Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
Pierwszy miesiąc z Tecfiderą praktycznie za mnąUśmiech Jutro wizyta u lekarza z programu i odbiór leków. Odebrałam wyniki krwi po miesiącu stosowania, wszystkie parametry ok, łącznie z limfocytami. Wiem, że miesiąc na tecfiderze to zbyt krótko jeśli chodzi o wyniki, ale mam nadzieję, że zawsze fajne takie będąUśmiech
Dziękuję Wam wszystkim za wypowiedzi w tym wątku, naprawdę bardzo dużo mi dały Wasze wpisy. Były naprawdę bardzo pomocne Duży uśmiech
Odpowiedz
(21-10-2020, 11:07)Olaa napisał(a): Pierwszy miesiąc z Tecfiderą praktycznie za mnąUśmiech Jutro wizyta u lekarza z programu i odbiór leków. Odebrałam wyniki krwi po miesiącu stosowania, wszystkie parametry ok, łącznie z limfocytami. Wiem, że miesiąc na tecfiderze to zbyt krótko jeśli chodzi o wyniki, ale mam nadzieję, że zawsze fajne takie będąUśmiech
Dziękuję Wam wszystkim za wypowiedzi w tym wątku, naprawdę bardzo dużo mi dały Wasze wpisy. Były naprawdę bardzo pomocne Duży uśmiech


To super! Ja dzisiaj również byłam po odbiór leków i pierwszy miesiąc za mną, a pamietam jak stresowałam się pierwsza tabletka. Moja doktor nic mi nie wspominała o ponownych wynikach krwi, tylko zaproponowała zwolnienie ze względu na moja prace (styczność ciagle z różnymi osobami) ze względu na koronę.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odpowiedz
(21-10-2020, 11:07)Olaa napisał(a): Pierwszy miesiąc z Tecfiderą praktycznie za mnąUśmiech Jutro wizyta u lekarza z programu i odbiór leków. Odebrałam wyniki krwi po miesiącu stosowania, wszystkie parametry ok, łącznie z limfocytami. Wiem, że miesiąc na tecfiderze to zbyt krótko jeśli chodzi o wyniki, ale mam nadzieję, że zawsze fajne takie będąUśmiech
Dziękuję Wam wszystkim za wypowiedzi w tym wątku, naprawdę bardzo dużo mi dały Wasze wpisy. Były naprawdę bardzo pomocne Duży uśmiech
Ja już drugi tydzień lecę na Tec, z początku objawy uboczne były dramatyczne, ale już wszystko się unormowało Uśmiech za 3 tygodnie kontrolna wizyta i wyniki, mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku jak u Ciebie Uśmiech 
Odpowiedz
(25-09-2020, 11:44)Maik95 napisał(a): Ola a na czym byłaś wcześniej i ile masz lat? Duży uśmiech

Maik, zadałeś to pytanie miesiąc temu, a ja zobaczyłam je dopiero dzisiaj pomimo tego, że na bieżąco śledzę wątek  Płacz
Jeśli chodzi o wiek, to ciut starsza od Ciebie jestem Oczko  Na tym byłam wcześniej:
  • 2005-2007  betaferon- były to czasy, gdy program lekowy trwał tylko 2 lata i do widzenia, radź sobie sam pacjencie. Chyba, że znowu trafią ci się 2 rzuty. Ale trzeba się  odpowiednio wstrzelić - mają być na tyle mocne, że będą leczone szpitalnie, ale nie aż tak straszne żeby zmieniła się postać choroby  - nadal masz mieć rzutowo-remisyjną. Wtedy był jednak inny światOczko
  • 2009-2011 betaferon/copaxone  - bo jednak miałam te 2 kolejne rzuty, o których pisałam wyżej. Po roku betaferon zmieniony na copaxone z uwagi na długo utrzymującą się leukopenię. Pod koniec 2011 zrezygnowałam (plany ciążowe)
  • 2013-wrzesień 2020 avonex - 2 rzuty w ciągu 3 miesięcy, więc zmiana leku
  • od 23.09.2020 tecidera
Odpowiedz
Mam do Was pytanie. Czy zauważyliście wizualnie różnice w ciele po tecfiderze? Tycie/ chudniecie? Bo ja po miesiącu wyglądam jak potwór pomimo restrykcyjnie trzymanej diety :/


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odpowiedz
(25-10-2020, 13:43)kasia_ napisał(a): Mam do Was pytanie. Czy zauważyliście wizualnie różnice w ciele po tecfiderze? Tycie/ chudniecie? Bo ja po miesiącu wyglądam jak potwór pomimo restrykcyjnie trzymanej diety :/


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nie przytyłam, nie schudłam, troche cera się na początku popsuła
restrykcyjna dieta to jaka?
Odpowiedz
(25-10-2020, 15:09)Anka napisał(a):
(25-10-2020, 13:43)kasia_ napisał(a): Mam do Was pytanie. Czy zauważyliście wizualnie różnice w ciele po tecfiderze? Tycie/ chudniecie? Bo ja po miesiącu wyglądam jak potwór pomimo restrykcyjnie trzymanej diety :/


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nie przytyłam, nie schudłam, troche cera się na początku popsuła
restrykcyjna dieta to jaka?


Wszystko wyliczone do najmniejszego grama. Jestem na dość dużym deficycie wiec powinnam chudnąc :/


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odpowiedz
(25-10-2020, 13:43)kasia_ napisał(a): Mam do Was pytanie. Czy zauważyliście wizualnie różnice w ciele po tecfiderze? Tycie/ chudniecie? Bo ja po miesiącu wyglądam jak potwór pomimo restrykcyjnie trzymanej diety :/


Sent from my iPhone using Tapatalk
Żadnych zmian wagi, a na Tec jestem od roku, jem normalnie i nie uprawiam przesadnie forsujących sportów. Wypadały mi trochę włosy i popsuła się nieco cera, ale nic poza tym.
Odpowiedz
No nic, utne jeszcze miskę i zobaczę czy to w tym problem [emoji2372]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odpowiedz
Ja na Tec byłam 2,5 roku (teraz mam przerwe na ciążęUśmiech) i w tym czasie moja waga też się nie zmieniła. Na samym początku miałam gorszą cerę, choć oczywiście może być to przypadek i Tec nie miała z tym nic wspólnego.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości