Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
Pierwsza dawka Tecfidery za mną, osobiście strasznie żałuję, że musiałam zrezygnować z Copaxone Smutny po śniadaniu wzięłam tabletkę, jakąś godzinę po jej zażyciu napadowy ból żołądka, uderzenia gorąca i zaczerwienienie dekoltu, trochę szyi i pleców od góry, razem ze swędzeniem i pieczeniem. Po jakiejś godzinie, może trochę szybciej, ustąpiło, ale jestem słaba, niedobrze mi, a na samą myśl o wieczornej tabletce zaczynam wyć.
Odpowiedz
(02-03-2017, 15:21)sylwia9118 napisał(a): Pierwsza dawka Tecfidery za mną, osobiście strasznie żałuję, że musiałam zrezygnować z Copaxone Smutny po śniadaniu wzięłam tabletkę, jakąś godzinę po jej zażyciu napadowy ból żołądka, uderzenia gorąca i zaczerwienienie dekoltu, trochę szyi i pleców od góry, razem ze swędzeniem i pieczeniem. Po jakiejś godzinie, może trochę szybciej, ustąpiło, ale jestem słaba, niedobrze mi, a na samą myśl o wieczornej tabletce zaczynam wyć.
Cześć sylwia1918!
Spokojnie bez paniki! Wszystko się unormuje!
Czego Ci życzę w jak najkrótszym czasie, jak najszybciej! Uśmiech
A później będzie tylko tak Dobrze że aż Ci będzie bardzo Dobrze! Oczko Duży uśmiech Uśmiech Oczko
Spokoju i łagodnego łykania tec.
Pozdrawiam!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
Hej Sylwia! Może poeksperymentuj z posiłkami, zrób sobie obfitszą kolację, najlepiej coś super tłustego (jakaś smażona kiełbaska czy cuś) i popij dużą ilością wody... Życzę, by po burzliwych początkach było już tylko lepiej! Uśmiech

Ja np. dziś zburaczałam caluśka, w biurze wszyscy na mnie dziwnie patrzyli, a ja tylko się szeroko uśmiechałam, co by zwiększyć kontrast między kolorem skóry a zębów Oczko
Do wszystkiego da się przyzwyczaić, problemy żołądkowe powinny szybko minąć, a reszta to pryszcz! I oby Ci służyły te tabletki, bo wyniki badań klinicznych są bardzo obiecujące Uśmiech
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
(02-03-2017, 15:21)sylwia9118 napisał(a): Pierwsza dawka Tecfidery za mną, osobiście strasznie żałuję, że musiałam zrezygnować z Copaxone Smutny po śniadaniu wzięłam tabletkę, jakąś godzinę po jej zażyciu napadowy ból żołądka, uderzenia gorąca i zaczerwienienie dekoltu, trochę szyi i pleców od góry, razem ze swędzeniem i pieczeniem. Po jakiejś godzinie, może trochę szybciej, ustąpiło, ale jestem słaba, niedobrze mi, a na samą myśl o wieczornej tabletce zaczynam wyć.
No i poczytaj wcześniejsze posty napewno znajdziesz radę na swój problem Wykrzyknik
Pozdrawiam!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
Heja Sylwia.
Pytanie, czy jadłaś tabletkę z posiłkiem no i jakim?
Zaczerwienienie to pikuś bo trochę poswędzi i przejdzie Oczko
Odpowiedz
(02-03-2017, 15:55)Yazon napisał(a):
(02-03-2017, 15:21)sylwia9118 napisał(a): Pierwsza dawka Tecfidery za mną, osobiście strasznie żałuję, że musiałam zrezygnować z Copaxone Smutny po śniadaniu wzięłam tabletkę, jakąś godzinę po jej zażyciu napadowy ból żołądka, uderzenia gorąca i zaczerwienienie dekoltu, trochę szyi i pleców od góry, razem ze swędzeniem i pieczeniem. Po jakiejś godzinie, może trochę szybciej, ustąpiło, ale jestem słaba, niedobrze mi, a na samą myśl o wieczornej tabletce zaczynam wyć.
Cześć sylwia1918!
Spokojnie bez paniki! Wszystko się unormuje!
Czego Ci życzę w jak najkrótszym czasie, jak najszybciej! Uśmiech
A później będzie tylko tak Dobrze że aż Ci będzie bardzo Dobrze! Oczko Duży uśmiech Uśmiech Oczko
Spokoju i łagodnego łykania tec.
Pozdrawiam!
Bardzo dziękuję za słowa otuchy, wieczorna dawka coraz bliżej, strach coraz większy, muszę się jakoś ogarnąć, bo z takim podejściem to więcej szkody, niż dobrego będę miała Oczko

(02-03-2017, 16:03)Areliee napisał(a): Hej Sylwia! Może poeksperymentuj z posiłkami, zrób sobie obfitszą kolację, najlepiej coś super tłustego (jakaś smażona kiełbaska czy cuś) i popij dużą ilością wody... Życzę, by po burzliwych początkach było już tylko lepiej! Uśmiech

Ja np. dziś zburaczałam caluśka, w biurze wszyscy na mnie dziwnie patrzyli, a ja tylko się szeroko uśmiechałam, co by zwiększyć kontrast między kolorem skóry a zębów Oczko
Do wszystkiego da się przyzwyczaić, problemy żołądkowe powinny szybko minąć, a reszta to pryszcz! I oby Ci służyły te tabletki, bo wyniki badań klinicznych są bardzo obiecujące Uśmiech

Z tym tłustym jedzeniem to będzie problem, bo ja właściwie jem bardzo lekko, no ale będę musiała to jakoś ustawić, pokombinować z posiłkami.

Też chciałabym mieć takie optymistyczne nastawienie, a ostatnio coś u mnie z tym nie tak, eh Huh  mam nadzieję, że i ciebie żadne skutki uboczne nie będą już męczyły - podziwiam, że pracujesz, ja jestem w takim stanie psychicznym, a teraz i fizycznym po tecfiderze, że nie mam siły, ani chęci zrobić sobie nawet herbaty. 

Jak długo przyjmujesz te leki?

(02-03-2017, 18:25)sloneczko25 napisał(a): Heja Sylwia.
Pytanie, czy jadłaś tabletkę z posiłkiem no i jakim?
Zaczerwienienie to pikuś bo trochę poswędzi i przejdzie Oczko

Wzięłam ją podczas śniadania, fakt, może nie było zbyt obfite, ale ja nie przywykłam do tłustych posiłków - trochę wędzonej ryby (tu miało być tłusto) i do tego pieczywo. Teraz mam dylemat co zjeść na kolację żeby żołądek był zadowolony.
Odpowiedz
Daj znac, jak sie bedziesz czula po wieczornej dawce! I jak Yazon pisal, przeczytaj caly watek najlepiej. Postow jest masa, ale sporo doswiadczen spisanych i zoostawionych dla potomnych Oczko
A ja sie lecze od pazdziernika, czyli juz w sumie 5 miesiecy zaraz... Ale zlecialo Uśmiech Przyzwyczaic sie mozna do wszystkiego!
I glowa do gory, ja tez sie teraz podnosze z dolka, bo mi sie wszystko w zyciu posypalo, ale nie mozna sie poddawac Uśmiech Latwo skory nie oddamy, nie? Nawet jesli swedzi i piecze Oczko
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
Sylwia spróbuj awokado, mi mąż robi pastę zamiast masła. Powodzenia i nie myśl o tym że masz zaraz zjeść Tecfidere bo się zameczysz a ona miała Ci uklatwic życie
Odpowiedz
(02-03-2017, 21:56)mufa napisał(a): Sylwia spróbuj awokado,  mi mąż robi pastę zamiast masła. Powodzenia i nie myśl o tym że masz zaraz zjeść Tecfidere bo się zameczysz a ona miała Ci uklatwic życie

Miałam zamiar wypróbować awokado właśnie, może jutro gdzieś kupię Uśmiech  dzięki, masz rację, muszę "przestroić" myślenie na ten temat, wieczorna dawka już za mną, oby jakoś to poszło Uśmiech
Odpowiedz
(02-03-2017, 22:09)sylwia9118 napisał(a):
(02-03-2017, 21:56)mufa napisał(a): Sylwia spróbuj awokado,  mi mąż robi pastę zamiast masła. Powodzenia i nie myśl o tym że masz zaraz zjeść Tecfidere bo się zameczysz a ona miała Ci uklatwic życie

Miałam zamiar wypróbować awokado właśnie, może jutro gdzieś kupię Uśmiech  dzięki, masz rację, muszę "przestroić" myślenie na ten temat, wieczorna dawka już za mną, oby jakoś to poszło Uśmiech
Hej Sylwia, 
ja jestem po tygodniu Tec 120mg. Dziś rano po pierwszej dawce 240mg. Ja też nie jadłam raczej tłustych i obfitych posiłków, ale skoro teraz trzeba, to robię tak: na śniadanie 4 łyżki płatków owsianych, jeden banan, szklanka mleka owsianego - wszystko miksuję w blenderze i wychodzi dość gęste smoothie, piję połowę, łykam tabletkę i dopijam resztę napoju. Kolacja: kilka łyżek jogurtu sojowego (1% tłuszczu) a po środku na jednej z nich Tec. Łykam i zero dolegliwości żołądkowych. Dodam tylko, że do niedawna miałam problemy przez Helicobacter oraz nietolerancję laktozy. Jak możesz jeść produkty mleczne, to jogurt kremowy powinien sie sprawdzić. Avocado - też. Możesz dodawać olej z siemienia lnianego do sałatek np. U mnie się sprawdza  Uśmiech Dasz radę! Trzymam kciuki!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości