Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
(12-07-2018, 19:01)hela napisał(a): Po trzech miesiącach tec nie zaczęła nawet w pełni działać, to skąd by mieli wiedzieć że nie działaOczko za wcześnie na takie wnioski


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziś miałam wizytę i omówienie wyników badań krwi po 3 miesiącach brania Tec. Martwiłem się o te wysokie limfocyty, ale Pani doktor mnie uspokoiła i powiedziała, że to przez przebyta niedawno ospe. Reszta ok. Dostałam tym razem 2 opakowania tec, Pani doktor sama zaproponowała,żeby przez wakacje nie jeździć i dopiero mam przyjechać we wrześniu, wtedy też dostanę kolejne skierowanie na badania, żeby zobaczyć jak tam te limfocyty Uśmiech tak że milo, ze w sierpniu mam wolne od jeżdżenia po leki, szkoda że to tak tylko jednorazowo Duży uśmiech
Odpowiedz
Ja też dostałam dwa, pewnie przez okres urlopowyOczko niepotrzebnie się martwiłaś tymi limfocytamiUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
O Hela dopiero teraz zauważyłam Twoje zdjęcie Uśmiech
Ja teraz dopiero w sierpniu mam wizytę ale przez to że 1 mam rez to nastepna wypadnie 22 Smutny ale jednak 1.5 mies się nie widzialysmy bo najpierw ja urlop później ona
Odpowiedz
(11-12-2016, 20:33)Yazon napisał(a):
(11-12-2016, 17:30)Anka81 napisał(a): Mogę zapytać dlaczego tak wielu z was łyka codziennie tabletki, które tak naprawdę to robią niezły bałagan w organizmie?
Czy aż tak boicie sie zastrzyków? Czy wasi lekarze tak zachwalają te pigułki?
Dodam, ze ja leczę sie w Anglii i lekarz serdecznie mi odradził branie tabletek. No i jestem na Plegridy i nie narzekam Uśmiech

Odpowie Ci pytaniem na pytanie: czemu Ty bierzesz Plegridy skoro jest to po prostu  peginterferon beta-1a
Prawie to samo co Avonex z niewielkimi zmianami?!?!?!(rzadziej wstrzykiwany) Ja mając o nim(Avonexie) taką wiedzę (z praktyki) nigdy bym go nie wziął!
Co chory to inna opinia i inne doświadczenia! Pozdrawiam

Mógłbyś rozwinąć wątek? O co chodzi z Avonexem? Ja planuje przejść z Avonexu na tec. albo  Copaxone. Źle toleruje avonex ale boję się zmiany. Może mnie przekonasz i przyspieszy to moją decyzję. Zastrzyków się nie boję, boję się dolegliwości żołądkowych. Z drugiej strony pracuje na zmiany i często wyjeżdżam więc łatwiejsze są tabletki. Już drugi raz scykałam u neurologa... I wyszłam z avonexem
Odpowiedz
Patrycja Yazona nie było na forum od kilku dobrych miesięcy, także pewnie Ci nie odpowie.

(19-07-2018, 05:40)mufa napisał(a): O Hela dopiero teraz zauważyłam Twoje zdjęcie Uśmiech
Ja teraz dopiero w sierpniu mam wizytę ale przez to że 1 mam rez to nastepna wypadnie 22 Smutny ale jednak 1.5 mies się nie widzialysmy bo najpierw ja urlop później ona

Fajnie że mamy wakacje wolne od jeżdżenia po leki, szkoda że nie od smOczko
Odpowiedz
Ja może Cię przekonam.
Brałam Avonex 4 lata i bardzo źle go znosiłam. Bałam się zmiany, bo naczytałam się, że po zmianie leku są rzuty itp
Ostatecznie podjęłam decyzję o zmianie leku i nie żałuję absolutnie. To był najlepszy wybór jakiego mogłam dokonać.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Ja przeszłam niedawno ale z Betaferonu na Tecfidere. I w koncu odżyłam. Zero problemow z żołądkiem a mam chore jelita.
Odpowiedz
Hela ja w sumie odkąd jestem na Tecfiderze to zapomniałam co to SM
Odpowiedz
Ja najbardziej czuję zmiany pogody, innych leków nigdy nie brałam, ale jak pomyślę jak się czułam rok temu, to sama widzę poprawę, uważam że bardzo dobrze że dostałam od razu tec, no i widzę jak z biegiem czasu znikają różne objawy, sama się na tym łapię czasem że czegoś od dawna nie było (chociażby mrowienia w opuszkach palców które kiedyś miałam nagminnie)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedzi. Teraz już na bank zdecyduje się na zmianę ale i tak dwa miechy muszę wytrzymać bo teraz wzięłam zestaw i następny mam zamówiony a nie mam wizyty. Dopiero w sierpniu wizyta to mi zamówia na pizdziernik .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 29 gości