Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
Hej. Biorę tecfidere do mają ale ostatnio coś mój układ trawienny nie domaga. Częściej mam mdłości, często brzuch puchnie mi jak balon i jest twardy (wyglądam identycznie jak w 5 msc ciazy). Nigdy nie biorę tabletek na czczo. Nie wiem jak sobie pomoc? Może spróbować z olejem lnianym? Mam wrażenie że wszystkie posilki z glutenem pokonują mnie kilka razy bardziej niż kiedyś :/
Odpowiedz
Szukałam jakiś informacji o nowej wersji Tecfidery, o której kiedyś ktoś tu pisał. Lek Vumerity (fumaran diroksymelu) również produkowany przez Biogen, który przekształca się w organizmie w tę samą postać czynną co Tecfidera, ale powoduje mniej i łagodniejsze żołądkowo-jelitowe skutki uboczne niż Tecfidera. Fajnie jakby trafił w Polsce do refundacji...niestety nigdzie nie znalazłam żadnej informacji na ten temat.

Z innych newsów w zaktualizowanej charakterystyce produktu leczniczego Tecfidery:
- uszczegółowiono akapit odnośnie ryzyka PML,
- pojawiło się łysienie jako częsty objaw.
Podsyłam link: https://www.ema.europa.eu/documents/prod...ion_pl.pdf

Czytałam, że Biogen przegrał apelację w sprawie uchylenia patentu na Tecfidere, więc ciekawe czy w przyszłości nie dostaniemy jakiegoś tańszego leku generycznego.
Odpowiedz
Zapytam dr o lek. Mam wizytę 11 lutego.
Ja covd przeszłam i za 3mc drugi raz covid. Dobrze, że tylko ból głowy miałam 3dni.
Odpowiedz
Moja dr nic nie wie o tym leku. Ja tylko dostałam swoją porcję leków. Dr przyjęła mnie przed oddziałem, nawet badań nie miałam ponieważ na oddziale mają covid. Teraz wizyta w maju.
Odpowiedz
Część przygodę z tecfidera zaczęłam nie dawno jestem tydzień na pełnej dawce 240, pytanie do doświadczonych jestem przeziębiona krople do nosa można stosować  i co wolno brać? Pani doktor prowadząca. Nie osiągalna
Odpowiedz
(11-03-2022, 14:46)Justy napisał(a): Część przygodę z tecfidera zaczęłam nie dawno jestem tydzień na pełnej dawce 240, pytanie do doświadczonych jestem przeziębiona krople do nosa można stosować  i co wolno brać? Pani doktor prowadząca. Nie osiągalna

tak można
Odpowiedz
Justy, gdzie jesteś w programie? Tak z ciekawości.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
(12-03-2022, 18:01)Akinom napisał(a): Justy, gdzie jesteś w programie? Tak z ciekawości.

Łódź
Odpowiedz
Bo to samo jest we Wrocławiu. Panią doktor widuję raz w roku, przy przedłużeniu programu.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
Hej wszystkim. Właśnie wybił rok od rozpoczęcia leczeniem Tecfidera.

Krótko podsumowując:
1. Efekty uboczne: 4 razy flash, czasami uczucie senności 2-3h po przyjęciu tabletki (zdarzyło się to parę razy). Innych efektów brak
2. Brak rzutów w tym okresie (przynajmniej nie zauważyłem)
3. Morfologia trzyma się w ryzach (nic nie spadło, wątroba/nerki ok, limfocyty cały czas w normie między: 1,8-2.2 a badam co miesiąc)

Teraz kontrolny MRI i zobaczymy jaki efekt realnie Uśmiech Mam nadzieję że będzie ok.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 13 gości