W kręgosłupie szyjnym najpaskudniejsze zmiany, w piersiowym tylko kilka nieistotnych.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#3
(14-10-2022, 05:04)Akinom napisał(a): W programie tylko rezonans głowy. Resztę miałam robiona na skierowanie od neurologa, do którego po prostu chodzę. W kręgosłupie szyjnym najpaskudniejsze zmiany, w piersiowym tylko kilka nieistotnych.

U mnie w przychodni jest neurolog  ,ale czeka się 3 
m-ce i jak byłam u niej , to tylko kazała mi brać Mg+B6.
Neurolog prywatny powiedziała, że nie da mi skierowania, bo nie zna się aż tak na SM jak szpitalni.
Muszę iść poza pakietem i zapłacić, żeby dostać skierowanie na płatny rezonans ?!?
Ortopeda też powiedział,że profilaktyka jest bez sensu,a mam kifozę i zwyrodnienia..
Odpowiedz
#4
Jak skierowanie będzie od prywatnego neurologa to będziesz płacić za badanie. Tak szczerze to czy zwykły neurolog czy szpitalny to i tak na sm się nie zna. Ważne żeby nie pierdzielił tylko dał skierowanie. Teraz miało się w poz coś zmienić że skierowaniami. Może spróbuj uderzyć do rodzinnego.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości