Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobry ginekolog do prowadzenia ciąży w SM
#11
(23-01-2018, 22:12)Joanna napisał(a):
(23-01-2018, 21:31)hela napisał(a): Neuro powiedziała że każda operacja jest traumą dla organizmu dlatego jak silny stres może wywołać rzut, myślę że jak dwa lata nic się nie stało to Twój organizm dobrze zniósł ten zabiegUśmiech tylko się cieszyćUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Właśnie o to mi chodzi. Nie sama operacja tylko stres, emocje, powikłania może wywolac rzut. 
Wiem, że szczesciara ze mnie Oczko


Tylko nawet kiedy człowiek sie nie stresuje organizm reaguje po swojemu, ale z kolei normalny poród tez łatwy dla organizmu nie jest, ryzyko rzutu później jest pewnie podobne, szkoda ze trzeba stawać przed takimi wyborami, współczuje dziewczynom, ciąża i poród powinny nieść radość z nowego członka rodziny a nie stwarzać obawy o to co nasze sm zrobi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#12
(24-01-2018, 07:55)hela napisał(a):
(23-01-2018, 22:12)Joanna napisał(a):
(23-01-2018, 21:31)hela napisał(a): Neuro powiedziała że każda operacja jest traumą dla organizmu dlatego jak silny stres może wywołać rzut, myślę że jak dwa lata nic się nie stało to Twój organizm dobrze zniósł ten zabiegUśmiech tylko się cieszyćUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Właśnie o to mi chodzi. Nie sama operacja tylko stres, emocje, powikłania może wywolac rzut. 
Wiem, że szczesciara ze mnie Oczko


Tylko nawet kiedy człowiek sie nie stresuje organizm reaguje po swojemu, ale z kolei normalny poród tez łatwy dla organizmu nie jest, ryzyko rzutu później jest pewnie podobne, szkoda ze trzeba stawać przed takimi wyborami, współczuje dziewczynom, ciąża i poród powinny nieść radość z nowego członka rodziny a nie stwarzać obawy o to co nasze sm zrobi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dokładnie,  dlatego ja tego dylematu nie mam. Z różnych przyczyn nie mamy z mężem dzieci i nie zanosi się na to. Przynajmniej jeden problem z głowy ale współczuję dziewczynom dla których jest to bardzo ważne pragnienie. Trzeba brać pod uwagę wszystkie scenariusze. Z takich pozytywnych rzeczy,  to życie bez dzieci też może być  pełne i piekne. Jest wiele plusów Oczko no ale każdy ma inne priorytety.
Odpowiedz
#13
(24-01-2018, 10:12)Joanna napisał(a):
(24-01-2018, 07:55)hela napisał(a):
(23-01-2018, 22:12)Joanna napisał(a):
(23-01-2018, 21:31)hela napisał(a): Neuro powiedziała że każda operacja jest traumą dla organizmu dlatego jak silny stres może wywołać rzut, myślę że jak dwa lata nic się nie stało to Twój organizm dobrze zniósł ten zabiegUśmiech tylko się cieszyćUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Właśnie o to mi chodzi. Nie sama operacja tylko stres, emocje, powikłania może wywolac rzut. 
Wiem, że szczesciara ze mnie Oczko


Tylko nawet kiedy człowiek sie nie stresuje organizm reaguje po swojemu, ale z kolei normalny poród tez łatwy dla organizmu nie jest, ryzyko rzutu później jest pewnie podobne, szkoda ze trzeba stawać przed takimi wyborami, współczuje dziewczynom, ciąża i poród powinny nieść radość z nowego członka rodziny a nie stwarzać obawy o to co nasze sm zrobi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dokładnie,  dlatego ja tego dylematu nie mam. Z różnych przyczyn nie mamy z mężem dzieci i nie zanosi się na to. Przynajmniej jeden problem z głowy ale współczuję dziewczynom dla których jest to bardzo ważne pragnienie. Trzeba brać pod uwagę wszystkie scenariusze. Z takich pozytywnych rzeczy,  to życie bez dzieci też może być  pełne i piekne. Jest wiele plusów Oczko no ale każdy ma inne priorytety.

Ja mam prawie dorosłego syna, i więcej dzieci nie zamierzam mieć, także mi też ten dylemat odpada, ale rozumiem że, czasem to bardzo ważne żeby mieć dzieci, zwłaszcza w młodym wieku
Odpowiedz
#14
Może nie w temacie ale mam pytanie do kobiet które już urodziły a mianowicie jak to było u Was z leczeniem. Czy odstawiłyście np. interferon przed ciążą ? , a co gdy była " wpadka "  a jest sie na interferonie czy innym leku ? Z góry dziękuję za odpowiedzi  Nieśmiały
Odpowiedz
#15
Łucja ja nie byłam w programie lekowym zachodząc w ciążę ale obecnie copaxone jest lekiem który można brać w ciąży więc można się leczyć i zajść w ciążę. Myślę że lekarz z programu lekowego mógłby też w przypadku ciąży zmienić lek na copaxone (tak myślę - nie wiem jak jest w praktyce). Do tej pory w przypadku "wpadki" leczenie było przerywane. A jeśli kobieta planowała ciążę to też odstawiała lek. Po ciąży można wrócić do programu bez ponownej kwalifikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości