Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
(22-03-2021, 12:04)Orchidea ponownie napisał(a): Czy bardziej Wam się zęby pasują na lekach?

U mnie niestety jest to ogromny problem.. Smutny
Odpowiedz
(22-03-2021, 17:28)Olaa napisał(a):
(22-03-2021, 12:04)Orchidea ponownie napisał(a): Czy bardziej Wam się zęby pasują na lekach?

U mnie niestety jest to ogromny problem.. Smutny

Nie zaznaczyłam w moim poście, że problemu z zębami nie łącze tylko  z Tec. Moja historia lekowa jest spora, bo:
-2005-2006 Rebif, Betaferon, przerwa gdyż program trwał wtedy tylko 2 lata  
-2010-2012 Betaferon, Copaxone przerwa (ciąża)
-2013-09.2020 Avonex
-od 10.2020 Tecfidera
W międzyczasie ileśtam razy solumedrol. Więc wszystko odbija się na zębach.
Ale to już chyba w innym wątku powinno się znaleźć.
Odpowiedz
Dziś dostałem chyba jak na siebie rekordowo słabe wyniki (choć nie jestem przekonany czy to wina Tecfidery).

Chyba zwykle poruszany jest temat limfocytów (te mam w okolicy dołu normy). A jak u was leukocyty? Mi podejrzanie spadły do 2,6.
Odpowiedz
(27-03-2021, 17:42)pkw napisał(a): Dziś dostałem chyba jak na siebie rekordowo słabe wyniki (choć nie jestem przekonany czy to wina Tecfidery).

Chyba zwykle poruszany jest temat limfocytów (te mam w okolicy dołu normy). A jak u was leukocyty? Mi podejrzanie spadły do 2,6.


U mnie leukocyty po tec na poziomie 0.78 (i tu już po sporym wzroście bo były mniejsze). Ale moja doktor mówi, ze po tecfiderze to normalne i powinny wzrosnąć po czasie


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odpowiedz
A już myślałem, że przy normie od 4 to moje 2,6 to mało.
Odpowiedz
Od wczoraj jestem na pełnej dawce i dzisiaj pojawiły się skurcze żołądka. Przez dwa tygodnie na dawce początkowej nic się nie działo. Mam nadzieję że szybko mi to minie... Wczoraj zaczęłam brać też enterol a rano wezmę jeszcze controloc.
Odpowiedz
Do skurczów żołądka doszły jeszcze mdłości i biegunka. Czuję się fatalnie. Nie jestem w stanie nic zrobić. Cały czas leżę...
Czy ktoś z was też tak miał? Jak sobie z tym radziliście?
Odpowiedz
Hej Klaudia, staraj się nie dopuszczać, by żołądek był pusty. Mnie wtedy właśnie łapały straszne skurcze. Nawet w nocy budziłam się i musiałam iść coś zjeść i wtedy bóle przechodziły. Neurolog radził jeść do tec produkty mleczne, ale nie każdy może, mi to chyba też pomagało
Odpowiedz
Dziękuję Ci Joanna za odpowiedź.
Staram się jeść tylko że ciężko mi cokolwiek przełknąć. Wszystko mi się cofa... Produktów mlecznych nie powinnam jeść ale jem te bez laktozy. W nocy wymiotowałam.
Zadzwonię dzisiaj do pielęgniarki z programu i zobaczę co mi powie.
Odpowiedz
Witam. Dziś rano przyjęta pierwsza tabletka niższej dawki. Póki co bez skutków ubocznych. Jesteśmy nadal zieloni w temacie, przerażeni choroba i żyjemy jak na szpilkach. Cieszymy się tylko trochę z tego, że leczenie rozpoczęte bo oznacza to, że coś robimy....nie stoimy w miejscu. Pozdrawiam i życzę zdrowych, spokojnych świąt Wielkanocnych Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 21 gości