Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Copaxone czy Tecfidera?
#31
u mnie "flash" był parę godzin po 1 tabletce - 120mg. Później po 2-3 miesiącach zupełnie niespodziewanie pojawił się ponownie i trwał może 30min. Po za tym kompletnie zero objawów ubocznych, badania w normie, a biorę już ponad pół roku. Pilnuje jednak żeby posiłek był "solidny" za każdym razem gdy biorę tabletkę.
Odpowiedz
#32
(23-10-2021, 21:30)SMutna? napisał(a): Mam jeszcze jedno ważne pytanie. Czy u was efekty uboczne pojawiły się od razu po pierwszej tabletce, czy wystąpiły dopiero z czasem?

Flash jakieś 4 godziny po pierwszej tabletce 120 mg, natomiast problemy z żołądkiem dopiero po przejściu na pełną dawkę 240 mg.
Odpowiedz
#33
Uśmiech 
(12-10-2021, 10:51)Iris napisał(a):
(12-10-2021, 09:26)SMutna? napisał(a): Dziękuję za odpowiedzi  :)
Podczas wizyty dowiedziałam się tylko tyle, że będąc na Copaxone można planować ciążę, a przy Tec - nie. Akurat dla mnie to bez znaczenia. Neurolog wspomniała o dolegliwościach ze strony żołądka przy Tec. Jeśli chodzi o Copaxone to nie wspomniała o skutkach ubocznych. Dopiero tutaj na forum przeczytałam, że w miejscu wkłuć pozostają wgłębienia i opuchlizna. Pani doktor powiedziala też, że Copaxone jest łagodniejszym lekiem, więc zadalam pytanie co do skuteczności. Odpowiedziała, że wszystkie SMowe leki mają skuteczność na poziomie 80%. Po tym wszystkim byłam już prawie zdecydowana na Copaxone, ale boję się, że jak przyjdzie moment zastrzyku to braknie mi odwagi i zostanę ze strzykawką w ręku i paniką  :sciana:
Na temat skuteczności lekarka powiedziała Ci nieprawdę. Skuteczność leków pierwszej linii różni się i to dość znacząco. Ostatnio czytałam artykuł, w którym pisano o badaniu, jakie potwierdziło, że wśród leków pierwszej linii Tecfidera ma największą skuteczność. Jeśli więc nie planujesz ciąży, to Tec jest najlepszym dostępnym rozwiązaniem. Specjaliści coraz częściej opowiadają się za tym, żeby zaczynać leczenie od najmocniejszych leków, do jakich pacjent ma dostęp.

Biore tecfidere od 3lat i jestem zadowolona.Przed lekiem miałam raz do roku rzut choroby a na tecfiderze ani razu
Odpowiedz
#34
Proszę jeszcze o info (Bo zapomniałam zapytać moją neurolog) jakie tabletki przeciwbólowe można zażywać przy Tec? Czy Apap będzie bezpieczny?
~ Warto czasem złapać bliznę od życia, by unieść ręce wraz z ostatnim gwizdkiem.
Odpowiedz
#35
(28-10-2021, 15:43)SMutna? napisał(a): Proszę jeszcze o info (Bo zapomniałam zapytać moją neurolog) jakie tabletki przeciwbólowe można zażywać przy Tec? Czy Apap będzie bezpieczny?

Tak, Apap można (w ogóle paracetamol pod każdą nazwą) . Producent nie zaleca stosowania ibuprofenu.
Odpowiedz
#36
Biorę tecfiderę od września, w oczekiwaniu na lek przeczytałam cały wątek (300 stron) Uśmiech
Pierwszego dnia miałam silnego flasha, od tego czasu w dzień może jeszcze z 3 razy ikilka razy w nocy, ale głównie ucho i dekolt.
Staram się trzymać przerwy 12 godz, ale w weekendy , to 11 rzadko 10. U mnie jedynym zaleceniem od lekarki było, aby w składzie posiłku było białko. 
Mimo, że choruję na zespół jelita drażliwego nie odczuwam żadnych dolegliwości. Chociaż jak odczuwam potrzebę pójścia do talety, to mam ból jakbym była czymś zatruta Uśmiech
pozdrawiam tecfiderowców i nie tylko Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości