Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Pytanie o orzeczenie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
Niestety z lekkim nie ma nic. Przynajmniej u mnie
(19-12-2018, 08:20)mufa napisał(a): [ -> ]Niestety z lekkim nie ma nic. Przynajmniej u mnie

Zły qrcze, właśnie czytałam, co to ma być?!
 a zasiłek to nie wiem na co ma starczyć Ściana

(19-12-2018, 08:03)hela napisał(a): [ -> ]Nie, tak dobrze nie ma


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

to ma być dobrze!? przecież nic tak naprawdę nie ma Zły
Agica z drugiej strony to wolę mój lekki i być w pełni sprawna
tak, tylko że lekarz stwierdził u mnie stopień tylko na podstawie dokumentacji medycznej, a ta przecież była wypełniana w szpitalach podczas rzutów, idąc tym tropem to ja miałam całkowitą niezdolność do pracy.

już kiedy w maju wracałam do roboty po 3 miesiącach zwolnienia, lekarz medycyny pracy powiedział, żeby złożyć papiery, bo jest więcej urlopu, skrócony czas pracy i wyjazdy do sanatorium ułatwione, ale myślałam, że Was też to dotyczy

(19-12-2018, 08:28)mufa napisał(a): [ -> ]Agica z drugiej strony to wolę mój lekki i być w pełni sprawna

ja najchętniej wcale bym nie brała, bo nie czuję się aż tak źle, inni mają gorzej, ale w pracy mam kilka osób, które mają skrócony czas pracy ze względu na zwyrodnienia kręgosłupa Huh
no to stwierdziłam, że chyba też wypada w tej sytuacji
No to przecież masz umiarkowany stopień i będziesz mieć skrócony czas pracy, ja narazie nie wiem czy mi to do czegokolwiek potrzebne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W przypadku stopnia lekkiego, nam nie przysługuje nic. Ewentualnie zniżki na basen lub coś podobnego, ale to i tak nie wszędzie. Pracodawca płaci za nas mniejsze składki jedynie.
no ja wiem już co mi przysługuje, ale myślę o tych osobach co mają lekki i jestem załamana..........
A ja nie, nie wiem czy mi do czegoś potrzebny krótszy czas pracy itp, zresztą nie ma co z siebie robić na siłę osoby niepełnosprawnej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No ja nie mogę wykonywać niektórych czynności tak jak osoby w moim otoczeniu (bieganie, czasem zdrowie nie pozwala na jazdę samochodem) więc chcąc czy nie chcąc jestem niepełnosprawna.
Zgadzam się z Agicą. Osoby z smem powinny mieć inaczej wyznaczone te stopnie.

Z prostej przyczyny - dzisiaj na skali edss 1, za tydzień 4, za miesiąc 1,5.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23