Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4,47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
Ja po pierwszy miesiącu przyjmowania Tec, miałam zdecydowanie więcej energii. Utrzymuje się to już 5 miesiąc.
Odpowiedz
Ja jestem na Tecfiderze od maja.

Ostatni miesiąc jeżeli chodzi o zmęczenie był masakrycznu..mogłam zasnąć na siedzaco w pracy ? do tego bóle głowy. W ostatnim tygodniu jest lekka poprawa jeżeli chodzi o zmęczenie. Ale ból głowy został..
Odpowiedz
Ja na początku leczenia byłam mega zmęczona. Potem przeszło.
Odpowiedz
Cześć. Czy ktoś z forumowiczów przy leczeniu Teciferą z powodu innych problemów zdrowotnych stosował jakieś leki z grupy kortykosteroidów (np. encorton lub inne)? Mam problemy z jelitami (wzjg) i nie wiem czy nie będę musiał skorzystać z leczenia tą grupą leków żeby zmniejszyć stan zapalny. Jestem jeszcze przed rozmowami z lekarzami, ale chciałem spytać czy ktoś może miał taki przypadek ?
Odpowiedz
(04-10-2021, 20:56)luigi napisał(a): Cześć. Czy ktoś z forumowiczów przy leczeniu Teciferą z powodu innych problemów zdrowotnych stosował jakieś leki z grupy kortykosteroidów (np. encorton lub inne)? Mam problemy z jelitami (wzjg) i nie wiem czy nie będę musiał skorzystać z leczenia tą grupą leków żeby zmniejszyć stan zapalny. Jestem jeszcze przed rozmowami z lekarzami, ale chciałem spytać czy ktoś może miał taki przypadek ?
Ja biorę Hydrocortisonum. Miałam problem z jelitami a nawet zapalenie wyrostka robaczkoweo. Nie ma po tecfiderze juz biegunek, ale normalnych stolców też nie mam.
Odpowiedz
(04-10-2021, 20:56)luigi napisał(a): Cześć. Czy ktoś z forumowiczów przy leczeniu Teciferą z powodu innych problemów zdrowotnych stosował jakieś leki z grupy kortykosteroidów (np. encorton lub inne)? Mam problemy z jelitami (wzjg) i nie wiem czy nie będę musiał skorzystać z leczenia tą grupą leków żeby zmniejszyć stan zapalny. Jestem jeszcze przed rozmowami z lekarzami, ale chciałem spytać czy ktoś może miał taki przypadek ?
Ja miałam ogromną alergię przez 3 miesiące i brałam encorton i wszystko było w porządku.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
(05-10-2021, 09:10)nadziejka napisał(a):
(04-10-2021, 20:56)luigi napisał(a): Cześć. Czy ktoś z forumowiczów przy leczeniu Teciferą z powodu innych problemów zdrowotnych stosował jakieś leki z grupy kortykosteroidów (np. encorton lub inne)? Mam problemy z jelitami (wzjg) i nie wiem czy nie będę musiał skorzystać z leczenia tą grupą leków żeby zmniejszyć stan zapalny. Jestem jeszcze przed rozmowami z lekarzami, ale chciałem spytać czy ktoś może miał taki przypadek ?
Ja miałam ogromną alergię przez 3 miesiące i brałam  encorton i wszystko było w porządku.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

A czym się objawiała Twoja alergia?
Odpowiedz
(05-10-2021, 11:00)e-smka napisał(a):
(05-10-2021, 09:10)nadziejka napisał(a):
(04-10-2021, 20:56)luigi napisał(a): Cześć. Czy ktoś z forumowiczów przy leczeniu Teciferą z powodu innych problemów zdrowotnych stosował jakieś leki z grupy kortykosteroidów (np. encorton lub inne)? Mam problemy z jelitami (wzjg) i nie wiem czy nie będę musiał skorzystać z leczenia tą grupą leków żeby zmniejszyć stan zapalny. Jestem jeszcze przed rozmowami z lekarzami, ale chciałem spytać czy ktoś może miał taki przypadek ?
Ja miałam ogromną alergię przez 3 miesiące i brałam  encorton i wszystko było w porządku.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

A czym się objawiała Twoja alergia?
Zmieniono mi na 1 miesiąc lek z Tec na Aubagio i dostałam takiej alergii na Aubagio, że nie wiedziałam, jak się nazywam, potworny świąd całego ciała plus wysypka i finalnie zaczęłam jeszcze puchnąć i wtedy postanowiono wdrożyć encorton, bo nic innego nie pomagało... I tak 3 miesiące. Potem wróciłam do Tec i wszystko jest ok

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
No bo ja się męczę od 3 miesięcy z wysypką, alergią, świądem itp. Ale ja już biorę Tec od 1,5 roku i nie wiem czy to możliwe że po roku brania by mi alergia na lek dopiero wyszła...???
Odpowiedz
(05-10-2021, 12:18)e-smka napisał(a): No bo ja się męczę od 3 miesięcy z wysypką, alergią, świądem itp. Ale ja już biorę Tec od 1,5 roku i nie wiem czy to możliwe że po roku brania by mi alergia na lek dopiero wyszła...???
Mi alergolog powiedziała, że miałam taką silną alergię przez obniżone limfocyty (wtedy to się zbiegło z moją limfopenia), po miesiącu limfocyty wróciły do normy, ale układ odpornościowy zamiast łatwo się przeziębiać uruchomił alergię

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości