Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prążki oligoklonalne/ indeks igG
#91
(01-04-2020, 19:00)agica napisał(a): A zmiany demielinizacyjne?


Tak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

(01-04-2020, 19:05)hela napisał(a):
(01-04-2020, 17:45)nochalutek napisał(a): Witam,
Czy mógłby ktoś opisać wyniki mojej punkcji ?
Albuminy PMR 372
Albuminy surowica 48,8
Całkowite stężenie IgG PMR 63,9
IgG surowica 9,65
Wskaźnik Linka 0,869
Obecne prążki oligoklonalne IgG typ II


My to raczej nie interpretujemy badań, skontaktuj się z neurologiem najlepiej takim któremu można wysłać wynik mailem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Niestety przez ogólny szał wirusa termin do szpitala mam dopiero na koniec maja


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#92
A możesz napisać ile zmian? I coś więcej o nich z opisu?
Odpowiedz
#93
W istocie białej obu półkul mózgu podkorowe i okolokomorowo widoczne są dość liczne zmiany o wysokim sygnale w obrazach T2 zależnych i Flair do śr 1 mm które układają się prostopadle do osi długiej komór-ogniska demienilizacyjne.
Kolejne zmiany o tym samym charakterze widoczna są podnamiotowo w prawym konarze móżdżku.

Rezonansu rdzenia jeszcze nie miałem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#94
a jakie miałaś objawy?
Odpowiedz
#95
Zawroty głowy i brak równowagi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#96
Masz te same objawy co miała moja córka ( zawroty, brak równowagi były tez wymioty) i niestety są one z tych właśnie miejsc móżdżek istota biała, prążki 2 są typowe dla SM . Czy masz nadal objawy non stop, czy ustępują czasami?
Odpowiedz
#97
Objawy miałem w marcu 2019. Później trochę ustąpiły. Od stycznia 2020 czuje się lepiej. W tej chwili nie mam żadnych objawów poza tym ze czasami nie mogę się wysłowić i mam niekontrolowane ruchy rak. Takie tiki jakby


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#98
Witam chciałam zapytać , z badania płynu mózgowo-rdzeniowego białko oligokalne jest nieobecne, natomiast albumina pmr jest podwyższona i nieznacznie białko pmr jest podwyższone. Czy może mi ktoś powiedzieć co to oznacza?
Odpowiedz
#99
Chyba najlepiej jak skontaktujesz się z lekarzem, on wytłumaczy co i jak.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
(28-01-2022, 07:23)Bubka napisał(a): Chyba najlepiej jak skontaktujesz się z lekarzem, on wytłumaczy co i jak.

w tym problem , że każdy lekarz mówi co innego, dowiedziałam sie tylko ,że mam jakąś chorobę demielizacyjną , ale dalej nie wiem jaką , nie jestem jeszcze zdiagnozowana
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości