Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
Witam,

Szybkie pytanie- czy ktoś z Was brał może antybiotyk w trakcie brania Tecfidery?
Rozłożyłam się- tradycyjnie zapalenie krtani więc bardzo możliwe, że będzie antybiotyk.

Z góry dzięki Uśmiech
Odpowiedz
Przykro mi ale nie. Spróbuj sterydy
Odpowiedz
(15-02-2017, 12:53)Anka86 napisał(a): Witam,

Szybkie pytanie- czy ktoś z Was brał może antybiotyk w trakcie brania Tecfidery?
Rozłożyłam się- tradycyjnie zapalenie krtani więc bardzo możliwe, że będzie antybiotyk.

Z góry dzięki Uśmiech
Witam Cię
Nie miałem takiej konieczności. Na pewno powinnaś pozostawić te decyzję lekarzowi, bo tak jest najrozsądniej?!? Trzeba sprawdzić czy antybiotyk ten który będziesz musiała brać nie wchodzi w interakcję z Tec. A jeśli chodzi o sterydy to ja mam takie zdanie że nie należy ich nadużywać, lepiej pozostaw je na sytuacje kiedy będziesz zmuszona je brać. wbrew pozorom mają duże prawdopodobieństwo na skutki uboczne, a poza tym mogą zadziałać słabiej w sytuacji kiedy będą bardzo potrzebne(organizm się do nich jakoś przyzwyczaja i wtedy nie działają z pełna mocą, wiem to z praktyki moich znajomych!)
Pozdrawiam!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
Anka86 ja brałam antybiotyk AzitroLek i nic sie nie działo.
Odpowiedz
Ja nie bralam, ale pytalam neurolog przy okazji przeziebienia, czy jakiekolwiek antybiotyki niewskazane, jesli by sie rozwinelo.
Powiedziala, ze nie, pelna dowolnosc i wszystko powinno grac. Uśmiech
Ale wiadomo, zawsze lepiej sprawdzic ze swoim.
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
No to ja się przyznaję, że już brałam antybiotyk jak i sterydy. Sterydy właśnie biorę po raz 3 od czasu tecfidery. Niestety jak chcę jakoś funkcjonować to nie mam wielkiego pola do popisu bo antybiotyki już raczej nie pomagają Smutny chociaż i sterydy tylko czasowo pomagająSmutny
U mnie na samym początku neurolog mówiła, że inne swoje leki mam spokojnie brać.
Odpowiedz
(16-02-2017, 22:44)sloneczko25 napisał(a): No to ja się przyznaję, że już brałam antybiotyk jak i sterydy. Sterydy właśnie biorę po raz 3 od czasu tecfidery. Niestety jak chcę jakoś  funkcjonować to nie mam wielkiego pola do popisu bo antybiotyki już raczej nie pomagają Smutny chociaż i sterydy tylko czasowo pomagająSmutny
U mnie na samym początku neurolog mówiła, że inne swoje leki mam spokojnie brać.
Cześć słoneczko25!
Jasne że "nie szkoda róż gdy płoną lasy", ale zdajesz sobie sprawę ze sterydy nie są obojętne dla zdrowia!? Znam to z autopsji, sam nabawiłem się nadciśnienia po sterydowego i od kilku lat muszę przyjmować leki na ciśnienie(co dzień). Na szczęście wyregulowują one moje ciśnienie tak że jest ok. i jest ono  książkowe. Ale gdy zapytałem lekarza czy może by przestać brać lek to usłyszałem ze mam ustawioną odpowiednia kurację i czy chcę to zaprzepaścić A i sama zauważasz iż ich(sterydów) moc się osłabia w miarę częstotliwości ich zażywania. Jakoś tak to się dzieje że organizm słabiej na nie reaguje Zdezorientowany Smutny . Ale jak trzeba to nie ma wyjścia. Ja je biorę tylko w czasie poważnych rzutów! Bo tylko one mnie z nich wyciągały i jak na razie wyciągają Uśmiech Wywracanie oczami
Pozdrawiam!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
Yazon ja pisałam o sterydach wziewnych a nie tych przy rzutachm, a to zupełnie coś innego.
Odpowiedz
(17-02-2017, 06:01)mufa napisał(a): Yazon ja pisałam o sterydach wziewnych a nie tych przy rzutachm, a to zupełnie coś innego.

No nie byłbym tego taki pewny dla mnie steryd to steryd i sposób jego oddziaływania jest taki sam tylko na inne części organizmu, a ten jako całość zapamiętuje to co jest mu  podawane i ustala reakcję jaką odpowiada. Ale jeśli twierdzicie inaczej hmm Zdezorientowany Pomysł
Ja obstaję przy swoim! Uśmiech
Pozdrawiam.

(17-02-2017, 09:15)Yazon napisał(a):
(17-02-2017, 06:01)mufa napisał(a): Yazon ja pisałam o sterydach wziewnych a nie tych przy rzutachm, a to zupełnie coś innego.

No nie byłbym tego taki pewny dla mnie steryd to steryd i sposób jego oddziaływania jest taki sam tylko na inne części organizmu, a ten jako całość zapamiętuje to co jest mu  podawane i ustala reakcję jaką odpowiada. Ale jeśli twierdzicie inaczej hmm Zdezorientowany Pomysł
Ja obstaję przy swoim! Uśmiech
Pozdrawiam.
P.s.
We wcześniejszym poście napisałem że"nie szkoda róż gdy płoną lasy" tzn że w takich przypadkach jak astma, ciężka Alergia ze skurczem oskrzeli itp, itd sam bym je brał, ale czy przy przeziębieniu?!?!
Poza tym zostawiłbym tą decyzje lekarzowi w porozumieniu z moim neurologiem!
Armaty na komary?!?!
Pozdrawiam Oczko Uśmiech
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
Wiadomo że na przeziębienie to nikt sterydów nie przypisuje
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 23 gości