Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam serdecznie!
#11
Hej Poziomku Uśmiech Coś mi sie zdaje, że Ocrelizumab jest na liście refundowanych od 1 stycznia. Sugerowałbym zrobienie absolutnie wszystkich potrzebnych badań, łącznie z punkcją kręgosłupa. I jeżeli potwierdzą MS, to do ataku! Nie ma na co czekać, tu czas jest bardzo ważny. No i witaj na forum. Uśmiech
" I don't mean to sound bitter, cold or cruel, but I am, so that's how it comes out" - Bill Hicks
Odpowiedz
#12
Witaj Poziomki Uśmiech Rozumiem, że czujesz się źle i Twoje objawy oraz choroby w rodzinie odbijają się na samopoczuciu, dlatego również zalecalabym działanie. Przebadaj się bo lepiej wiedzieć z czym walczyć. W przypadku SM ale i w innych chorobach czas ma wielkie znaczenie. Oczywiście, życzę Ci aby chociaż Ciebie ta choroba ominęła. Trzymaj się dzielnie Uśmiech Masz dla kogo walczyć Oczko
Odpowiedz
#13
Hej Poziomki! Niesamowita historia rodzinna, jeszcze nie spotkalam sie z tyloma przypadkami w jednej rodzinie. Ale to dobrze, mozecie walczyc razem, wspierac sie i prawdziwie rozumiec, o czym mowicie. To wazne, tak mysle Uśmiech
Jako ze jednak wciaz nie masz diagnozy, popieram przedmowcow, szybko na badania! Uklad nerwowy to spora zagadka, nie ma co odpowiadac na pytania samemu, bez odpowiednich badan. Duzo zdrowka!
You are never too old to set a new goal or to dream a new dream...
Odpowiedz
#14
(03-03-2017, 23:20)le Fer napisał(a): Hej Poziomku Uśmiech Coś mi sie zdaje, że Ocrelizumab jest na liście refundowanych od 1 stycznia. Sugerowałbym zrobienie absolutnie wszystkich potrzebnych badań, łącznie z punkcją kręgosłupa. I jeżeli potwierdzą MS, to  do ataku! Nie ma na co czekać, tu czas jest bardzo ważny. No i witaj na forum. Uśmiech

Oj! Chyba w innym kraju bliżej nie znanym Podejrzany ?!?!?!
Jeśli wiesz gdzie i kiedy to podaj info. A jeśli nie to lepiej nie rozbudzać skrajnego optymizmu!? Takie jest moje zdanie!!! Oczko
Pozdrawiam!
To nie S.M. ma mnie  tylko ja mam S.M.
Odpowiedz
#15
Poziomki91 a czy brałaś pod uwagę boleriozę?
Mąż mi siedzi ciągle w domu bo pracować nie może i ogląda ciągle TV i różne ciekawostki wylukał. Np właśnie o boleriozie. Niestety prawda jest taka, że jedno badanie nie jest jednoznaczne na to, że boleriozy nie ma. Trzeba to ci jakiś czas powtarzać, dlatego mąż pójdzie na kolejne bo można zwariować jak jest się w niewiadomej. Ale to wiesz najlepiej ,)
Odpowiedz
#16
Informację o refundowanym Ocrelizumabie podała mi pewna pani doktor, a później obiła mi się o głowę gdzieś w mediach. Przyznaję, nie sprawdziłem osobiscie, mea culpa. Yazon, masz bardzo dobre zdanie. Uśmiech
Pozdrawiam
" I don't mean to sound bitter, cold or cruel, but I am, so that's how it comes out" - Bill Hicks
Odpowiedz
#17
Bardzo dziękuję za słowa wsparcia Uśmiech. Co do boleriozy to miałam taką myśl, żeby sobie sprawdzić. Czytałam gdzieś, że najlepiej wcześniej pobrać jakiś specyfik i że niby wtedy te krętki się ujawniają... Słyszałam również, że wyniki badań na boleriozę często są nieprawidłowe i wychodzą albo fałszywie ujemne albo fałszywie dodatnie. Mimo to na pewno spróbuję. Wiem natomiast, że u mnie problemy nie wynikają z niedoboru witaminy B12, bo ten test robiłam, ani z problemów z tarczycą, bo tą mam unormowaną od dłuższego czasu. Braków magnezu też raczej nie mam, bo regularnie suplementuję. Co do Ocrelizumabu to nie jest on jeszcze wprowadzony na rynek. Roche czeka dopiero na opinię FDA i EMA. FDA ma się opowiedzieć do 28 marca, a EMA nie wiem do kiedy, bo o tym jakoś cisza w eterze. Pewnie podobnie. Od momentu zaakceptowania do regularnej dystrybucji raczej minie trochę czasu, a do refundacji w naszym kraju jeszcze więcej (o ile w ogóle to nastąpi, bo sugerowałoby to rozszerzenie liczby leczonych osób o postać pierwotnie postępującą...). Cudownie by było, gdyby ceny leków nie były tak obrzydliwie wysokie i gdyby refundacja była prowadzona dla wszystkich, nawet tych chorych, którzy są na wózkach i z każdą postacią, bo przecież oni też mają jeszcze ręce, o których sprawność warto walczyć.
Odpowiedz
#18
Witam w Naszym gronie [WINKING FACE]

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości