Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
Ja brałam leki osłonowe i probiotyk
Odpowiedz
(09-09-2019, 22:06)agica napisał(a): Ja brałam leki osłonowe i probiotyk

A jaki jeśli można spytać i czy obydwa naraz jak to z rana zwykle bywa? Zastanawia mnie jeszcze czy czas między przyjęciem osłonowego i Tecfidery ma znaczenie.Czy załóżmy jeśli budzę się o 5 rano i wezmę od razu osłonę a o 9 tecfidere to ok?Czy trzeba szybciej.Sorry, za tyle pytań, ale chciałam się za to wziąść porządnie bez wpadek, które by mnie zmusiły do odstawienia.
Odpowiedz
Cześć,
Chciałem się z Wami podzielić moim samopoczuciem po zawieszeniu Tec na 3 dni. Jak już pisałem wcześniej w poprzedni wt byłem z wizyta u neuro i zawiesił mi Tec ze względu na złe wyniki krwi. Kazał powtórzyć badanie krwi i przyjść w pt i kategorycznie zabronił mi brania tabletek. Tak tez uczyniłem, oczywiście we wtorek po wizycie bardzo się zestresowałam faktem ze będę musiał odstawić lek tym bardziej ze w czw lecę na wakacje. We wt na wieczór już nie wziąłem Tec w środę już czułem lekkie drętwienie kończyn przechodzące prady, ból głowy, stukanie w uszach i brak sił. W piatek ponownie zacząłem brać Tec. Drętwienie ustało pozostały ból głowy, brak sił, oznaki depresji się nasiliły, problemy ze snem, zawroty głowy, uczycie ze zaraz umrę. Od poprzedniego wtorku nie biegałem, nie byłem na siłowni najchętniej leżał bym w łóżku. Myślicie ze organizm ponownie przystosowuje się do Tec czy to wina choroby, pogody, a może jednak coś jest nie tak. Boje się zrobić kolejna morfologię i spr wyniki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
Pogoda robi swoje. U mnie wczoraj cieplo dzis zimno a ja mam bole kosci, bole plecow, nog i rak.
Czuje sie slabo i jakby mnie ktos pobil.
Takie bole kosci mialam na poczatku brania Betaferonu.
Odkad przeszlam na Tecfidere minely.
Ogolnie ostatnio sampoczucie bylo ekstra, pelno sil w nogach a dzis tragedia

Bierzesz pod uwage twoje nastawienie do zaistanialej sytuacji? Uwierz ze psychika i zamartwianie sie nie pomaga i moze wzmoc objawy
Kiedy robisz kolejna morfologie?
Jak nie masz sily a masz mozliwosc to lez w lozku, spij, jedz, czytaj itp
Jak organizm sie domaga odpoczynku to odpoczywaj
Odpowiedz
Neuro powiedziała ze jak te wyszły ok to kolejne za 3 mce


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
(09-09-2019, 23:05)Safija napisał(a):
(09-09-2019, 22:06)agica napisał(a): Ja brałam leki osłonowe i probiotyk

A jaki jeśli można spytać i czy obydwa naraz jak to z rana zwykle bywa? Zastanawia mnie jeszcze czy czas między przyjęciem osłonowego i Tecfidery ma znaczenie.Czy załóżmy jeśli budzę się o 5 rano i wezmę od razu osłonę a o 9 tecfidere to ok?Czy trzeba szybciej.Sorry, za tyle pytań, ale chciałam się za to wziąść porządnie bez wpadek, które by mnie zmusiły do odstawienia.
Na osłonę miałam przepisane Helides
Brałam po przebudzeniu, niedługo potem śniadanie i w trakcie Tec
Probiotyk Multilac najczęściej brałam po kolacji, nigdy na pusto
Myślę, że wszystko to powinno pomóc w problemach żołądkowych, a z czasem na pewno odczujesz ulgę
Odpowiedz
(10-09-2019, 10:51)Milosz2501 napisał(a): We wt na wieczór już nie wziąłem Tec w środę już czułem lekkie drętwienie kończyn przechodzące prady, ból głowy, stukanie w uszach i brak sił. W piatek ponownie zacząłem brać Tec. Drętwienie ustało pozostały ból głowy, brak sił, oznaki depresji się nasiliły, problemy ze snem, zawroty głowy, uczycie ze zaraz umrę.

Psychika, odstawienie Tecfidery na tak krótki czas samo w sobie nie wywołuje takich objawów.
Odpowiedz
(09-09-2019, 23:05)Safija napisał(a):
(09-09-2019, 22:06)agica napisał(a): Ja brałam leki osłonowe i probiotyk

A jaki jeśli można spytać i czy obydwa naraz jak to z rana zwykle bywa? Zastanawia mnie jeszcze czy czas między przyjęciem osłonowego i Tecfidery ma znaczenie.Czy załóżmy jeśli budzę się o 5 rano i wezmę od razu osłonę a o 9 tecfidere to ok?Czy trzeba szybciej.Sorry, za tyle pytań, ale chciałam się za to wziąść porządnie bez wpadek, które by mnie zmusiły do odstawienia.
Ja biorę oslonowy na czczo A potem śniadanie i w trakcie tecfidera. Piszesz coś o braniu po posiłku. Weź w trakcie.
Odpowiedz
(10-09-2019, 19:19)Aneczka2018 napisał(a): Ja biorę oslonowy na czczo A potem śniadanie i w trakcie tecfidera. Piszesz coś o braniu po posiłku. Weź w trakcie.

Tabletkę biorę od razu po ostatnim kęsie, spróbuję pomiędzy.Wzięłam dziś controloc na czczo i było ciut lepiej, ale wzięłam też no spę max.Bóle zaczynają się gdzieś 2 h p przyjęciu leku.A co ciekawe boli bardziej po kolejnym posiłku.Flasha zero,był tylko raz przy 1 tabletce.Nakupiłam dziś kefirów i jogurtów z kulturami bakterii i małe shoty,które mają 6 miliardów bakterii.Nie mogłam dziś kupić probiotyku, zapoluję jutro albo poproszę rodzinę,żeby mi z Polski przysłała.Nie wiem co prawda jak mają pomóc probiotyki w bólach i skurczach żołądka o ile jeszcze osłonowe rozumiem.Chyba, że mają chronić i odbudowywać śluzówkę.Ale robię posłusznie co piszecie, cenię sobie Wasze rady i bardzo za nie dziękuję:-)
Odpowiedz
(10-09-2019, 20:15)Safija napisał(a):
(10-09-2019, 19:19)Aneczka2018 napisał(a): Ja biorę oslonowy na czczo A potem śniadanie i w trakcie tecfidera. Piszesz coś o braniu po posiłku. Weź w trakcie.

Tabletkę biorę od razu po ostatnim kęsie, spróbuję pomiędzy.Wzięłam dziś controloc na czczo i było ciut lepiej, ale wzięłam też no spę max.Bóle zaczynają się gdzieś 2 h p przyjęciu leku.A co ciekawe boli bardziej po kolejnym posiłku.Flasha zero,był tylko raz przy 1 tabletce.Nakupiłam dziś kefirów i jogurtów z kulturami bakterii i małe shoty,które mają 6 miliardów bakterii.Nie mogłam dziś kupić probiotyku, zapoluję jutro albo poproszę rodzinę,żeby mi z Polski przysłała.Nie wiem co prawda jak mają pomóc probiotyki w bólach i skurczach żołądka o ile jeszcze osłonowe rozumiem.Chyba, że mają chronić i odbudowywać śluzówkę.Ale robię posłusznie co piszecie, cenię sobie Wasze rady i bardzo za nie dziękuję:-)

Jeśli chodzi kefiry i laktoze to mi nie służą podczas brania tecfidera bo Flash murowany
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości