Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prążki oligoklonalne/ indeks igG
#51
Nie mam pojecia jak zamieścić zdiecie z telefonu-(((

Csf Angiotensiv Cov.Enzyme-<3. ,csf protein-0,36, Angiotensin Converting Enzme-57,Glucose(płaska)5,4. Glucose (plasma)-5,4, Iso- Elect.Focusing -neg.
Odpowiedz
#52
(09-10-2018, 00:02)WorkBorg napisał(a): Jeżeli zamieścisz, mogę ze dwa słowa skrobnąć, ale nic nie zastąpi konsultacji ze swoim neurologiem, który zna historię choroby.

Napisałam wartości wyników , mogłabym liczyć na interpretacje???
Odpowiedz
#53
Przy założeniu, że Iso- Elect.Focusing oznacza tutaj metodę badania prążków oligoklonalnych w płynie mózgowo rdzeniowym, oznacza to, że ich nie ma - jest to dobry prognostyk. Warto by było też się dowiedzieć jaki jest współczynnik igG.
Odpowiedz
#54
Cześć WorkBorg, mój wynik jest z 2004 roku, więc nie wiem czy się przyda Oczko

"Badanie w kierunku obecności prążków oligoklonalnych:
Albuminy PMR - 0,120g/l sur. krwi - 45,4g/l
Immunoglobuliny IgG PMR 0,016g/l sur.krwi - 10,90g/l
Wskaźnik dobowej syntezy IgG w PMR ujemny, wskaźnik Linka i Tibblinga - 0,55535
Badanie płynu mózgowo - rdzeniowego na obecność prążków oligoklonalnych ujemne."
Odpowiedz
#55
Dziekuje za odpowiedz, mam nadzieje ze Iso-Ekect....jest metoda badania prazkow
Odpowiedz
#56
(09-10-2018, 14:51)Dżoaśka napisał(a): Cześć WorkBorg, mój wynik jest z 2004 roku, więc nie wiem czy się przyda Oczko

"Badanie w kierunku obecności prążków oligoklonalnych:
Albuminy PMR - 0,120g/l sur. krwi - 45,4g/l
Immunoglobuliny  IgG PMR 0,016g/l sur.krwi - 10,90g/l
Wskaźnik dobowej syntezy IgG w PMR ujemny, wskaźnik Linka i Tibblinga - 0,55535
Badanie płynu mózgowo - rdzeniowego na obecność prążków oligoklonalnych ujemne."


wiem, że się przyczepiam, ale masz może metodę jaką wykonaną badanie, w sensie - masz nazwę na wyniku badania? (w pierwszej połowie lat 2000 jest to raczej żelowanie, które 'przesiewowo' przepuszcza/ło ponad 20% pacjentów z fałszywie ujemnym wynikiem)

(09-10-2018, 15:50)Emi napisał(a): Dziekuje za odpowiedz, mam nadzieje ze Iso-Ekect....jest metoda badania prazkow

Raczej tak, bezprążkowe SMy mają lepiej.
Odpowiedz
#57
Ja Dziekuje za te lepiiej , nie wstaje z łozka od dwóch dni, mam bardzo słaba prawa stronę to jeszcze okrutny ból w nodze i ręku.Mam już dość tej bezradnosci .Jak zwał tak zwala ale żeby chociaż ta nazwa miała wpływ na stan zdrowia. Jeszcze ten stan martwego punktu , niewiele mogą pomoc bo Cis i niewiadomo czy muszę isc do lekarza z głowa pod pachą czy z pachą na głowie .
Odpowiedz
#58
(09-10-2018, 16:01)WorkBorg napisał(a):
(09-10-2018, 14:51)Dżoaśka napisał(a): Cześć WorkBorg, mój wynik jest z 2004 roku, więc nie wiem czy się przyda Oczko

"Badanie w kierunku obecności prążków oligoklonalnych:
Albuminy PMR - 0,120g/l sur. krwi - 45,4g/l
Immunoglobuliny  IgG PMR 0,016g/l sur.krwi - 10,90g/l
Wskaźnik dobowej syntezy IgG w PMR ujemny, wskaźnik Linka i Tibblinga - 0,55535
Badanie płynu mózgowo - rdzeniowego na obecność prążków oligoklonalnych ujemne."


wiem, że się przyczepiam, ale masz może metodę jaką wykonaną badanie, w sensie - masz nazwę na wyniku badania? (w pierwszej połowie lat 2000 jest to raczej żelowanie, które 'przesiewowo' przepuszcza/ło ponad 20% pacjentów z fałszywie ujemnym wynikiem)

(09-10-2018, 15:50)Emi napisał(a): Dziekuje za odpowiedz, mam nadzieje ze Iso-Ekect....jest metoda badania prazkow

Raczej tak, bezprążkowe SMy mają lepiej.
Niestety nie mam takiej informacji, opis z punkcji wyszczególniony jest jedynie na karcie informacyjnej z pobytu w szpitalu. Widnieje jeszcze taki zapis:
"Płyn mózgowo-rdzeniowy = cytoza8, glukoza 3,1 mmol/L, białko 0,23g/L, ON-A ujemny, o. Pandyego - ujemny. Osad bezkomórkowy."
Nie mam za złe "przyczepiana się"Oczko
Odpowiedz
#59
(09-10-2018, 16:21)Emi napisał(a): Ja Dziekuje za te lepiiej , nie wstaje z łozka od dwóch dni, mam bardzo słaba prawa stronę to jeszcze okrutny ból w nodze i ręku.Mam już dość tej bezradnosci .Jak zwał tak zwala ale żeby chociaż ta nazwa miała wpływ na stan zdrowia. Jeszcze ten stan martwego punktu , niewiele mogą pomoc bo Cis i niewiadomo czy muszę isc do lekarza z głowa pod pachą czy z pachą na głowie .

No zdecydowanie do lekarza, nie ma co siedzieć i czekać.
Odpowiedz
#60
Dzięki wielkie raz jeszcze wszystkim za informacje, i tutaj i na prywatnej wiadomości.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości