Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie-konsultacja opisu RM
#31
Mattel a może borelioza?

A ktoś z Was miał PZNW bez bólu? We wrześniu na początku objawów miałam dziwne zamazanie obrazu w lewym oku po intensywnych ćwiczeniach. Nie był to taki typowy spadek ostrości a raczej zamazanie w formie zygzaków. Z tego co pamiętam wcześniej spojrzałam na intensywne źródło światła. Nic mnie nie bolało. Godzinę później położyłam się spać, a rano wszystko było ok. Żadnych ubytków w polu widzenia czy zaburzeń widzenia barw. Okulistka nic nie stwierdziła, rezonans czysty. Czy to mogło być PZNW? Póki co zwalam na tężyczkę, może jakieś chwilowe niedokrwienie. Okulistka stwierdziła, że mam bardzo cieniutkie naczynka.
Odpowiedz
#32
Wracam z wynikami MRI z kontrastem kręgosłupa szyjnego. Zero zmian demielinizacyjnych, tyko i wyłącznie zwyrodnieniowe. Lekarz nie widzi podstaw, żeby na tej podstawie robić punkcję. Stwierdzili, ze gdybym od ponad pół roku miał SM i cały czas utrzymujące się objawy to do tego czasu (a miałem 2 rezonanse) już by były jakieś ogniska, co najmniej jedno.
Odpowiedz
#33
U mnie też nie było żadnych zmian w rezonansie przy ZNT. Niestety choroba wystąpiła już w rodzinie i to w identycznej postaci tzn PZNW i przy pierwszej diagnostyce żadnych uszkodzeń mielinowych.. dopiero po 6 latach zaczęły wychodzić zmiany w rezonansie. Choroba 1000 twarzy. Warto słuchać swojego ciała po prostu. Jak coś nas niepokoi badać się.
Odpowiedz
#34
Hej Lalo, nalezy cieszyc sie że w rezonansie czysto Uśmiech tu wiekszosc z nas marzyłaby Aby takie wyniki otrzymac Uśmiech punkcja nie jest ani przyjemna ani miarodajna. Ja mam MS I nie mam prążkow. Odpusc, wyluzuj, ciesz sie zyciem I kazdym dniem. Nie ma sensu wypytywac I sie zadręczac . Pozdrawiam serdecznie Serce
Odpowiedz
#35
Lało rozumiem, że rm głowy i odcinka szyjnego jest wystarczające do wykluczenia sm według lekarza? Pytam, bo będę się umawiać prywatnie na rezonans w tym tygodniu i zastanawiam się czy jest jakikolwiek sens badać też odcinek piersiowy. Czy można mieć SM ze zmianami tylko w tym odcinku? Znacie jakieś statystyki?
Odpowiedz
#36
LLT, ktos tu na forum ma zmiany tylko w piersiowym, ale to bardzo rzadko sie zadarza.
Odpowiedz
#37
(17-07-2022, 12:07)JMonika79 napisał(a): LLT,  ktos tu na forum ma zmiany tylko w piersiowym,  ale to bardzo rzadko sie zadarza.

A są jakieś specyficzne objawy, które mogą sugerować zmiany w tym odcinku? Z tego co czytałam, drętwienie ręki to raczej szyja? Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Odpowiedz
#38
Mnie w szpitalu powiedziano, że ręce to odcinek szyjny, wszystko od pasa w dół to piersiowy, wszelkie zaburzenia widzenia, równowaga itede to głowa. U mnie sie sprawdziło. Gdy zrobił mi sie wielki glut w odcinku piersiowym to odcięło kompletnie nogi I pęcherz, kiedy w szyi - to odcięło mi ręce.
Odpowiedz
#39
(17-07-2022, 12:31)JMonika79 napisał(a): Mnie  w szpitalu powiedziano, że  ręce to odcinek szyjny, wszystko od pasa w dół to piersiowy,  wszelkie zaburzenia widzenia,  równowaga itede to głowa. U mnie sie sprawdziło. Gdy zrobił mi sie  wielki glut w odcinku piersiowym to odcięło kompletnie nogi I pęcherz, kiedy w szyi - to odcięło mi ręce.

Bardzo dziękuję.
Odpowiedz
#40
(17-07-2022, 11:21)JMonika79 napisał(a): Hej Lalo,  nalezy cieszyc sie że w rezonansie czysto  Uśmiech tu wiekszosc z nas marzyłaby Aby takie wyniki otrzymac  Uśmiech punkcja nie jest ani przyjemna ani miarodajna. Ja mam MS I nie mam prążkow.  Odpusc,  wyluzuj, ciesz sie zyciem I kazdym dniem. Nie ma sensu wypytywac I sie zadręczac . Pozdrawiam serdecznie  Serce

Monika, mam rozumieć ze po pół romu permanentnego trwania objawów: tj. drętwienia twarzy, rąk i nóg, jeśli nic nie wyszło w mózgu ani kręgosłupie szyjnym to znaczy ze wszystko ok? Czy to tez nie jest miarodajne? No bo skoro piszesz, ze punkcja jest niemiarodajna to ja już nie mam pomysłu co może wykluczyć bądź potwierdzić chorobę. Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości