Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Copaxone czy Tecfidera?
#21
(14-10-2021, 20:08)Iris napisał(a): Jesli chodzi o osłonę, to jest sens brać, jeśli coś się dzieje, na zapas nie polecam. U mnie sprawdza się tylko IPP 40 mg (jest tylko na receptę). Najpierw próbowałam tych bez recepty typu Polprazol, ale nic nie dawały.

IPP i Polprazol to dokładnie ta sama substancja -  pantoprazol. IPP, które bierzesz, ma 40 mg, a Polprazol itp., które można dostać w aptece bez recepty, ma 20 mg. Czyli 2 tabletki Polprazolu byłyby dokładnie tym samym co IPP 40.
Odpowiedz
#22
Mi niestety przy Tecfiderze też dużo włosów wypada. Również mam gęste więc wizualnie nie ma większej różnicy, ale odpływ pod prysznicem ciągle zapchany moimi kłakami. Staram się walczyć wcierkami.
Odpowiedz
#23
(18-10-2021, 22:45)Kisieliciastka napisał(a): Mi niestety przy Tecfiderze też dużo włosów wypada. Również mam gęste więc wizualnie nie ma większej różnicy, ale odpływ pod prysznicem ciągle zapchany moimi kłakami. Staram się walczyć wcierkami.

A dają coś te wcierki? Polecisz jakieś konkretne? Ja już myślę żeby kupić Loxon  Smutny
~ Warto czasem złapać bliznę od życia, by unieść ręce wraz z ostatnim gwizdkiem.
Odpowiedz
#24
(19-10-2021, 17:23)SMutna? napisał(a):
(18-10-2021, 22:45)Kisieliciastka napisał(a): Mi niestety przy Tecfiderze też dużo włosów wypada. Również mam gęste więc wizualnie nie ma większej różnicy, ale odpływ pod prysznicem ciągle zapchany moimi kłakami. Staram się walczyć wcierkami.

A dają coś te wcierki? Polecisz jakieś konkretne? Ja już myślę żeby kupić Loxon  Smutny

Ja posiłkowałam się instagramem mazurekewapl ?
Odpowiedz
#25
(19-10-2021, 19:50)Kisieliciastka napisał(a):
(19-10-2021, 17:23)SMutna? napisał(a):
(18-10-2021, 22:45)Kisieliciastka napisał(a): Mi niestety przy Tecfiderze też dużo włosów wypada. Również mam gęste więc wizualnie nie ma większej różnicy, ale odpływ pod prysznicem ciągle zapchany moimi kłakami. Staram się walczyć wcierkami.

A dają coś te wcierki? Polecisz jakieś konkretne? Ja już myślę żeby kupić Loxon  Smutny

Ja posiłkowałam się instagramem mazurekewapl ?

Nie mam insta, więc nie mogę wejść na ten profil  Zdezorientowany
~ Warto czasem złapać bliznę od życia, by unieść ręce wraz z ostatnim gwizdkiem.
Odpowiedz
#26
Zaczynam pod jutra Tecfidere.
Dajcie proszę jakieś wskazówki co najlepiej zjeść na śniadanie i kolację  Uśmiech
Moja neurolog podała jako przykład jajecznicę z awokado. Dość dziwne połączenie i nie wiem czy dam rade to zjeść.
Czy trzymacie się ściśle 12-godzinnego odstępu między dawkami leku?
Czy oprócz flasha i dolegliwości żołądkowych mogę się jeszcze czegoś spodziewać? Chodzi mi szczególnie o jakieś sprawy sercowe typu bradykardia lub tachykardia.
~ Warto czasem złapać bliznę od życia, by unieść ręce wraz z ostatnim gwizdkiem.
Odpowiedz
#27
(20-10-2021, 17:21)SMutna? napisał(a): Zaczynam pod jutra Tecfidere.
Dajcie proszę jakieś wskazówki co najlepiej zjeść na śniadanie i kolację  Uśmiech
Moja neurolog podała jako przykład jajecznicę z awokado. Dość dziwne połączenie i nie wiem czy dam rade to zjeść.
Czy trzymacie się ściśle 12-godzinnego odstępu między dawkami leku?
Czy oprócz flasha i dolegliwości żołądkowych mogę się jeszcze czegoś spodziewać? Chodzi mi szczególnie o jakieś sprawy sercowe typu bradykardia lub tachykardia.
Avocado owszem, świetnie się sprawdza, ma tłuszcze, jest lekkostrawne. Moim zdaniem jajecznicy do tego nie trzeba. Porządna kanapka i pół avocado powinno być okej Uśmiech
Ogólnie zadbaj o to, żeby w posiłku, do którego bierzesz tabletkę, był jakiś tłuszcz, wystarczy choćby oliwa z oliwek, i żeby posiłek był taki porządniejszy. Na początku unikałam surowych warzyw, ale nie trwało to zbyt długo, teraz jem do tabletki normalnie. 
Ja nie trzymam się ściśle odstępów, zwykle biorę w odstepie około 10 godzin w tygodbiu, w weekend jem późno śniadanie, więc nawet wychodzi krócej. 
Jesli chodzi o kwestie sercowe to nigdy nie miałam problemów, natomiast po pierwszej tabletce u mnie flash był potężny, ale potem w ciągu prawie dwóch lat tak silny się ponownie nie zdarzył. W ogóle flashe miewam często, ale rzadko zdarzają się silne.
Odpowiedz
#28
(20-10-2021, 17:21)SMutna? napisał(a): Zaczynam pod jutra Tecfidere.
Dajcie proszę jakieś wskazówki co najlepiej zjeść na śniadanie i kolację  Uśmiech
Moja neurolog podała jako przykład jajecznicę z awokado. Dość dziwne połączenie i nie wiem czy dam rade to zjeść.
Czy trzymacie się ściśle 12-godzinnego odstępu między dawkami leku?
Czy oprócz flasha i dolegliwości żołądkowych mogę się jeszcze czegoś spodziewać? Chodzi mi szczególnie o jakieś sprawy sercowe typu bradykardia lub tachykardia.

SMutna, polecam bardzo rozbudowany wątek odnośnie Tecfidery (aż 322 postrony). Link poniżej. Dla mnie był bardzo pomocny gdy zaczynałam terapię, wielokrotnie do niego wracamUśmiech
http://www.stwardnienierozsiane.info/for...d-258.html
Odpowiedz
#29
Czytam wątek odnośnie Tecfidery, ale na razie dobrnęłam do strony 17 i jestem w roku 2016  Duży uśmiech
Rozpoczęłam dziś i miałam mega dziwny skutek uboczny ...  Huh Bólu żołądka póki co brak. Za 1,5 h zażywam kolejną i już się boję nocy  Smutny
~ Warto czasem złapać bliznę od życia, by unieść ręce wraz z ostatnim gwizdkiem.
Odpowiedz
#30
Mam jeszcze jedno ważne pytanie. Czy u was efekty uboczne pojawiły się od razu po pierwszej tabletce, czy wystąpiły dopiero z czasem?
~ Warto czasem złapać bliznę od życia, by unieść ręce wraz z ostatnim gwizdkiem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości