Ocena wątku:
  • 19 głosów - średnia: 4.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera
Tec działa Uśmiech
Wnioski z MR:
"Zmiany demielinizacyjne, bez nowych ognisk, bez cech aktywności.
W porównaniu z badaniem poprzednim obraz stabilny."
Odpowiedz
Tęcza 
Hej, hej. Dawno mnie nie było. Ale zaglądam ?
Niestety mam rzut, na lewą nogę. Wczoraj spędziłam że 3 godziny na SOR i dostałam Metypred, bo nie mogę zostać w szpitalu. Mam nadzieję, że pomogą ?
Odpowiedz
(19-04-2022, 13:32)Jazzy napisał(a): Tec działa Uśmiech
Wnioski z MR:
"Zmiany demielinizacyjne, bez nowych ognisk, bez cech aktywności.
W porównaniu z badaniem poprzednim obraz stabilny."

Super! U mnie też po pierwszym roku było spoko. Teraz w czerwcu będzie mijał drugi rok i zobaczymy czy będzie ok czy coś się pozmienia. Ale mam wrażenie, że Tec działa Oczko
Odpowiedz
(24-04-2022, 21:35)marti86 napisał(a):
(19-04-2022, 13:32)Jazzy napisał(a): Tec działa Uśmiech
Wnioski z MR:
"Zmiany demielinizacyjne, bez nowych ognisk, bez cech aktywności.
W porównaniu z badaniem poprzednim obraz stabilny."

Super! U mnie też po pierwszym roku było spoko. Teraz w czerwcu będzie mijał drugi rok i zobaczymy czy będzie ok czy coś się pozmienia. Ale mam wrażenie, że Tec działa Oczko
To czekam na informacje Uśmiech
Odpowiedz
A ja dzisiaj byłam odebrać tecfidere w szpitalu i dostałam tylko 1 opakowanie  Smutny z adnotacja że mam powtórzyć za miesiąc morfologię bo mam leukopenię (mam 3,1 a norma od 4). Co ciekawe limfocyty mam w normie, ciut za mało mam neutrofili. Dodam że odkąd pamiętam mam białe krwinki w granicach albo poniżej dolnej normy... Ktoś tak miał? Coś polecacie na podwyższenie poziomu leukocytów? Umówiłam się na telekonsultacje do hematologa ale termin mam w połowie czerwca.
Odpowiedz
Mi się czepiała do limfocytów i do wątrobowych, które powtarzałam. Dostałam co prawda 3 opakowania warunkowo, ale po powtórzeniu badań dzwoniłam, bo były jeszcze gorsze. Wtedy kazała mi wziąć coś na watrobe i usłyszałam, że tec nie niszczy wątroby. Aż wróciłam do ulotki i stwierdziłam, że ta kobieta jest niereformowalny.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
(27-05-2022, 10:07)marcepanka napisał(a): A ja dzisiaj byłam odebrać tecfidere w szpitalu i dostałam tylko 1 opakowanie  Smutny z adnotacja że mam powtórzyć za miesiąc morfologię bo mam leukopenię (mam 3,1 a norma od 4). Co ciekawe limfocyty mam w normie, ciut za mało mam neutrofili. Dodam że odkąd pamiętam mam białe krwinki w granicach albo poniżej dolnej normy... Ktoś tak miał? Coś polecacie na podwyższenie poziomu leukocytów? Umówiłam się na telekonsultacje do hematologa ale termin mam w połowie czerwca.

Ja miałam cały czas około 3,5, ale w ostatnich badaniach wyszło 2,97. Nie czepiali się, bo limfocyty mam 1,04, czyli w normie, a mówią, że to najważniejsze. Postanowiłam jednak nie czekać, aż się pogorszą te wyniki i od poniedziałku zaczynam kurację zgodnie z poniższym artykułem:
https://www.dietaeliminacyjna.pl/podnies...h-krwinek/

Za jakieś 3 tygodnie powtórzę sobie prywatnie morfologię i zobaczymy, jak będzie.
Odpowiedz
(25-04-2022, 12:13)e-smka napisał(a):
(22-04-2022, 12:14)nadziejka napisał(a): Hej, hej. Dawno mnie nie było. Ale zaglądam ?
Niestety mam rzut, na lewą nogę. Wczoraj spędziłam że 3 godziny na SOR i dostałam Metypred, bo nie mogę zostać w szpitalu. Mam nadzieję, że pomogą ?

Trzymaj się dzielnie Uśmiech
Trzymaj się. Ja z noga złamana chodzę. Daj znać jak się czujesz.
Odpowiedz
Cześć
Mam pytanie czy ktoś z was zrezygnował z Tecfidery po trudnych początkach leczenia? Trudne początki oznaczają odczyn alergiczny tzw rumień połączony z plamami i krostami na całym ciele plus palenie w mózgu, czasem w częsci potylicznej, a czasem całości. Takie objawy mam mimo przedłużonej początkowej dawki 120mg o kolejne dwa tygodnie, czyli w sumie pięć tygodni biorę tą małą dawkę, a objawy oprócz rumienia - giganta to jeszcze nudności, rozbicie, senność itp…
Po przyjęciu cytyryzyny rumień się zmniejsza, ale i tak trwa około godziny po każdej tabletce, czyli 2x dziennie.
Reasumując - czy ktoś miał może podobne początki, które jakimś cudem minęły i po czasie nie było już takich objawów? (Nie mówię tu o znanym wszystkim fleszu tylko o objawach jak wyzej) ??‍♀️ 
Pozdrawiam
Odpowiedz
(27-05-2022, 17:32)Iris napisał(a):
(27-05-2022, 10:07)marcepanka napisał(a): A ja dzisiaj byłam odebrać tecfidere w szpitalu i dostałam tylko 1 opakowanie  Smutny z adnotacja że mam powtórzyć za miesiąc morfologię bo mam leukopenię (mam 3,1 a norma od 4). Co ciekawe limfocyty mam w normie, ciut za mało mam neutrofili. Dodam że odkąd pamiętam mam białe krwinki w granicach albo poniżej dolnej normy... Ktoś tak miał? Coś polecacie na podwyższenie poziomu leukocytów? Umówiłam się na telekonsultacje do hematologa ale termin mam w połowie czerwca.

Ja miałam cały czas około 3,5, ale w ostatnich badaniach wyszło 2,97. Nie czepiali się, bo limfocyty mam 1,04, czyli w normie, a mówią, że to najważniejsze. Postanowiłam jednak nie czekać, aż się pogorszą te wyniki i od poniedziałku zaczynam kurację zgodnie z poniższym artykułem:
https://www.dietaeliminacyjna.pl/podnies...h-krwinek/

Za jakieś 3 tygodnie powtórzę sobie prywatnie morfologię i zobaczymy, jak będzie.
Powtórzyłam morfologię i rzeczywiście wygląda na to, że to działa, bo wyniki wyraźnie się poprawiły, a Tecfidere brałam normalnie cały czas, bez zmniejszenia dawki. Będę stosowała te kurację jeszcze przez miesiąc, żeby podbić bardziej wyniki leukocytów, będzie potem z czego tracić  Oczko
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 30 gości