Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie-konsultacja opisu RM
#41
(17-07-2022, 12:31)JMonika79 napisał(a): Mnie  w szpitalu powiedziano, że  ręce to odcinek szyjny, wszystko od pasa w dół to piersiowy,  wszelkie zaburzenia widzenia,  równowaga itede to głowa. U mnie sie sprawdziło. Gdy zrobił mi sie  wielki glut w odcinku piersiowym to odcięło kompletnie nogi I pęcherz, kiedy w szyi - to odcięło mi ręce.

Hej, pozwolę sobie podpytać: a wiesz może jak wygląda sprawa z drżeniem (spoczynkowym) / wibracjami w całym ciele (nogi, ręce, szyja, plecy, brzuch, klatka)? Czy o tym akurat nie wspominali? Ale tak na logikę skoro w tak różnych miejscach to chyba wydawałoby się, że głowa też, nie? Gdzieś czytałem, że to powodują zmiany w móżdżku ale to tylko informacja z internetu nie od lekarzy więc nie wiem na ile to prawda.
Odpowiedz
#42
(17-07-2022, 16:07)bert napisał(a):
(17-07-2022, 12:31)JMonika79 napisał(a): Mnie  w szpitalu powiedziano, że  ręce to odcinek szyjny, wszystko od pasa w dół to piersiowy,  wszelkie zaburzenia widzenia,  równowaga itede to głowa. U mnie sie sprawdziło. Gdy zrobił mi sie  wielki glut w odcinku piersiowym to odcięło kompletnie nogi I pęcherz, kiedy w szyi - to odcięło mi ręce.

Hej, pozwolę sobie podpytać: a wiesz może jak wygląda sprawa z drżeniem (spoczynkowym) / wibracjami w całym ciele (nogi, ręce, szyja, plecy, brzuch, klatka)? Czy o tym akurat nie wspominali? Ale tak na logikę skoro w tak różnych miejscach to chyba wydawałoby się, że głowa też, nie? Gdzieś czytałem, że to powodują zmiany w móżdżku ale to tylko informacja z internetu nie od lekarzy więc nie wiem na ile to prawda.

Za wszelkie parestezje , drętwienia , zmienione czucie/ brak czucia w konczynach odpowiadają zmiany w rdzeniu, za wszelkie problemy ze wzrokiem, mową, słuchem, zawroty głowy, utrata równowagi - za to odpowiadają zmiany w mózgu. W zaleznosci w ktorym miejscu uszkodzona jest ta mielina - tam to przewodzenie w nerwach nie działa poprawnie. Ja takich wibracji nie mam, nieraz mam uczucie rażenia prądem przez cale ciało, zazwyczaj w spoczynku. Za wszelkie dziwne sensacje ponizej glowy obwiniano zmiany w rdzeniu. Tak tłumaczono mi to w dwoch róznych szpitalach.

(17-07-2022, 14:08)Lalo napisał(a):
(17-07-2022, 11:21)JMonika79 napisał(a): Hej Lalo,  nalezy cieszyc sie że w rezonansie czysto  Uśmiech tu wiekszosc z nas marzyłaby Aby takie wyniki otrzymac  Uśmiech punkcja nie jest ani przyjemna ani miarodajna. Ja mam MS I nie mam prążkow.  Odpusc,  wyluzuj, ciesz sie zyciem I kazdym dniem. Nie ma sensu wypytywac I sie zadręczac . Pozdrawiam serdecznie  Serce

Monika, mam rozumieć ze po pół romu permanentnego trwania objawów: tj. drętwienia twarzy, rąk i nóg, jeśli nic nie wyszło w mózgu ani kręgosłupie szyjnym to znaczy ze wszystko ok? Czy to tez nie jest miarodajne? No bo skoro piszesz, ze punkcja jest niemiarodajna to ja już nie mam pomysłu co może wykluczyć bądź potwierdzić chorobę. Pozdrawiam.

Hejka. Nikt nie zdiagnozuje SM bez zmian w rezonansie, punkcja może potwierdzic obecnosc tych prążkow bądź jak w moim przypadku nie. Wykonano u mnie badania na boreliozę I kiłę plus wszelkie minerały I inne parametry. Wiem ze niski poziom B12 potrafi tez człowiekiem kręcic we wszystkie strony, to samo tężyczka. Drętwienia mogą byc wlasnie od B12. Pozdrawiam
Odpowiedz
#43
U mnie objawy: pulsowanie ciała, uczucie niestabilności (jak na statku), drżenie ciała przed snem, niepokój, spadek koncentracji, zwieszanie wzroku podczas jazdy samochodem, sporadyczne błyski, szumy uszne, silne skurcze w jelitach, problemy trawienne, masakrycznie zimne dłonie i stopy, wypadanie włosów. W maju po silnym stresie i jelitówce doszło drętwienie ręki, zmniejszenie jej siły i napadowe skurcze palca środkowego. Wszystko nasila się w stresie, czasami przed miesiączką. Rezonans samej głowy 2 miesiące od objawów czysty. Próba tężyczkowa dodatnia i mam nadzieję, że na tym się skończy. Gdyby nie nowe objawy dałabym sobie spokój z ponownym rezonansem.
Odpowiedz
#44
Hej LLT, na moje oko Ty masz typowe objawy tężyczki, podczas mojej diagnozy ja przeryłam Internet i uczepiłam sie tej tężyczki jako ostatniej deski ratunku. Niestety rezonans nie pozostawił mi żadnych złudzeń Smutny na Twoim miejscu poszłabym do dobrego endokrynologa bo ta tęzyczka zaburza prace hormonalną też, on juz odpowiednio Tobą pokieruje, suplementacja wapnia, magnezu I vit D w wiekszych dawkach ( pod kontrolą lekarza) , dużo odpoczynku, umiarkowany wysiłek fizyczny , sporo snu, zdrowa dieta , pozdrawiam serdecznie I życzę dużo dużo zdrowia Serce
Odpowiedz
#45
Ja już po wypisie, dostałem dokument z informacją: inne zaburzenia układu nerwowego niesklasyfikowane gdzie indziej.
RM kręgosłupa szyjnego: rdzeń kręgowy o prawidłowym sygnale, bez widocznych ognisk demielinizacji. Patologicznych obszarów wzmocnienia pokontrastowego nie stwierdzam.
Próba tezyczkowa: słabo dodatnia.
Stwierdzili, ze to napięcie o stres powodują takie objawy. Także tak to u mnie ostatecznie wyglada. Tylko niepokoi mnie to zdanie „bez widocznych ognisk”. Czy w ogóle ich nie ma czy są ale nieistotne ?? Bo już w paranoję popadam.
Odpowiedz
#46
Hej Lalo, super wiadomość Uśmiech bez widocznych to znaczy ze nic tam nie ma Uśmiech bynajmniej ja to tak odczytuje, nerwy tez potrafą namieszac, plus ta tężyczka, duzo odpoczynku, snu, suplementacja jak napisałam wyzej I powinno byc lepiej. Pozdrawiam serdecznie I życzę duzo, duzo zdrowia Serce
Odpowiedz
#47
(18-07-2022, 15:33)JMonika79 napisał(a): Hej Lalo,  super wiadomość  Uśmiech bez widocznych to znaczy ze nic tam nie ma Uśmiech bynajmniej ja to tak odczytuje,  nerwy tez potrafą namieszac,  plus ta tężyczka,  duzo odpoczynku, snu, suplementacja jak napisałam wyzej I powinno byc lepiej. Pozdrawiam serdecznie I życzę duzo, duzo zdrowia  Serce

Dzięki serdeczne. Również pozdrawiam i życzę zdrowia!
Odpowiedz
#48
(18-07-2022, 15:03)JMonika79 napisał(a): Hej LLT,  na moje oko Ty masz typowe objawy tężyczki, podczas mojej diagnozy ja przeryłam Internet i uczepiłam sie tej tężyczki jako ostatniej deski ratunku. Niestety rezonans nie pozostawił mi żadnych złudzeń Smutny  na Twoim miejscu poszłabym do dobrego endokrynologa bo ta tęzyczka zaburza prace hormonalną też,  on juz odpowiednio Tobą pokieruje, suplementacja wapnia, magnezu I vit D w wiekszych dawkach ( pod kontrolą lekarza) , dużo odpoczynku, umiarkowany wysiłek fizyczny , sporo snu, zdrowa dieta , pozdrawiam serdecznie I życzę dużo dużo zdrowia  Serce
Hej kochana. Mam taką nadzieję  Serce W środę lecę na rezonans. Opis pewnie za kilka dni. Oby nadal było czysto. Strasznie mnie niepokoi ta ręka, bo wcześniej nie miałam z nią problemów. Może to przez dużą ilość pracy myszką... Badałam hormony. U mnie tężyczka może mieć podłoże nerwowe. Niestety ostatnie 2 lata to u mnie strasznie stresujący czas, dodatkowo ciąża. Tobie również dużo dużo zdrówka. Dziękuję za wsparcie Uśmiech Serce
Odpowiedz
#49
Daj znac co Ci wyszlo w rezonansie, pewnie bedzie czysto Uśmiech trzymamy kciuki, powodzenia! Serce
Odpowiedz
#50
Hej. Mam już opis badania. RM głowy i szyi bez widocznych zmian ogniskowych. Jedynie wypuklina w odcinku szyjnym. Także przestaje chyba drążyć temat SM. Ze względu na problemy z powieka chcę jeszcze wykluczyć boreliozę i miastenię. Jeśli nic nie wyjdzie, pozostaje już chyba tylko nerwica. Zdrówka dla wszystkich!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości