Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
Dzięki, kochane jesteście. Mnie się wydaje, że to PZNW było raczej lekkie, wymigałem się sterydami w tabletkach. Na pewno nie powiedziałabym, że to był ciężki rzut. Raczej rzucik. Co do EDSS to też bez zmian - cały jeden punkt za brak odruchów podeszwowych i bez zmian od zeszłego roku. No ale powiedzmy sobie szczerze, że zaczynałam z „licznymi” zmianami na tyle, że nikomu się ich nie chciało liczyć i bez objawów w zasadzie.
Co do limfocytów - ja mam ciagle wysokie, ale tez jakoś zawsze w okresie badań miałam jakieś infekcje. Lekarz jednak stwierdził, że brak spadku limfocytów nie oznacza, że lek nie działa. Może kłamał, żeby mnie nie załamywać Oczko
Odpowiedz
Po co miał kłamać, to może być skutek uboczny tec, ale nie musi, tec nie ma nam wybić limfocytów tylko zrobić tak żeby nie działały po omackuUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
(07-06-2018, 20:44)hela napisał(a): Po co miał kłamać, to może być skutek uboczny tec, ale nie musi, tec nie ma nam wybić limfocytów tylko zrobić tak żeby nie działały po omackuUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hela, chciałam dodać emotki wskazujące, że trochę żartuję Oczko
Ale z telefonu było to niemożliwe Duży uśmiech
Odpowiedz
Kasia moja mówiła o 0.4 przy limfo ale ja najmniej miałam 0.5
Odpowiedz
Ja najmniej miałam tyle że ledwo się mieściły w górnej normie Oczko
Odpowiedz
Cześć wszystkim! Uśmiech
Nazywam się Paulina i jestem tu nowa. Od piątku (8.06) biorę Tecfiderę. Skutki uboczne są do wytrzymania, ale cały czas jestem przeziębiona Smutny. Katar, kaszel, nie wiem co brać. Wiem, że nie mogę nic z ibuprofenem - tak gdzieś przeczytałam. Jakie leki można brać? Może macie jakieś naturalne sposoby? Proszę o pomoc Uśmiech
Odpowiedz
Cześć, witaj na forum, napisz w wątku „Przedstaw się” parę słów o sobie, jak się czujesz, jak Cię zdiagnozowali itp, taki forumowy zwyczaj, ja też biorę tec, na przeziębienie zażywam aspirynę, wit C i herbatę z lipy, wygrzewaUśmiech chociaż rzadko jestem przeziębiona, na szczęścieUśmiech czyli jesteś jeszcze na dawce początkowej tec , dbaj o żołądek, wartoUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
Witaj.
Ja tam łykam ibuprofen i gdzie wyczytałaś, że nie można?
Odpowiedz
Słoneczko w ulotce jestUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
Hela ja chyba już o tym zapomniałam a nawet jak mówię że przyjmuje Tecfidere innym lekarzom to jakoś nikt nie myśli o interakcjach
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 20 gości