Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Avonex- czy skutki uboczne miną?
#21
Witam. Ja mam peny. Od razu pełną dawkę. A jeśli chodzi o moje samopoczucie to myślałam że będzie gorzej. Moje skutki uboczne które mnie męczą to zimnica potem gorączka, ból głowy i mięśni, słabe widzenie na lewe oko (ja to zwaliłam na to że kiedyś miałam zapalenie woreczka łzowego), stopy jakby nie moje- idę jakby nie moimi nogami Smutny Na drugi dzień ból głowy A dwa dni po zastrzyku zmęczenie (I to mocne) Uśmiech Pozdrawiam ciepło Uśmiech
Odpowiedz
#22
Na początku te nieprzyjemne objawy potrafią trochę uprzykrzyć życie. Na szczęście organizm się przyzwyczaja i z czasem jest znacznie lepiej. Uśmiech
Warto też "poeksperymentować" z lekami przeciwgorączkowym, tzn. który najlepiej w Twoim wypadku sprawdza się po zastrzyku (oczywiście nie za jednym razem różne, tylko w kolejnych tygodniach).
Pozdrowienia Uśmiech
Odpowiedz
#23
Witam. Po 5 zastrzykach mam swój sposób aby skutki uboczne dały mi spokój Uśmiech Pierwsza tabletka Ibuprom (zwykły) pół godz przed zastrzykiem A później jeszcze jedna zaraz przed snem. I noc cała przespana. Więc jest dobrze. Na drugi dzień beztabletki. Ale bez sił. Dopiero w niedzielę jestem już sobą Uśmiech Pozdrawiam ciepło
Odpowiedz
#24
Ja już lepiej się czuję. Polecam duuuzo wody w dzień zastryku. Póki co nie obejdzie się bez ibupromu, bo prócz braku sił czuję się jak przy grypie. Ale jest lepiej. W skali 1-10 na początku było 8-9, a teraz to takie 3-4. Pozdrawiam
Odpowiedz
#25
Super, że skutki uboczne już mniej Wam dokuczają. Oby tak dalej! Uśmiech
Odpowiedz
#26
Dobrze ze juz lepiej znosisz lek!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#27
hej. Nie wiem do jakiego watku zalicza sie moj dlatego przepraszam jesli zasmiece tu. Mam problem . Oczywiscie bede widziec sie z lekarzem i bede wiedziala co i jak , aczkoliwek dopiero za miesiac a tyle to nie wytrzymam w niepewnosci. Moze ktos mial podobnie to mi da odpowiedz. Poprostu w badaniach krwi ktore trzeba robic co miesiac wyszly problemy z watroba i w zwiazku z tym czy bede musiala odstawic lek? Obecnie biore avonex. strasznie sie boje bo jak wiadomo do leczenia maja dostep nieliczni wiec skoro udalo mi sie zalapac , nie chcialabym tracic tej szansy na leczenie. Da sie ta watrobe jakos ochronic przez skutkiem ubocznym czy tak jak pisalam wczesniej czarna wizja , koniec leczenia i wozek?
Odpowiedz
#28
(17-11-2018, 23:55)jessyca13 napisał(a): hej. Nie wiem do jakiego watku zalicza sie moj dlatego przepraszam jesli zasmiece tu. Mam problem . Oczywiscie bede widziec sie z lekarzem i bede wiedziala co i jak , aczkoliwek dopiero za miesiac a tyle to nie wytrzymam w niepewnosci. Moze ktos mial podobnie to mi da odpowiedz. Poprostu w badaniach krwi ktore trzeba robic co miesiac wyszly problemy z watroba i w zwiazku z tym czy bede musiala odstawic lek? Obecnie biore avonex. strasznie sie boje bo jak wiadomo do leczenia maja dostep nieliczni wiec skoro udalo mi sie zalapac , nie chcialabym tracic tej szansy na leczenie. Da sie ta watrobe jakos ochronic przez skutkiem ubocznym czy tak jak pisalam wczesniej czarna wizja , koniec leczenia i wozek?


Po pierwsze czy oprócz tego, że krew nie wyższła boli Ciebie wątroba? Dużo masz poza normą?
Odpowiedz
#29
alat jest do 45 ja mam prawie 90 a aspat jest do 31 ja mam prawie 80. Nie boli ale mam pod paznokciami czerwone slady, i klucia w obrebie klatki piersiowej
Odpowiedz
#30
Na początku choroby też brałam Avonex. I po kilku miesiącach też miałam wyniki prób wątrobowych zbliżone do Twoich. Jedyne, co zaleciła wówczas neurolog to powtórzenie badań po miesiącu. (Kolejny wynik był już niższy). Tłumaczyła mi wtedy, że AspAT i ALAT musiałyby być przynajmniej kilkukrotnie powyżej normy, żeby istniała konieczność przerwania leczenia. Z resztą, byłoby to albo odstawienie leku na krótki czas, albo jego zmiana. To nie tak, że groziłoby Ci pozostanie bez leków. Nie martw się, bo raczej nie ma powodu. Ale wiadomo, warto pomóc wątrobie - unikać alkoholu, bardziej zwracać uwagę na dietę itp.
Bóle w klatce piersiowej raczej nie wiążą się z wątrobą, może to być natomiast wynik stresu. Ale warto o tym i o śladach pod paznokciami powiedzieć interniście.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości