Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie-konsultacja opisu RM
#11
Daj znać, czy coś wyszło. Mam bardzo podobne objawy do Twoich. U mnie dodatnia próba tężyczkowa, objaw Trosseau. Objawy od września 2021. Poprawa po diagnozie i suplementacji. W maju przeszłam bardzo ciężko jelitówkę i traumatyczny stres. Przez kilka dni opadała mi powieka, doszło drętwienie prawej ręki. Do tego osłabienie siły i napadowe skurcze palca środkowego. Znowu zaczęłam obawiać się, że to może jednak sm choć lekarze kazali się nie przejmować. Czasami też mam ochotę jechać na SOR Smutny

Podpowiedzcie, czy rezonans głowy i odcinka szyjnego pozwala wykluczyć SM? Chcę się umówić prywatnie dla świętego spokoju.
Odpowiedz
#12
Czekam na wyniki rezonansu głowy i kręgosłupa szyjnego z kontrastem. Słuchajcie, jeśli nic nie wyjdzie po pół roku od pojawienia się objawów to zapomnieć o SM czy jednak jeszcze za wcześnie żeby pojawiły się jakieś zmiany ?
Odpowiedz
#13
Też chętnie się dowiem po jakim czasie od pierwszych objawów mogą pojawić się zmiany na RM?
Odpowiedz
#14
Dobra. Mam wynik. Mógłby się ktoś odnieść ? Pielęgniarka podrzuciła, ale z racji tego ze w pn będzie lekarz prowadzący to się dowiem co i jak. Opis brzmi:
MR głowy przed i po dożylnym podaniu kontrastu.
Obrazowanie dyfuzyjne nie uwidoczniło ognisk restrykcji dyfuzji. Obraz mózgowia prawidłowy, bez zmian ogniskowych i obszarów patologicznego wzmocnienia pokontrastowego. Układ komorowy położony prawidłowo, nieposzerzony, nieucisniety. Przymozgowe przestrzenie płynowe w normie. Zatoki żylne w oponie twardej bez cech zakrzepicy. Okolica siodła tureckiego, kątów mostowo-móżdżkowych i oczodoły w wykonanym badaniu bez zmian patologicznych. Zgrubienie błony śluzowej do 12 mm w dnie zatoki szczękowej lewej. Poza tym zatoki oboczne nosa, piramidy k. skroniowych prawidłowo powietrzne.
Teraz moje pytanie. Czy jest tu coś co mogłoby świadczyć o SM? Albo czy jeśli były by zmiany demielinizacyjne, to zostałyby opisane w rezonansie?
Odpowiedz
#15
U mnie zmiany demielinizacyjne były wprost opisane i nazwane.
Odpowiedz
#16
MarcinS przy którym rzucie ? Pisałeś coś że po pierwszym nic nie wyszło.
Odpowiedz
#17
Po pierwszym PZNW rzeczywiście nic nie było. Po drugim już tak i w opisie wprost napisano o zmianach o charakterze demielinizacji.
Odpowiedz
#18
MarcinS w jakich odcinkach miałeś robiony rezonans? Gdzie wyszły zmiany? Ile czasu upłynęło od pierwszego rzutu?
Lalo masz dużo objawów wskazujących na tężyczkę. Zrób próbę ischemiczną. Mi wykręca rękę nawet po zaciśnięciu ramienia druga dłonią. Borelioza często bywa przyczyna tężyczki, więc pod tym kątem tez warto zrobić badania.
Odpowiedz
#19
(15-07-2022, 21:44)LLT napisał(a): MarcinS w jakich odcinkach miałeś robiony rezonans? Gdzie wyszły zmiany? Ile czasu upłynęło od pierwszego rzutu?
Lalo masz dużo objawów wskazujących na tężyczkę. Zrób próbę ischemiczną. Mi wykręca rękę nawet po zaciśnięciu ramienia druga dłonią. Borelioza często bywa przyczyna tężyczki, więc pod tym kątem tez warto zrobić badania.
Na mnie patrzą jak na wariata w tym szpitalu hehe. Nawet miałem konsultację z psychoterapeutą czy to nie od nerwicy. No ale skoro rezonans z kontrastem czysty… W marcu nic nie wyszło i teraz nic nie wyszło. Lekarze coś wspominali i próbie tezyczkowej, ale póki co czekam.
Odpowiedz
#20
U mnie też zmiany demienilizacyjne były opisane. Przy pierwszym rezonansie nawet jedna ulegała wzmocnieniu kontrastowemu. Wtedy minęły jakieś 2 miesiące od rzutu. Nie wiem czy ta aktywna zmiana była z tego rzutu, czy po prostu choroba sobie wesoło postępowała. Teraz rzutu nie miałam już dawno, te stare zmiany w rezonansach nadal wychodzą, ale nowych ani aktywnych nie ma. Widocznie leki działają. Jak byłam w szpitalu na punkcji to sami mnie zbadali też pod kątem boreliozy bo daje ponoć podobne objawy. Ale borelioza u mnie nie wyszła.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości