Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hej wszystkim
#11
Teraz mi się przypomniało: w NO jest system płacenia za każdą wizytę u lekarza i badanie, jeśli przekroczysz 3000 nok do końca roku masz free. Ja już przekroczyłam tą kwotę, a ceny są np za wizytę u lekarza rodzinnego około 200 nok, trochę mniej badanie krwi, sterydy i badania jak leżałam w szpitalu były za free, ale już po wyjściu jeden wlew około 400 nok. Jeśli ktoś tu mieszka i pracuje to te kwoty nie przerażają (paczka fajek około 130 nok, zgrzewka piwa 200 nok), aczkolwiek niestety trzeba za to zapłacić. Mavenclad miałam od razu za darmo, cenę można sobie zgooglować…
Odpowiedz
#12
(15-07-2022, 21:09)Monija napisał(a): Refundacja 100%. Ja miałam pierwszy rzut w NO i diagnozę. Czas od stawienia się do szpitala z problemem do momentu uzyskania recepty na leki u mnie wyniósł niecały miesiąc. To jakie dostaniesz leki zależy od planowania lub nieplanowania ciąży i od tego co aktualnie szpital może zaoferować, u Ciebie mogą też pewnie wchodzić poprzednie leki. Dobierają najmocniejsze leki jakie mogą. Lekarka mi powiedziała, że np ocrevusa „świeżym” nie dają, ale mavenclad też jest dość mocny. 

Wiadomo musisz być ubezpieczona, czyli pracować tu legalnie albo być ubezpieczonym przez męża - tu się nie znam w temacie.

Hej ,

A masz jakieś namiary na lekarza neurologa który by wdrożył nas w leczenie Zeposia ? Prawie 8 lat mąż leczył się tym lekiem w PL jak był w fazie badań i takie tez leku byśmy potrzebowali w Norwegii , niestety nie wiemy jakie tam będą procedury , czy dokumenty jakie będziemy posiadać potwierdzające leczenie wystarcza .
Za wszelka pomoc serdecznie dziekuje
Odpowiedz
#13
Niestety nie znam, z moją lekarką widziałam się raz i nawet nie wiem jak się nazywa.
Odpowiedz
#14
(15-07-2022, 21:09)Monija napisał(a): Refundacja 100%. Ja miałam pierwszy rzut w NO i diagnozę. Czas od stawienia się do szpitala z problemem do momentu uzyskania recepty na leki u mnie wyniósł niecały miesiąc. To jakie dostaniesz leki zależy od planowania lub nieplanowania ciąży i od tego co aktualnie szpital może zaoferować, u Ciebie mogą też pewnie wchodzić poprzednie leki. Dobierają najmocniejsze leki jakie mogą. Lekarka mi powiedziała, że np ocrevusa „świeżym” nie dają, ale mavenclad też jest dość mocny. 

Wiadomo musisz być ubezpieczona, czyli pracować tu legalnie albo być ubezpieczonym przez męża - tu się nie znam w temacie.

Monija , czy masz jakieś namiary na lekarza który wytłumaczy nam procedury leczenia Zeposia ?
Jesienią przyjezadzmy do Norwegii , mąż choruje na Sm i leczył się w Polsce Zeposia .

Pytanie czy dostanie ten lek po przedstawieniu dokumentacji polskiej oczywiscie przetłumaczonej .
Za wszelkie info serdeczne dzieki
Odpowiedz
#15
Polecam dodać się do grupy na fb „Polacy w Norwegii” itp i pytać ogólnikowo o namiary na neurologa. Ja ze swoim kontakt będę mieć dopiero w październiku. Tu nie masz kontaktu „na codzień” z lekarzem tylko z pielęgniarką od sm telefonicznie i ona (w konsultacji z lekarzem) określa czy jest konieczny z nim kontakt czy nie.
Odpowiedz
#16
Czesc.
W Norwegi nie masz bezposredniego kontakutu z neurologiem - nie liczac wizyty. Dzwonisz do szpitala i zostawiasz informacje co sie dzieje a neurolog oddzwoni lub pielegniarka po konsultacji z nim.
Wizte u neurologa umawia sie przez lekarza rodzinnego.
Historie choroby do systemu moze wpisac Twoj lekarz rodzinny - o ile bedzie mial chec.
Co do zestawow lekow, dobierane sa na konsultacji z lejarzem, Zeposia jest dostepna w Norwegii:
https://www.felleskatalogen.no/medisin/p...ibb-679654

Zona leczy sie tutaj na SM juz 10 lat, jak masz jakies pytania - pytaj Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości