Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prążki oligoklonalne/ indeks igG
#31
(28-09-2018, 12:59)hela napisał(a): Postęp, całkiem niedawno nie mieliśmy telefonów komórkowych, mikrofalówek czy chociażby wifi.  Może i leku na sm się doczekamy, takiego co nas wyleczyOczko  tego sobie życzmyUśmiech

Prywatnie życzę sobie terapii, która pozwoli osobom zdiagnozowanym dzisiaj na zupełne zatrzymanie choroby, to jest realne.

Neuroregeneracja to trochę marzenia Oczko
Odpowiedz
#32
(28-09-2018, 13:04)WorkBorg napisał(a):
(28-09-2018, 12:59)hela napisał(a): Postęp, całkiem niedawno nie mieliśmy telefonów komórkowych, mikrofalówek czy chociażby wifi.  Może i leku na sm się doczekamy, takiego co nas wyleczyOczko  tego sobie życzmyUśmiech

Prywatnie życzę sobie terapii, która pozwoli osobom zdiagnozowanym dzisiaj na zupełne zatrzymanie choroby, to jest realne.

Neuroregeneracja to trochę marzenia Oczko

o tak zatrzymanie to by było super Anioł
Odpowiedz
#33
(28-09-2018, 13:19)agica napisał(a):
(28-09-2018, 13:04)WorkBorg napisał(a):
(28-09-2018, 12:59)hela napisał(a): Postęp, całkiem niedawno nie mieliśmy telefonów komórkowych, mikrofalówek czy chociażby wifi.  Może i leku na sm się doczekamy, takiego co nas wyleczyOczko  tego sobie życzmyUśmiech

Prywatnie życzę sobie terapii, która pozwoli osobom zdiagnozowanym dzisiaj na zupełne zatrzymanie choroby, to jest realne.

Neuroregeneracja to trochę marzenia Oczko

o tak zatrzymanie to by było super Anioł


Owszem!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#34
(28-09-2018, 12:47)WorkBorg napisał(a): Dlatego brak prążków i progresji zmian na rezonansie wraz z brakiem aktywnych zmian i brak typowych znaków (lhermitte, rhomb, babinski, etc) powinien na prawdę pociągnąć ostrą diagnostykę różnicową. Taką trochę w stylu doktora House'a.

(28-09-2018, 12:47)hela napisał(a): Kurczę ciekawe to, niby tylko punkcja a tyle zachodu żeby się z niej czegoś dowiedzieć.

Jako ciekawostka - szykują się w ciągu paru lat markery SMowe, właśnie z PMR, typowe, pozwalające zdiagnozować SM jak wiele innych chorób. Generalnie, w ciągu najbliższych paru lat, będą się dzialy rzeczy w związku z terapiami SM. Przypominam, że JAKIEKOLWIEK terapie są na rynku dopiero od 15 lat (!).
Cześć Uśmiech
Na czym polegają objawy rhomb?nie spotkałam się z takim określeniem chyba
Odpowiedz
#35
Ojjj nie mogę dodać zdj. Później spróbuje to zrobić z komputera.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#36
(28-09-2018, 13:41)basiapolk@wp.pl napisał(a):
(28-09-2018, 12:47)WorkBorg napisał(a): Dlatego brak prążków i progresji zmian na rezonansie wraz z brakiem aktywnych zmian i brak typowych znaków (lhermitte, rhomb, babinski, etc) powinien na prawdę pociągnąć ostrą diagnostykę różnicową. Taką trochę w stylu doktora House'a.

(28-09-2018, 12:47)hela napisał(a): Kurczę ciekawe to, niby tylko punkcja a tyle zachodu żeby się z niej czegoś dowiedzieć.

Jako ciekawostka - szykują się w ciągu paru lat markery SMowe, właśnie z PMR, typowe, pozwalające zdiagnozować SM jak wiele innych chorób. Generalnie, w ciągu najbliższych paru lat, będą się dzialy rzeczy w związku z terapiami SM. Przypominam, że JAKIEKOLWIEK terapie są na rynku dopiero od 15 lat (!).
Cześć Uśmiech
Na czym polegają objawy rhomb?nie spotkałam się z takim określeniem chyba

Przepraszam, skrót - próba romberga, wyraźne (zdrowi ludzie się lekko gibają, naturalne) wychylanie się na strony (albo nawet wywracanie), kiedy pacjent stoi ze złączonymi przy sobie nogami i wyciągniętymi przed siebie rękami.
Odpowiedz
#37
U mnie: białko w PMR 31mg/dl (15-45) czyli w normie. Wynik badania w kierunku obecności białka oligoklonalnego klasy IgG w PMR- dodatni TYP-3 ( wykazano obecność białka w PMR oraz obecność dodatkowych pasm białka w surowicy i PMR).
Odpowiedz
#38
U mnie : białko całkowite 35 mg/dl, chlorki 126 mol/l, IgG w płynie 30,40 mg/l, IgG w surowicy 6,4 g/L. Prążki obecne - typ II (tylko w PMR)
Odpowiedz
#39
Skoro tu był taki koncert życzeń, to ja bym sobie raczej życzyła odbudowy nerwów wzrokowych, żebym znów widziała jak normalny człowiek. Wiem, że to science fiction, ale skądinąd jako trekerzy wiemy, że fantastyka bywa niekiedy inspiracją dla rzeczywistych odkryć Uśmiech.

(Wyniki badania PMR wysłałam Ci na priv).
Odpowiedz
#40
(27-09-2018, 16:00)WorkBorg napisał(a): Kochani, moja prośba.

Czy jesteście w stanie -- w wolnej chwili -- podrzucić informacje odnośnie waszych wyników punkcji?

Interesuje mnie igG, prążki oligoklonalne (ich ilość i czy tylko w PMR czy też w serum, może być też podany po prostu typ (od I do IV) i poziom białka (w normie czy podwyższone).

No to mi się udał     .
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości