Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
Hejka, lek powinien poprawic Twoj Stan a nie go pogorszyc, jesli czujesz sie zle to porozmawiaj z lekarzem, ja tak odstawilam betaferon po 2 tygodniach bądź 3, myslalam ze umrę, nigdy wcześniej ani pozniej nie czulam sie tak zle jak podczas brania tego leku. jest kilka opcji wiec jesli tecfidera nie jest dla Ciebie i zle ją znosisz to ja bym poszukała z lekarzem innych opcji . Ja tez probowalam olej lniany, to najbardziej ohydna rzecz jakiej kiedykolwiek probowalam w zyciu. Robilam kilka prób, nie dalo rady nie przemóc, po malej łyzeczce obijało mi sie tym smakiem caly dzien , tragedia jakas jak dla mnie. . Kazdemu sluzy cos innego I cos innego pomaga, mi tecfidera oprócz flasha od czasu do czasu I niskich bialych krwinek - niczego nie zmienila. Powodzenia! I duzo duzo zdrowia Serce
Odpowiedz
(06-08-2022, 15:06)marrlena napisał(a): Nie próbowałam jeszcze z siemieniem lnianym, może trzeba będzie zobaczyć czy to coś pomoże.
Moja lekarka też jest na urlopie ale stwierdziłam że wytrzymam tydzień z tym bólem, a jeśli to się nie zmieni będę działać. Dzisiaj jest o wiele lepiej i mam nadzieję że tak zostanie.
A olej lniany powinien być z apteki czy poprostu ze sklepu? I to przed Tecfidera czy bez różnicy?

Uczucie głodu (zaraz po posiłku) jest normalne ?

Przeczytałam całe forum i nikt nie wspominał o uczuciu głodu, wreszcie ktoś czuje jak ja. Po około godzinie po śniadaniu czuję ogromny głód, czasami podjadam, a czasami przemęczę to.
A na śniadanie jem 1 bułkę
Odpowiedz
Ja to jem na siłę. Bo wiem, że pusty żołądek bardzo boli. Ile razy zapomnę zjeść i boli to moje. Nie czuje głodu. Przed okresem mam czasem napady.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
Hej Kasia76, ja tak czasem mam ze pomimo obfitego posilku to czuje ogromny glod chwile później, bez znaczenia czy śniadanie, obiad czy kolacja, nie wiem czemu tak jest, nawet nie pomyslalam ze to moze byc od tecfidery. No I tak jak Akinom pisze, przed okresem to jestem non stop glodna.
Odpowiedz
Czyli coś w tym jest, z tym głodem, przed okresem to już nie wspomnę... Tylko właśnie czytałam, że brak apetytu z uwagi na bóle niektórzy mają, jak Akinom.
Mam jeszcze zespół jelita drażliwego, więc musze jeść systematycznie co 3 godziny, w każdym razie staram się. Zresztą lubię jeść Uśmiech
Odpowiedz
Ja jeść nie lubię, co jest odwrotnieproporcjonalne do mojego wyglądu. Ale mówi się trudno.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
Hej dawno mnie tu nie było. Od 8 września mam 2gie podejście do Aubagio. Dr mi zmienia lek. Mam niedokrwistość której nawet w ciąży nie miałam. Buziaki dla Was.
Odpowiedz
Hej, miałam w lipcu rezonans w środę u lekarki wyniki- mniej więcej wszystko po staremu, tak jak rok temu, wiec ok Uśmiech ale mam wrażenie że mi się rzut zaczyna bo od wczoraj czuję mrowienie w palcach i noga mi drętwieje Smutny a już tak dawno nie miałam żadnego rzutu Smutny
Odpowiedz
(09-08-2022, 10:16)e-smka napisał(a):
(04-08-2022, 15:32)Iris napisał(a):
(04-08-2022, 13:54)e-smka napisał(a): Jak zaczęłam brać Tecfiderę to po 3 miesiącach zaczęły wypadać mi włosy. Wypadały przez pół roku, potem przestały.
Odrosły...
I to nie są moje włosy!!!!!!!!!
Odrosły mi całkiem inne włosy, a może Tec tak na nie działa...?
Zawsze proste i usłuchane, teraz kręcą się, puszą i robią co chcą!!!
Jedna fryzjera mi powiedziała, że po Covidzie lub szczepieniu przeciwko Covid włosy się mogą zmienić, ale może to bzdura.
Czy zauważyliście zmiany w swoich włosach przy braniu Tec?

Taaak! Myślałam, że jestem jakims odosobnionym przypadkiem ? Miałam wcześniej włosy z tendencją do falowania. Ponieważ zaczęły mi wypadać, to ścięłam na całkiem króciutko, dosłownie 2 cm od czaszki, teraz odrosły i mam afro normalnie. Nikt nie chce wierzyć, że to nie jest trwała ? A u mnie już zaczęły odrastać przed szczepieniami, a covida nie miałam.

Byłam u nowej fryzjerki, mówi, że leki mają wpływ na włosy, więc kto wie... Teraz mi bardzo mocno ścięła i mam nadzieję, że będą do ogarnięcia Duży uśmiech

Mi też przy tec włosy zaczęły się puszyć (jak siano). Nawet szampon z odżywką nie pomagał w rozczesaniu ich (a mam krótkie). Taki efekt miałam tylko raz w przeszłości po urodzeniu dziecka ale wtedy szampon z odżywką pomógł.
Teraz to muszę się nieźle nagimnastykować żeby rozczesać po myciu. Duży uśmiech
Odpowiedz
(15-08-2022, 10:26)smarrito napisał(a):
(09-08-2022, 10:16)e-smka napisał(a):
(04-08-2022, 15:32)Iris napisał(a):
(04-08-2022, 13:54)e-smka napisał(a): Jak zaczęłam brać Tecfiderę to po 3 miesiącach zaczęły wypadać mi włosy. Wypadały przez pół roku, potem przestały.
Odrosły...
I to nie są moje włosy!!!!!!!!!
Odrosły mi całkiem inne włosy, a może Tec tak na nie działa...?
Zawsze proste i usłuchane, teraz kręcą się, puszą i robią co chcą!!!
Jedna fryzjera mi powiedziała, że po Covidzie lub szczepieniu przeciwko Covid włosy się mogą zmienić, ale może to bzdura.
Czy zauważyliście zmiany w swoich włosach przy braniu Tec?

Taaak! Myślałam, że jestem jakims odosobnionym przypadkiem ? Miałam wcześniej włosy z tendencją do falowania. Ponieważ zaczęły mi wypadać, to ścięłam na całkiem króciutko, dosłownie 2 cm od czaszki, teraz odrosły i mam afro normalnie. Nikt nie chce wierzyć, że to nie jest trwała ? A u mnie już zaczęły odrastać przed szczepieniami, a covida nie miałam.

Byłam u nowej fryzjerki, mówi, że leki mają wpływ na włosy, więc kto wie... Teraz mi bardzo mocno ścięła i mam nadzieję, że będą do ogarnięcia Duży uśmiech

Mi też przy tec włosy zaczęły się puszyć (jak siano). Nawet szampon z odżywką nie pomagał w rozczesaniu ich (a mam krótkie). Taki efekt miałam tylko raz w przeszłości po urodzeniu dziecka ale wtedy szampon z odżywką pomógł.
Teraz to muszę się nieźle nagimnastykować żeby rozczesać po myciu. Duży uśmiech

Nie wiem, czy to będzie pomocne, ale ja przy mocno kręconych włosach, żeby zapobiegać puszeniu, stosuje taki zabieg. Włosy myje zwykle rano, więc wieczorem, na dzień przed myciem, mieszam na ręce sporą ilość żelu z aloesu z kilkoma kroplami oleju z avocado i wcieram to we włosy, tak raz na dwa tygodnie u mnie wystarcza. Zostawiam na całą noc i rano myje głowę. Stosuje szampon, odżywkę i taki spray do kręconych włosów - układają się super, mają bardzo ładny skręt i w ogóle się nie puszą.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 13 gości