Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4,47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
(14-10-2021, 11:50)Olaa napisał(a):
(14-10-2021, 11:35)Orchidea ponownie napisał(a): Nareszcie mam wyniki. Obraz RM bez zmian.

Gratulacje UśmiechUśmiech

Dziękuje
Odpowiedz
(14-10-2021, 11:35)Orchidea ponownie napisał(a): Nareszcie mam wyniki. Obraz RM bez zmian.

Przytulanie Wywracanie oczami 
Odpowiedz
(14-10-2021, 11:35)Orchidea ponownie napisał(a): Nareszcie mam wyniki. Obraz RM bez zmian.
U mnie nowe nie doszły, ale 3 się powiększyły. Ale nie będzie mi zmieniała leczenia.
Nie wiem tylko, co myśleć, o tych powiększonych. Nie wiem czy się świecą, bo nie miałam kontrastu...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
(15-10-2021, 08:43)nadziejka napisał(a):
U mnie nowe nie doszły, ale 3 się powiększyły. Ale nie będzie mi zmieniała leczenia.
Nie wiem tylko, co myśleć, o tych powiększonych. Nie wiem czy się świecą, bo nie miałam kontrastu...

Ważne jak Ty się czujesz. Ja mam zmiany w rdzeniu. Tu nie robią mi RM rdzenia więc nie wiem czy w rdzeniu nie dochodzą.
Odpowiedz
(15-10-2021, 10:58)Orchidea ponownie napisał(a):
(15-10-2021, 08:43)nadziejka napisał(a):

Ważne jak Ty się czujesz. Ja mam zmiany w rdzeniu. Tu nie robią mi RM rdzenia więc nie wiem czy w rdzeniu nie dochodzą.
Ja też mam zmiany w rdzeniu. I 2 lata temu miałam aktywną właśnie w rdzeniu i w głowie. To jest absurdalne, że nie badają rdzenia...

Odpowiedz
(15-10-2021, 11:08)nadziejka napisał(a): Ja też mam zmiany w rdzeniu. I 2 lata temu miałam aktywną właśnie w rdzeniu i w głowie. To jest absurdalne, że nie badają rdzenia...

W programie badają tylko głowę..
Teraz przy okazji zbliżającego się rocznego MRI głowy zagadałam o kontrolę odcinka piersiowego. Dostałam skierowanie także i na to. We wrześniu zeszłego roku miałam rzut, w szpitalu zrobili mi wtedy piersiowy i tam właśnie miałam aktywne. 
Tylko teraz właśnie zastanawiam się czy ewentualne zmiany w rdzeniu będą brane pod uwagę przy okazji decyzji o kontynuacji programu Zdezorientowany Ale nie ma co myśleć naprzód, bo nie mamy na to wpływuUśmiech
Odpowiedz
Orchidea, super wiadomość!

U mnie w programie też robią tylko głowę, ale jak zapytalam o odcinek piersiowy to bez problemu lekarz wypisał skierowanie.
Odpowiedz
Jest nadzieja. Byłam u ortopedy. Mam problem z kolanem. Rtg i okazało się, że miałam pęknięte. Twarda baba jestem. Zapewne dla tego problemy z chodzeniem. Seria zastrzyków w kolano mnie czeka. Ciągle mi się ugina. Teraz stopa sina bo kolano się ugielo i pod trzymałam się na wygiętej stopie. Moja dr miała nosa, że z kolanem coś nie tak.
Odpowiedz
Drodzy, mam pytanie dotyczące problemów jelitowych przy Tecfiderze. Z góry przepraszam za dosłowność opisów, to wstydliwy problem Smutny
Na samym początku terapii męczyły mnie raczej biegunki i bóle żołądka. Na miesiąc zmniejszono mi ponownie dawkę, żeby organizm się przyzwyczaił, co udało się w dużej mierze osiągnąć. Żołądek przestał mi tak mocno dokuczać, biegunki ustąpiły, ale zaczęły się zaparcia i to takie konkretne. Załatwiam się 1-2 razy w tygodniu Smutny ale jeśli już, to tak ze 2 razy dziennie, z czego raz tak bardziej na rzadko.
Gdyby nie Tec, to byłby modelowy stan, który powinien zapalić lampkę ostrzegawczą przed rakiem jelita grubego. We wszystkich opisach, na co zwrócić uwagę i co powinno skłonić do wizyty u lekarza i wykonania kolonoskopii, jest taka zmiana rytmu wypróżnień. Nie uśmiecha mi się to badanie. Jak sądzicie, czy ten problem może się wiązać z Tec, czy jednak zacisnąć zęby i zrobić tę kolonoskopię?
Z góry przeogromne dzięki za odpowiedzi.
Odpowiedz
1 - 2 razy w tygodniu to rzeczywiście bardzo rzadko  Smutny
Problemy z jelitami są chyba dość częste przy SM. Na mnie zbawienny wpływ ma picie oleju lnianego. I mówię poważnie, chociaż jestem raczej sceptycznie nastawiona do naturalnych czy ziołowych kuracji. Odkąd piję olej lniany skończyły się moje problemy z zaparciami. A stosowanie zaczęłam wraz z przyjmowaniem Tecfidery i miał mi służyć jako osłona. Z resztą w tej roli również się sprawdza, ponieważ ani raz nie bolał mnie żołądek odkąd zażywam Tec  Cwaniak
~ Warto czasem złapać bliznę od życia, by unieść ręce wraz z ostatnim gwizdkiem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 14 gości