Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Avonex- czy skutki uboczne miną?
#31
dziekuje za odpowiedz . troszke mi ulzylo aczkolwiek i tak sie boje , zobaczymy co mi lekarka powie przy nastepnej wizycie
Odpowiedz
#32
Nie masz numeru telefonu do swojego neurologa prowadzącego w programie lekowym? Albo pielęgniarki z programu? Uwierz, że po jednym lekko podwyższonym wyniku nie ma powodu do zmartwień, ale właśnie po to w programach lekowych dostajemy możliwość kontaktu telefonicznego, żeby ewentualnie konsultować to, co nas niepokoi. Stres nam szkodzi, więc jeśli miałabyś się teraz przez miesiąc denerwować, to lepiej zadzwonić Oczko
Odpowiedz
#33
tak mam Oczko moze i tak zrobie rzeczywiscie Oczko nie pomyslalam
Odpowiedz
#34
Z resztą, jeśli badania krwi robiłaś w placówce, w której jesteś w programie lekowym - wynik pewnie i tak już trafił do Twojego neurologa. Gdyby cokolwiek go zaniepokoiło - placówka by się z Tobą skontaktowała.
Ale jeśli masz przez miesiąc się zamartwiać, to zdecydowanie zadzwoń i zapytaj o ten wynik. Naprawdę szkoda nerwów Uśmiech
Odpowiedz
#35
To jest nieznaczne podwyższenie enzymów wątrobowych.

O uszkodzeniach wątroby mówimy kiedy są STALE 10 - 20x powyżej normy.

Ze spokojem Oczko

PS - programy lekowe są ogólnie dostępne w Polsce, łatwo się na nie dostać - fakt, że czasami trzeba poszukać w necie i leczyć się w innym ośrodku, ale nie ma tragedii już takiej.
Odpowiedz
#36
Ja ostatecznie zrezygnowałam z Avonexu. Po chwilowej poprawie, znów zaczęłam się źle czuć. Najgorzej z psychą.... Coś strasznego, plus w rezonansie zmiany. Po roku męki przeszłam ma Tecfidere i żałuję że tak późno się zdecydowałam. Jest cudownie. Męczą mnie trochę uderzenia gorąca i czerwone uszy, ale to nic w porównaniu do tego jak mnie pozamiatał Avonex. Pozdrawiam
Odpowiedz
#37
Hejka Uśmiech Jestem od września na Avonex. Początek był kiepski, ale później było w miarę (nie idealnie- ale sobota chociaż była ok). Jak to mówią "nie chwal dnia przed zachodem". Cieszyłam się bardzo, że mam swój sp na skutki uboczne. Ale ostatnia partia leku to jakaś masakra. Z 4 zastrzyków 3 wybrałam (wczoraj trzeci). Dzisiaj jestem dętka. Gorączka między 38 a 39,5. Tabletka nie zbija. Mięśnie bolą jak diabli, jak idę to mam takie uczucie jakbym szła nie na moich nogach (mój rzut i choroba właśnie w ten sp się zaczęła). Jak idę czuję, że w głowie mam mętlik. Idę i się trzymam balustrady bo się boję, że mogę upaść. Jak w sobotę coś mi dolegało po zastrzyku, to tylko tak do południa, a później było ok. Dzisiaj mnie trzyma nadal Smutny Nic mi się nie chce. Czuję się jak dętka. Ale mam nadzieję, że do jutra przejdzie. Pozdrawiam
Odpowiedz
#38
Może spróbuj inne tabletki lub może trzeba wziąć więcej (nie wiem ile bierzesz )  ? Ja czasami zuzywam całe opakowanie ibupromu (Tez biorę Avonex, już czwarty rok) . Źle się czuje również kolejnego dnia, jestem wtedy do niczego. Kolejne dni czuje się już dobrze. W moim przypadku lek mi pomaga więc staram się cierpliwie znosić skutki uboczne. Trzymam kciuki za Ciebie Uśmiech
Odpowiedz
#39
(16-03-2019, 21:45)Joanna napisał(a): Może spróbuj inne tabletki lub może trzeba wziąć więcej (nie wiem ile bierzesz )  ? Ja czasami zuzywam całe opakowanie ibupromu (Tez biorę Avonex, już czwarty rok) . Źle się czuje również kolejnego dnia, jestem wtedy do niczego. Kolejne dni czuje się już dobrze. W moim przypadku lek mi pomaga więc staram się cierpliwie znosić skutki uboczne. Trzymam kciuki za Ciebie Uśmiech

Witam. Do tej pory brałam 2 tabletki Ibuprom w dniu zastrzyku (pół godz przed jedną tab i przed snem druga). W sobotę starałam się nie brać- i dawałam radę. Ale ta ostatnia partia leku- to masakra. Dzisiaj już musiałam wziąć 2 tabletki. I nie jest super. Uśmiech Ale muszę wytrzymać. A czy na mnie działa avonex- trudno powiedzieć Oczko czekam niecierpliwie
Odpowiedz
#40
(16-03-2019, 21:57)asia_mys napisał(a):
(16-03-2019, 21:45)Joanna napisał(a): Może spróbuj inne tabletki lub może trzeba wziąć więcej (nie wiem ile bierzesz )  ? Ja czasami zuzywam całe opakowanie ibupromu (Tez biorę Avonex, już czwarty rok) . Źle się czuje również kolejnego dnia, jestem wtedy do niczego. Kolejne dni czuje się już dobrze. W moim przypadku lek mi pomaga więc staram się cierpliwie znosić skutki uboczne. Trzymam kciuki za Ciebie Uśmiech

Witam. Do tej pory brałam 2 tabletki Ibuprom w dniu zastrzyku (pół godz przed jedną tab i przed snem druga). W sobotę starałam się nie brać- i dawałam radę. Ale ta ostatnia partia leku- to masakra. Dzisiaj już musiałam wziąć 2 tabletki. I nie jest super. Uśmiech Ale muszę wytrzymać. A czy na mnie działa avonex- trudno powiedzieć Oczko czekam niecierpliwie
Ja biorę przed zastrzykiem, po, w nocy i na następny dzień i się tak nie mecze no ale żołądek dostaje, więc i go muszę leczyć. Coś za coś.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości