Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocrelizumab
#11
Ja 21-go czerwca trzeci wlew Uśmiech Wczoraj po wizycie u neurologa. Ogólnie nie muszę mieć kontrolnych rezonansów (jupi!) z racji mojej wersji SM Uśmiech Z początku obawiałem się Ocrevusa, ale w sumie od 1.5 roku jest b stabilnie w moim przypadku, więc chyba działa pozytywnie Duży uśmiech

Powodzonka Inka Oczko
...if u ever saw me smile, u should know i felt sick inside...
Odpowiedz
#12
Hej Uśmiech

Ja dziś jestem po 1 części 1-wszej dawki Ocrevusa, czuję się całkiem dobrze Uśmiech
Od 4 lat mieszkam w Irlandii, wyjechałam za lekiem, bo w Polsce po ciąży nie chcieli mi od razu zwrócić leczenia (dodam, że to było w 2017 roku, leczenie wtedy było jeszcze limitowane czasowo, stąd decyzja, że może warto wyemigrować...) i tu się leczę.
Na SM choruję prawie 16 lat. Na chwilę obecną poruszam się przy pomocy kijków trekkingowych, a do dalekich podróży zabieram wózek inwalidzki. Chwilę wcześniej dostawałam Tysabri, ale na przeszkodzie stanął wirus JC.
Na razie badają, czy mój MS przeszedł z RR na SP, czekam na wyniki rezonansu.

Pozdrawiam serdecznie Uśmiech
Odpowiedz
#13
Wiele osób emigruje za lepszym leczeniem, to w końcu troska o własne zdrowie. Trzymam kciuki za dobre wyniki rezonansu Uśmiech

___________________________________________
Czy słyszałeś już o multitaskingu?
Odpowiedz
#14
Też trzymam kciuki. Trzymaj się dzielnie   Oczko
Odpowiedz
#15
A jakie badania musieliście zrobić, żeby dostać Ocrevusa?
Odpowiedz
#16
Musiałam przedstawić opinie od onkologa (brak nowotworu piersi) i pulmonologa (brak gruźlicy) plus krew i mocz. Wczoraj miałam 1 wlew pierwszej dawki Ocrevusa. Troszkę wieczorem bolała mnie głowa, ale to mogło być też wynikiem pogody Uśmiech. Ja mam wrażenie, że od września trzyma mnie 1 rzut, ale neuro napisała, że to 2 rzuty z września i listopada (2 pobyty w szpitalu, 2x Solu i mój stan się pogarszał). Odstawiłam wszystkie medykamenty i po trochu dochodziłam do siebie. A, i jeszcze w listopadzie/grudniu, leżąc na pulmonologii przeszłam COVID.. Oby ten Ocrevus pomógł!!!! Żeby to związanie żeber i podbrzusza oraz dłonie (zgrabiałe, zmrowiałe i z znacznie obniżonym czuciem) trochę odpuściły. Z nogami jest lepiej - górna partia drętwieje przy chodzeniu, a w pozycji horyzontalnej góra odpuszcza, a łydki i stopy plastikowacieją. Ale można to znieść Uśmiech Chodzę niemal normalnie, wróciłam na basen i - jeśli się nic nie pochrzani - w marcu ruszam w świat. Neuro uznała EDSS 1,5.
Napiszcie, proszę, czy coś się Wam poprawia po Okrevusie; czy są jakieś uboczne niepożądane działania etc. Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz
#17
(01-02-2024, 10:00)Bubulina1 napisał(a): Musiałam przedstawić opinie od onkologa (brak nowotworu piersi) i pulmonologa (brak gruźlicy) plus krew i mocz. Wczoraj miałam 1 wlew pierwszej dawki Ocrevusa. Troszkę wieczorem bolała mnie głowa, ale to mogło być też wynikiem pogody Uśmiech. Ja mam wrażenie, że od września trzyma mnie 1 rzut, ale neuro napisała, że to 2 rzuty z września i listopada (2 pobyty w szpitalu, 2x Solu i mój stan się pogarszał). Odstawiłam wszystkie medykamenty i po trochu dochodziłam do siebie. A, i jeszcze w listopadzie/grudniu, leżąc na pulmonologii przeszłam COVID.. Oby ten Ocrevus pomógł!!!! Żeby to związanie żeber i podbrzusza oraz dłonie (zgrabiałe, zmrowiałe i z znacznie obniżonym czuciem) trochę odpuściły. Z nogami jest lepiej - górna partia drętwieje przy chodzeniu, a w pozycji horyzontalnej góra odpuszcza, a łydki i stopy plastikowacieją. Ale można to znieść Uśmiech Chodzę niemal normalnie, wróciłam na basen i - jeśli się nic nie pochrzani - w marcu ruszam w świat. Neuro uznała EDSS 1,5.
Napiszcie, proszę, czy coś się Wam poprawia po Okrevusie; czy są jakieś uboczne niepożądane działania etc. Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz
#18
(01-02-2024, 10:00)Bubulina1 napisał(a): Musiałam przedstawić opinie od onkologa (brak nowotworu piersi) i pulmonologa (brak gruźlicy) plus krew i mocz. Wczoraj miałam 1 wlew pierwszej dawki Ocrevusa. Troszkę wieczorem bolała mnie głowa, ale to mogło być też wynikiem pogody Uśmiech. Ja mam wrażenie, że od września trzyma mnie 1 rzut, ale neuro napisała, że to 2 rzuty z września i listopada (2 pobyty w szpitalu, 2x Solu i mój stan się pogarszał). Odstawiłam wszystkie medykamenty i po trochu dochodziłam do siebie. A, i jeszcze w listopadzie/grudniu, leżąc na pulmonologii przeszłam COVID.. Oby ten Ocrevus pomógł!!!! Żeby to związanie żeber i podbrzusza oraz dłonie (zgrabiałe, zmrowiałe i z znacznie obniżonym czuciem) trochę odpuściły. Z nogami jest lepiej - górna partia drętwieje przy chodzeniu, a w pozycji horyzontalnej góra odpuszcza, a łydki i stopy plastikowacieją. Ale można to znieść Uśmiech Chodzę niemal normalnie, wróciłam na basen i - jeśli się nic nie pochrzani - w marcu ruszam w świat. Neuro uznała EDSS 1,5.
Napiszcie, proszę, czy coś się Wam poprawia po Okrevusie; czy są jakieś uboczne niepożądane działania etc. Pozdrawiam serdecznie.

Ja jestem po 3 dawkach Ocrevusa. U mnie ten uścisk żeber i podbrzusza o którym piszesz dalej jest odczuwalny. Zauważyłam poprawę w chodzeniu, nie potykam się, nie przewracam. Plusem jest jeszcze to, że przestał mnie boleć kręgosłup w odcinku ledzwiowym - a to jest moja pięta Achillesowa. Zmęczenie nieznacznie odpuściło, mam nadzieję że na długo. Po wlewach Ocrevusa czuje się dobrze, nic mi nie dolega. Zaznaczę jeszcze, że mam zdiagnozowane PPMS. Pozdrawiam i życzę wszystkim dużo zdrówka? Trzymajcie się.
Odpowiedz
#19
Dzięki Angel. Mam nadzieję, że będzie choć ciut lepiej i Tobie, i mnie Uśmiech Ja te dwie połówki dawki przyjęłam bez żadnych ekscesów. Trzymam kciuki. Dawaj znać jak będzie się sprawować Okrevus, jakie badania przed kolejnym wlewem ordynują etc. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#20
(17-02-2024, 18:01)Bubulina1 napisał(a): Dzięki Angel. Mam nadzieję, że będzie choć ciut lepiej i Tobie, i mnie Uśmiech Ja te dwie połówki dawki przyjęłam bez żadnych ekscesów.  Trzymam kciuki. Dawaj znać jak będzie się sprawować Okrevus, jakie badania przed kolejnym wlewem ordynują etc. Pozdrawiam.

Dziękuję za miłe słowa. Kolejny 4 wlew mam mieć pod koniec marca a badania przed wlewem to: mocz - badanie ogólne, kreatynina, bilirubina, AST, ALT, TSH, morfologia krwi z rozmazem, HBc, HBs (wirus zapalenia wątroby typ B). Pozdrawiam, zdrówka życzę i dobrego samopoczucia. Bądźmy dobrej myśli ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości