Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy taki opis MRI może świadczyć o SM?
#1
    Dzień dobry, 

Otóż od kilku miesięcy boli mnie mocno głowa, po drodze doszły do tego takie objawy jak zmęczenie, bezsenność, mrowienie w nogach i takie dziwne uczucie przechodzącego prądu przez stopy. Zrobiłem dużo badań i generalnie wszystko jest w miarę ok, tylko borelioza IgM pozytywna. Neurolog odesłał mnie do zakaźnika, a zakaźnik przeczytawszy opis rezonasu, kazał iść znowu do neurologa i diagnozować SM.... 
Trochę się boję, bo liczyłem, że mam neuroboreliozę i antybiotykami przeleczę to cholerstwo. Czy taki opis RM może świadczyć o zaczynającym się stwardnieniu rozsianym? Czy trafiłem po prostu na niekompetentnego zakaźnika?
Czekam na wizytę u neurologa, ale opcja SM trochę nie daje mi spokoju ...
Odpowiedz
#2
Dodam jeszcze o jednej rzeczy, o której prawie zapomniałem. Na przełomie 2016/2017 miałem uszkodzony nerw promieniowy lewej ręki. Obudziłem się ze zdętwiałą ręką i nie mogłem ruszać palcami. 2 miesiące zwolnienia, witamina D dożylnie i fizjoterapia doprowadziły mnie do normy. Wtedy tłumaczyłem sobie, że pewnie spałem na jednym boku. Nie miałem wtedy żadnego rezonansu, jedynie badanie impulsów nerwowych. Czy to mógł być jakiś wczesny rzut SM?
Odpowiedz
#3
(05-06-2023, 07:14)e-smka napisał(a): Hej,
Jak w opisie - "zmiany demielinizacyjne?" czyli tak na prawdę nic nie wiadomo na pewno...
Idź do jeszcze innego neurologa, może znajdziesz takiego, który specjalizuje sie w SM.
Może powtórzą rezonans, albo będą chcieli poczekać i powtórzyć go np. za rok. Do stwierdzenia SM potrzeba jeszcze, prócz MRI, pobrania płynu rdzeniowo-mózgowego. Nie martw się na zapas. Ciesz się życiem, a choroby prędzej czy później i tak przyjdą Duży uśmiech

Choroba właśnie przyszła i odbiera trochę radość życia... Co do neurologa, to czekam właśnie na wizytę. 
Odpowiedz
#4
(05-06-2023, 14:02)Diar napisał(a):
(05-06-2023, 07:14)e-smka napisał(a): Hej,
Jak w opisie - "zmiany demielinizacyjne?" czyli tak na prawdę nic nie wiadomo na pewno...
Idź do jeszcze innego neurologa, może znajdziesz takiego, który specjalizuje sie w SM.
Może powtórzą rezonans, albo będą chcieli poczekać i powtórzyć go np. za rok. Do stwierdzenia SM potrzeba jeszcze, prócz MRI, pobrania płynu rdzeniowo-mózgowego. Nie martw się na zapas. Ciesz się życiem, a choroby prędzej czy później i tak przyjdą Duży uśmiech

Choroba właśnie przyszła i odbiera trochę radość życia... Co do neurologa, to czekam właśnie na wizytę. 

Opisujący badanie nie był pewny co to charakteru zmian, także spokojnie. Możliwe, że zrobią Ci inne badania, poszerzą diagnostykę. Staraj się narazie o tym nie myśleć.
Daj znać co powiedział Ci lekarz
Odpowiedz
#5
Te rezonanse nie zawsze oddają stan faktyczny, bo raz nic nie pokazują a jest SM jak byk, a raz pokazują coś co świadczy o SM a okazuje się że nim nie jest...nie warto myśleć co będzie, poczekaj spokojnie na wizytę i dalsze badania, bo i tak nie masz na to wpływu.
Odpowiedz
#6
Byłem u neurologa - dostałem skierowanie na PMR, chociaż pan doktor sceptyczny był, po przeczytaniu opisu powiedział, że to żadne zmiany demielizacyjne, w boreliozę (pomimo dodatniego Western Blott) też wątpi, bo wynik dodani jest tylko w klasie IgM. Wizyta była prywatna, więc skierowanie na dalszą diagnostykę dał. Zobaczymy co będzie po punkcji, jakie wyniki. Teraz mam problem z szyją, boli cholernie i promieniuje na głowę. Kurczę, do stycznia tego roku, to ja nie wiedziałem co to ból... :-D
Odpowiedz
#7
Oby szybko przeszło. Dasz radę.
Odpowiedz
#8
Edit. Jestem w szpitalu, wczoraj miałem punkcję lëdźwiową, tomograf, usg (Chyba tętnic). Czekam na wyniki, jutro teoretycznie mam wyjść do domu.
Odpowiedz
#9
Łał fajnie, że tak szybko się Tobą zajęli. Daj znać co i jak.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#10
(20-06-2023, 10:11)Bubka napisał(a): Łał fajnie, że tak szybko się Tobą zajęli. Daj znać co i jak.


Poszedłem na prywatną wizytę do ordynatora :-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości