Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
Mi na początku brania tecifdery nic nie pomagało praktycznie, jedynie czas. Ale i tak polecałabym probiotyk + ipp 40 + espumisan x2 czasami dawał jakiś efekt, ale rowniez polecam siemie lniane na pewno oraz olej lniany! Kasza jaglana również bo neutralizuje kwas żołądkowy
Odpowiedz
A mi pomagała szklanka mleka  Duży uśmiech Mój neurolog mi mówił, że posiłki przed tabletką nie muszą być tłuste, ale żeby zawierały produkty mleczne. Jak mimo to wystąpiły skurcze żołądka, to wypijałam szklankę mleka i przechodziło jak ręką odjął
Odpowiedz
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, na pewno się przydadzą zwłaszcza, że to mój początek z SM jak i Tecfiderą.
Muszę po prostu "próbować" wszystkiego i sprawdzić co będzie dla mnie dobre.
Obecnie lekarz polecił mi odstawienie Tecfidery na kilka dni przez wymioty i możliwość jelitówki. Zacznę znowu od soboty od dawki 120mg. Dzisiaj byłam na badaniach, są ok, tylko czerwone krwinki i Hg spadła.
Odpowiedz
(04-08-2022, 13:54)e-smka napisał(a): Jak zaczęłam brać Tecfiderę to po 3 miesiącach zaczęły wypadać mi włosy. Wypadały przez pół roku, potem przestały.
Odrosły...
I to nie są moje włosy!!!!!!!!!
Odrosły mi całkiem inne włosy, a może Tec tak na nie działa...?
Zawsze proste i usłuchane, teraz kręcą się, puszą i robią co chcą!!!
Jedna fryzjera mi powiedziała, że po Covidzie lub szczepieniu przeciwko Covid włosy się mogą zmienić, ale może to bzdura.
Czy zauważyliście zmiany w swoich włosach przy braniu Tec?

Taaak! Myślałam, że jestem jakims odosobnionym przypadkiem ? Miałam wcześniej włosy z tendencją do falowania. Ponieważ zaczęły mi wypadać, to ścięłam na całkiem króciutko, dosłownie 2 cm od czaszki, teraz odrosły i mam afro normalnie. Nikt nie chce wierzyć, że to nie jest trwała ? A u mnie już zaczęły odrastać przed szczepieniami, a covida nie miałam.
Odpowiedz
Hej,
przez tydzień brałam dawkę 120mg, później 3 dni 240mg i przerwałam.
120mg - czułam się w sumie dobrze,
240mg - czułam się trochę gorzej, uczucia gorąca i czerwone ręce
Zaczęłam przyjmować też żelazo ponieważ w wynikach słabo wyszłam i lekarz zalecił przyjmowanie.
Nie wiem właściwie dlaczego ale zaczęłam wymiotować i ogólnie strasznie się czułam, przez 2 dni praktycznie nic nie jadłam, być może była to jelitówka więc lekarz postanowił żebym przestała przyjmować Tec przez tydzień żeby uspokoić żołądek...
Przerwa minęła i od nowa 120mg przez 2 tygodnie a później znowu 240mg.
Od tygodnia biorę znowu 120mg i jest strasznie, cały czas boli mnie brzuch, uderzenia gorąca, czerwona skóra...
Boję się jeść cokolwiek, czasem po jedzeniu umieram...
Dostałam kartkę ze szpitala co jeść, czego nie jeść więc większości unikam bo nie chcę sprawdzać czy mój brzuch to wytrzyma czy znowu będę męczyć się przez jakiś czas... Mam teraz urlop i nie wychodzę praktycznie z domu bo zwyczajnie nie jestem w stanie...
Czytałam trochę w internecie, wiem żeby unikać śmietany, ostrych potraw i czekolady bo to akurat przetestowałam....
Nie mam już siły... Czuję, że Tecfidera chce mnie zabić a nie pomóc...
Może tak musi być na początku ale to jest po prostu straszne... nie wiem już co z tym robić, na tą chwilę wymyśliłam że jeśli nie przejdzie mi do poniedziałku skontaktuję się z lekarzem...
Może macie jakieś rady na to wszystko... Stosować jakaś specjalną dietę, wystrzegać się czegoś szczególnie?
Nie wyobrażam sobie że w pracy będę przechodzić to samo...
Odpowiedz
Marlena, moj pierwszy tydzien na 120mg byl super. Nie dzialo sie nic. Potem kilka pierwszych dni  na pelnej dawce bylo o dziwo idealnie , rowniez nie dzialo sie kompletnie nic. A potem dopiero zaczela sie jazda z zoladkiem   Chory Chory Chory
Myslalam, ze nie dam rady jesli tak mialby wygladac kazdy dzien. Balam sie, ze tak juz zostanie. W tamtym czasie duzo dalo mi to forum i ten wlasnie watekUśmiech
Zycze Ci, aby Twoje problemy minely tak jak stalo sie to u mnie. Trzymam kciuki!
Odpowiedz
(05-08-2022, 12:57)marrlena napisał(a): Hej,
przez tydzień brałam dawkę 120mg, później 3 dni 240mg i przerwałam.
120mg - czułam się w sumie dobrze,
240mg - czułam się trochę gorzej, uczucia gorąca i czerwone ręce
Zaczęłam przyjmować też żelazo ponieważ w wynikach słabo wyszłam i lekarz zalecił przyjmowanie.
Nie wiem właściwie dlaczego ale zaczęłam wymiotować i ogólnie strasznie się czułam, przez 2 dni praktycznie nic nie jadłam, być może była to jelitówka więc lekarz postanowił żebym przestała przyjmować Tec przez tydzień żeby uspokoić żołądek...
Przerwa minęła i od nowa 120mg przez 2 tygodnie a później znowu 240mg.
Od tygodnia biorę znowu 120mg i jest strasznie, cały czas boli mnie brzuch, uderzenia gorąca, czerwona skóra...
Boję się jeść cokolwiek, czasem po jedzeniu umieram...
Dostałam kartkę ze szpitala co jeść, czego nie jeść więc większości unikam bo nie chcę sprawdzać czy mój brzuch to wytrzyma czy znowu będę męczyć się przez jakiś czas... Mam teraz urlop i nie wychodzę praktycznie z domu bo zwyczajnie nie jestem w stanie...
Czytałam trochę w internecie, wiem żeby unikać śmietany, ostrych potraw i czekolady bo to akurat przetestowałam....
Nie mam już siły... Czuję, że Tecfidera chce mnie zabić a nie pomóc...
Może tak musi być na początku ale to jest po prostu straszne... nie wiem już co z tym robić, na tą chwilę wymyśliłam że jeśli nie przejdzie mi do poniedziałku skontaktuję się z lekarzem...
Może macie jakieś rady na to wszystko... Stosować jakaś specjalną dietę, wystrzegać się czegoś szczególnie?
Nie wyobrażam sobie że w pracy będę przechodzić to samo...

Ja też tak miałam z silniejsza dawką. Pojechałam na SOR bo już nie wiedziałam co robić a moja lekarka wyjechała na urlop. No ale jakoś powolutku przechodziło. Mi pomagało picie zaparzonego siemienia rano na czczo i potem jeszcze w ciągu dnia raz
Odpowiedz
Mi pomaga olej lniany
Odpowiedz
Nie próbowałam jeszcze z siemieniem lnianym, może trzeba będzie zobaczyć czy to coś pomoże.
Moja lekarka też jest na urlopie ale stwierdziłam że wytrzymam tydzień z tym bólem, a jeśli to się nie zmieni będę działać. Dzisiaj jest o wiele lepiej i mam nadzieję że tak zostanie.
A olej lniany powinien być z apteki czy poprostu ze sklepu? I to przed Tecfidera czy bez różnicy?

Uczucie głodu (zaraz po posiłku) jest normalne ?
Odpowiedz
(06-08-2022, 15:06)marrlena napisał(a): Nie próbowałam jeszcze z siemieniem lnianym, może trzeba będzie zobaczyć czy to coś pomoże.
Moja lekarka też jest na urlopie ale stwierdziłam że wytrzymam tydzień z tym bólem, a jeśli to się nie zmieni będę działać. Dzisiaj jest o wiele lepiej i mam nadzieję że tak zostanie.
A olej lniany powinien być z apteki czy poprostu ze sklepu? I to przed Tecfidera czy bez różnicy?

Uczucie głodu (zaraz po posiłku) jest normalne ?

Olej w aptece i pamiętaj aby trzymać go w lodówce. Ja olej też biorę, zazwyczaj 1 łyżka po zażyciu Tecfidery
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości